Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim azért piszkálnak,...

A szüleim azért piszkálnak, mert sehova sem járok, máskor pedig az a baj, hogy ha elmegyek valahová. Más valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A testvérem sokat jár el itthonról (persze mértékkel és amellett viszonylag jó tanuló) és neki is állandóan beszólnak.

Nekem régen az a volt a baj, hogy sehova sem jártam most pedig az a baj, hogyha eljárok valahova.


Persze ez csak akkor baj, hogyha rájuk jön valami.

Ilyenkor melyik a jobb? Elmenni itthonról és nem foglalkozni velük vagy pedig itthon maradni?


2011. febr. 13. 15:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Persze, nálunk is ez van. :D A szüleinknek soha semmi nem jó. Ha itthon ülök, csak a gép előtt ülök egész nap és lusta dög vagyok, ha elmegyek valahova egy héten 2x, akkor meg már csak a csavargáson jár az eszem.

Már feladtam, minden bajukra van, így a mondogatás egyik fülemen be, a másikon ki. Esetleg visszavághatnál nekik, hogy ha az ellenkezőjét teszed, akkor meg az a bajuk. De sokat változtatni nem tudsz. :S

19/L

2011. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hát igen. Legszívesebben a képükbe mondanám, hogy döntsék már el mit akarnak meg még elég sok mindent..

De sajnos jobb csöndben maradni mert akkor.. :(

2011. febr. 26. 20:49
 13/19 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz azzal, mit mondanak.

Az anyám utálja a társaságot, és amikor a barátnőmmel elmentem valahova, azt vágta a fejemhez h "b*zi" vagyok.

2011. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nálunk még az is szokott lenni, hogyha megjegyzem nekik, hogy a múltkor az volt a probléma, hogy egy hónapon belül, már a 2. alkalommal akartam moziba menni, akkor ők értetlenül állnak, hogy ők ilyet biztos hogy nem mondtak.

Múltkor leültem anyuval beszélgetni, egy igazi, őszinte lelkizős beszélgetésnek indult, és én kis naiv azt hittem életemben először talán kimondhatom, amit valóban gondolok és érzek. Szóval arról beszéltünk, hogy most hogy gondjaim vannak a barátaim nem állnak mellettem, nincsenek is igazi barátaim, szoros barátságok az életemben. Mondtam valami olyat, hogy az is benne van abban, hogy nincsenek barátaim, hogy ők anno nem engedtek sehova, senkihez. Amikor a korombeliek elkezdtek bulizni járni, vagy átjárni egymáshoz délutánonként, hétvégente akkor én sose mehettem. Hozzátettem azt is, hogy egy idő után már én sem igazán kapálóztam, hogy mehessek. Erre azt mondta, hogy én soha nem mondtam, hogy menni akarok, ők nem tudták, hogy szerettem volna menni, kitalálni nem találhatták ki. Erre mondtam egy konkrét példát, amikor hallani se akart arról, hogy a barátaimmal szilveszterezzek 17 évesen (ez volt az utolsó alkalom mikor próbáltam valahova elkéredzkedni tőlük). Erre ezt felelte, idézem "Na jó, be lehet most már fejezni a felesleges bűntudatkeltést a másikban"

Ezzel azt akartam mondani, hogy nem olyan könnyű megbeszélni a dolgokat a szülőkkel. Néha nagyon furán állnak a dolgokhoz. Nem tudom mi a jobb lázadni vagy beletörődni és úgymond elnyomásban élni amíg otthon vagy. Én az utóbbit választottam, lemondtam arról, hogy bárhová is menjek, mostmeg hogy már engednének és nem kellene könyörögni nincs kivel. Mert nincsenek barátaim akikkel mehetnék.

2011. febr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ja, attól én is félek, hogy magamra maradok.

Egyébként én meg sem próbálom vele beszélni a dolgokat mert tudom, hogy idegbeteg lenne és én lennék a kur*va (ő szavaival), aztán meg egész este sírnék.

2011. febr. 26. 23:26
 16/19 A kérdező kommentje:
És amúgy ne haragudj, hogy megkérdem, de hogy bírod?
2011. febr. 26. 23:27
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát eddig egész jól bírtam. Csak mostmár leérettségiztem, az egyetem viszont nem jött össze idén csak szeptemberben fogok kezdeni. Úgyhogy nem járok suliba ebben a tanévben, a régi osztálytársak akik közül volt 1-2 haverom elmentek egyetemre másik városba. Szóval most nehéz. Most érzem igazán mennyire nincs senkim. De már csak pár hónap és újra emberek közt lehetek majd, addig meg majdcsak kíhúzom.
2011. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Én egy ideig féltem attól, hogy magamra maradok, mert volt két barátnőm (az egyik a legjobb a másik meg amolyan jóbarát) és mindkettő elhanyagolt engem aztán már másokkal haverkodnak. De most már vannak új barátaim szerencsére.

Amúgy meg sok sikert és kitartást. :)

2011. febr. 27. 10:18
 19/19 anonim ***** válasza:
Köszi, neked is:)
2011. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!