Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig neki van igaza?...

Miért mindig neki van igaza? Engem meg sem hallgatnak. Bővebben lent

Figyelt kérdés
Ha valami történik a családban, elromlik, összetörik valami, akkor rögtön én vagyok a hibás. Jönnek hozzám, hogy megint mit tettem, mire volt ez jó, csináljam meg... De úgy mondják ezt, hogy én még nem is tudtam az egészről, meg sem hallgatnak de már mondják a magukét. Főleg apám ilyen. Tegnap elromlott a számítógép. Akkor apám elkezdett velem ordibálni, hogy milyen hülye vagyok, mit csinálom mindig a cirkuszt... én amikor el akartam mondani, hogy azt sem tudom miről van szó, egész nap nem is ültem a gépnél, akkor nem hallgat meg, hanem ordít tovább. De mindig a tesómnak adnak igazat. Akár ilyen esetről van szó, bármiről, engem meg sem hallgatnak, apám meg leordít, és esélyt sem adnak, tesóm meg ott röhög. Mit tegyek ez ellen?
2011. febr. 13. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
magadba keresd a hibát lehet olyan csináltál tettél hogy nem tudnak benned meg bízni. vagy ha idősebb vagy akkor lehet azért azokra hárul a felelősség.(nagy-kis tesó)
2011. febr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem tettem semmi olyat, amitől nem kellene bízniuk bennem. Már felmerült bennem a kérdés, de nem.
2011. febr. 13. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Írd le egy papírra azt, hogy rá se néztél a gépre, és többre tartanád őket, ha igazságtalankodás helyett felvilágosultan és tárgyilagosan állnának hozzátok és nem vádaskodnának.

Tett az üvöltő szülő orra elé a papírt és menj el otthonról minimum fél napra.

Ha hazamész és kérdőre vonnak, megmondhatod, hogy esélyed nem volt higgadt megbeszélésre, mert úgy ki voltak fordulva magukból, ezért tetted ezt így. Én ezt addig ismételném, amíg egyszer nem hallgatnak meg ítélkezés helyett.

2011. febr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt lehet kipróbálom, mert ilyenkor amúgy is jó érzés beszívni egy kis friss levegőt.
2011. febr. 13. 16:30
 5/8 anonim válasza:
Nálunk pontosan ugyanez a helyzet, azzal a különbséggel,hogy tesóm szerencsére nincs. De nálunk is történik valami, mindenért én vagyok lebaszva.. én vagyok a hibás stb.. és utána az van,hogy a munka a gondok.. ezért idegesek mindig. Ha nem te vagy a hibás,akkor próbálj meg ne foglalkozni velük hátha rájönnek,hogy ok nélkül bántanak.
2011. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tetris ***** válasza:
100%

A tesó ott röhög? Hát én úgy eldöngetném, hogy nem röhögne tovább, az tuti. Mert ugye ki is rontotta el a szgépet, ha nem te? Nyilván ő. És akkor miért nem vallja be? Inkább rádkeni? Nahát ezért alapos verés jár. (Amikor a szülők nem látják. Utána ártatlan pofával letagadod. Hozzá se nyúltál a kistestvérkédhez. Nem tudod mitől lila a szeme.)

Legközelebb nem fog szórakozni veled.

2011. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már én is ezen gondolkodom...
2011. febr. 13. 18:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen helyzetekben sajnos az lappang, hogy a szülőnek bizonygatni kell maga előtt is, hogy ő a ház ura, tökéletessége, és neki mindig igaza van. Nem tehetsz róla, és ellene sem. Sajnos. Hát igen, menj el otthonról, ez jó ötlet. Viszont jogod lenne egy nyugodt otthonhoz. Talán megvígasztal maga a tudat, hogy nem a te hibád.
2011. febr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!