Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szakítsak a...

Mit tegyek? Szakítsak a párommal? Szüleimet mégsem tagadhatom meg!

Figyelt kérdés
Szégyenlem a párom előtt a szüleimet. Erre azért van is okom, mert ő szülei értelmiségiek, igazi polgári családból, én szüleim 8 általánost végzettek és hát elég durva dolgokat is tudnak produkálni. Még sosem találkoztak, hazudozok mindenfélét páromnak, semmi köze a valóságnak amiket szüleimről mondok,de alapból inkább kerülöm a témát. Ha összeházasodnánk, akkor így nem maradhatna, de akkor kiderülnének hazugságaim, szóval még a szakítás is könnyebb ennél:(
2009. febr. 11. 16:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen durva dolgokra gondolsz? A 8 általános még egyáltalán nem baj. Az viszont annál inkább, hogy hazdusz, szerintem ne szakíts, hanem mondd meg az igazat a párodnak, és hogy sajnálod. Aztán majd eldönti, hogy szakít-e.
2009. febr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a párod akkor épp itt az idő, hogy elmondd neki az igazat. Meg fogja érteni ha szeret. Mondd el neki hogy szégyelled ezt az egészet, de nem akartad még az elején h a szüleid miatt rosszabb kép alakuljon ki rólad.
2009. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim sem egyszerű esetek, és minden páromnak be tudtam adagolni valahogy a dolgot. Hazudni nem érdemes, úgyis kiderül.
2009. febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon nem szép, hogy hazudtál, a párodat megértem ha csalódik benned.Mindenféleképp mondd el neki az igazat, nehogy mástól tudja meg előbb.
2009. febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

a párod nem a szuleiddel jar, hanem veled. viszont nem szép dolog volt neki hazudni, tessek leultetni, bocsanatot kerni, es elmondani az igazat. valoszinuleg a hazugsag jobban fog neki fajni, mint a szulok milyensege.


en a legelejen megmondtam, hogy milyen anyám (apámat a birosagon lattam utoljara), es hogy nagyon rossz tud lenni, zsarolt erzelmileg, vert, terrorizalt, stb. amikor megismerte a párom (akivel mostmar kb 11 eve elek egyutt, es a ferjem), marta is anyam rendesen, meg gyulolte. mi meg nem jartunk oda, vagy csak nagyon ritkan. nem ez a lenyeg, hanem az, hogy szeretjuk egymast, és MI ketten (vagyis harman, mert uton a baba) vagyunk egy család.


az ember eljut egy ido utan abba a korba, hogy nem a szulei, hanem a párja a család. onnantól meg mindegy, hogy milyenek a szulok.

viszont a párodnak ne hazudj, nem szep dolog.

2009. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a párom szülei a furák. Apósom alkoholista, sokszor van hogy addig kint alszik a kapu előtt, amíg valaki be nem hozza. Anyósom pedig simán csak lökött. Volt már, hogy előttünk akarták megölni egymást.


Szerintem ha a párod szeret, akkor megérti a problémádat. Addig mond el neki az igazat, amíg teljesen bele nem zavarodsz a sok hazugságba. A szüleiről senki sem tehet, őket készen kapjuk. Biztosan meg fogja érteni, hogy miért mondtál neki valótlan dolgokat, ezért jobb lenne inkább őszintének lenned vele. Ha tényleg egy életre tervezed a kapcsolatotokat, akkor mi lesz a bizalommal? Kinek mondhatnád el az összes problémádat és félelmedet ha nem a (jövőbeni)férjednek?

Én sem szeretem a párom szüleit, de mivel a fiúkat annál jobban, ezért elviselem őket. Minimálisra csökkentettük a velük való találkozást és így nem is olyan nehéz kibírni.

2009. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeret a párod akkor biztos nem a szüleiddel fog foglalkozni,hanem veled.A szüleim isznak,anyám mindig belémköt ,én is szégyellem őket leginkább anyámat,de mégsem szakítanék emiatt a párommal.Hisz rá mindenben számíthatok.A párod szülei miatt se aggódj,hogy mit szólnának a szüleidhez,hisz megértenének biztos.Szerintem bármiben számíthatnál rájuk.Hidd el én csak tudom.Nálunk már a 2 cslád ismeri 1mást.És összejárnak.Olyankor anyám mindig iszik,de ők engem megértenek hogy milyen lehet nekem.Jobban számíthatok rájuk mint a szüleimre!Emiatt soha nem szakítanék a párommal.Mióta vagytok 1ütt,hány évesek vagytok?
2009. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Az a baj, hogy tudom, hogy a párom nem lenne jó véleménnyel a szüleimről, akiket én így is szeretek, szóval fájna. Tudom, hogy a hazugság borzalmas, de a szégyen is és ezért, ha szakítanék párommal, akkor az talán egyszerűbb lenne, de fájdalmasabb. Vagy szerintetek inkább hallgassam el az igazat, mondjam azt, hogy ne beszéljünk szüleimről, ne kérdezősködjön és éljem a kettős életemet? Működik az úgy?
2009. febr. 11. 17:24
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, Már 3 éve együtt és 30 évesek multunk. Szüleim sem fiatalok már, úgyhogy nem szeretném ha lenézné őket bárki öregkorukban!
2009. febr. 11. 17:25
 10/18 A kérdező kommentje:
Tehát értitek?!Azért nem mondom el az igazat, mert azzal szüleimnek ártok majd:( Én nem akarom, hogy mások -is- rosszat gondoljanak róluk. Egy idegen (a párom ) max megértésből tolerálná őket, de tudom, hogy lenézné:( Ezt nem akarom...
2009. febr. 11. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!