Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden anyának nehezére esik...

Minden anyának nehezére esik bocsánatot kérni a gyerekétől?

Figyelt kérdés
Miért égő a saját gyerekétől bocsánatot kérni? Ő nem hibázhat soha? Ezzel nem azt tanítja a gyereknek, hogy ő se kérjen soha bocsánatot senkitől?
2011. febr. 10. 11:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
És szerintem a bocsánatkérés egyáltalán nem csorbítja a tekintélyt, sőt!...
2011. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
11:55-nek. Igen, ismerős a szitu nekem is. Mindig engem próbál beállítani hibásnak mindenért, a mai napig. Tudod, nekem már a "sajnálom" vagy a "bocsáss meg" nem lenne elég. Kimondani 1 szót rohadt könnyű lenne - mondjuk eszébe se jut - de ezzel jóvátenni nem lehet semmit. Szavakkal a csillagokat is le lehet hozni az égről. A tetteink mutatják, milyen emberek is vagyunk. Ergo én akkor se bocsátanék meg, ha a halálos ágyán ez lenne az utolsó kívánsága. A fikázóknak: tekintve, hogy fingotok nincs, mi is húzódik a háttérben, érdekes lenne pálcát törni a fejem felett... de persze csak rajta.
2011. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%
12:10-nek: ennek ellenére elhalmozod minden jóval... "Alig" vagy elmebeteg...! Ezt hívják Stockholm-szindrómának... Anyád mégiscsak jól tudott gyereket nevelni! Folyton csesztetett, mégis magához kötött. Gratulálok neki!
2011. febr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem kötött magához,mindíg azt mondja takarodjak itthonról,csak én nem hagyom itt,mert félő,hogy egyszer történik valami.Leég a ház vagy bármi.És ha már ennyit költöttem erre a kurv@ házra akkor igenis fogok benne lakni.
2011. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Velem éppen tegnap esett meg..

Iszonyt pocsék napom volt, mire haza értem, már sírhatnékom volt."persze"bele kötöttem az élő fába is..

Vagyis a két tini gyerekembe..(egyedül nevelem őket)semmi sem volt jó.Rajtukl csattant az ostor..Mikor már feküdtünk le,és mentem aszobámba, oda mentem hozzájuk, és a pusz mellé mondtam azt si, hogy bocsánat amiért kiabáltam, és kiállhatatlan voltam.A lányom (17 éves)megjegyezte..hát, igen a feszültséget le kell vezetni... :(

2011. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Tőlem soha nem kért anyu, pedig többször kellett volna, amikor meghazudtolt, vagy igazságtalanul bántott. Én kérek a lányomtól. Nem mindig sikerül, de igyekszem. És ő is kér tőlem, pedig még nagyon kicsi, de érzi, ha valami nem jót tett (pl. rámcsapott).
2011. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Sztem embertől függ... nálunk is ilyenek a szüleim, hogy akkor is nekünk kell bocsánatot kérni, amikor világos, mint a nap, hogy nekünk van igazunk... csoda, hogy olyan ember lett belőlem, aki nem meri elmondani a véleményét/saját igazát???... -.-...
2011. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én egy picit más oldalról közelíteném meg, akiknek nem tetszik, azok nyugodtan gondolják másképpen! :)


A magyar nyelv választékos. Bocsánatot kérni és kapni egy olyan helyzet, amikor a "bűnös", aki "vétkezett" felmentést kap attól, aki ellen vétkezett. (Esetleg nem attól kapja, hanem általános bűnbocsánatot nyer. Nem vagyok templomba járó, ezt a részt nem nagyon ismerem.)


Viszont a lelki folyamat számomra világos, aki megbocsát, az a másik fölébe kerül, adott valamit, neki onnan tartoznak. Ezért egy szülő-gyerek viszonyban ez a szó nem szerencsés, mert a szülő pusztán a helyzete folytán, a természet rendje szerint, ne kerüljön a gyereke alá!


Ez persze nem jelenti azt, hogy ne ismerje el, ha valamit rosszul csinált, esetleg ártott a gyerekének. Mondja, hogy "sajnálom", és próbálja meg kiegyenlíteni, jóvá tenni, ami történt. Ez nem teljesen ugyanaz, mint a megbocsátás, ahol tulajdonképpen elvárjuk a másiktól, hogy ellenszolgáltatás nélkül mondjon le a kiegyenlítésről. Hasonlóan látom a "Ne sírj!", "Ne haragudj!" stb. felszólításokat is. Nem akarom arra kérni a másikat, hogy fojtson el magában érzelmeket, csak mert nekem azt rossz látni. Ha úgy érzi, sírnia kell, akkor inkább arra biztatom: "Nyugodtan sírd ki magad!". Ha szerintem is jogos a haragja, azt mondom: "Megértem, hogy most haragszol rám." Persze, nem mindig sikerül, de elvként próbálom ezt követni.

2011. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A gyerek tiszteletének kivívására talán a legjobb mód, ha el tudjuk ismerni, hogy tévedtünk. Én bizony bocsánatot szoktam kérni, ha nem volt igazam. Még sosem kenték a hajamra, hogy persze a múltkor sem volt igazad.
2011. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kétéves a fiam, de bizony bocsánatot kérek tőle, és nem esik nehezemre, hiszen szeretem őt.
2011. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!