Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak a feleségnek kell igényes...

Csak a feleségnek kell igényesnek lenni, "teperni", hogy megtartsa a férjet? A férj lehet bármilyen igénytelen?

Figyelt kérdés

A napokban "csajos" napot tartottunk, régi barátnők, feleségek, hajadonok közösen. Az egyik barátnőm elmondta, hogy a férje a házasságuk 3 éve alatt egyre igénytelenebbül néz ki, sörhas, borosta, kinyúlt-szakadt trikó, stb. Ha több napon át otthon van, megesik, hogy nem is fürdik. A csaj mondta, hogy már totál ki van ábrándulva. Ha szól a férjnek, nagy röhögés a válasz, meg az, hogy nem baj, legalább nem visznek el az orrod elől.

A lényeg, hogy a többi csaj a barátnőmet oltotta le olyan szövegekkel, hogy ez legyen a legkisebb gondod, örülj, hogy nem iszik, nem csal, rendes családapa, stb.

Ami nálam kiverte a biztosítékot, hogy a kör másik tagját, egy csinosan öltöző, széparcú, de tény és való elhízott hölgyet, gimis osztálytársamat, meg arról győzködték, hogy ha nem szerzi vissza a régi alakját, ne csodálkozzon, ha dobja a férje.


Nem vagyok egy emancipanci, de ezen nagyon kiakadtam. Hogyan???? A nő legyen állandóan versenyformában, különben a ffinak szinte joga van félrejárni, de ha a ffi igénytelen, az nem probléma, sőt! Örüljön a nő, hogy nem iszik?!


2011. febr. 19. 11:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%

Ezt már én is megfigyeltem.

Ha nem működik egy kapcsolat, vagy mondjuk a férfi megcsalja a nőt, mindig a nő a hibás. A nőnek kell csinosabbnak, kedvesebbnek lenni, és vigyorogni mindenhez, mert szegény férfiak nem tehetnek semmiről, ők csak áldozatai a nők hibáinak.

2011. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%
A nő addig nem lesz egyenrangú a férfival, amíg nem képes kopaszon és kövéren úgy végigmenni az utcán, hogy meggyőződése, hogy mindenki őt kívánja.
2011. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

"ma 11:10"

Ez hatalmas!!! :)


Amúgy szerintem igaza van a kérdezőnek, ha a helyzet tényleg így épül fel, ahogy leírja (nő ad magára, férfi igénytelen, csak így simán).

2011. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

ugyanezt látom az én korosztályomban...18 éves fiú ismerőseim kövérek (bocsánat, Mackós Alkatúak - deutálom ezt a kifejezért -.-)...az a programjuk du.-onként, h leisszák magukat, hétvégenként full részegre, összevissza k*félnek minden csajjal, aki felajánja magát a buliban(úgyis, h van b.nőjük)...van olyan, akinek 2 nője is van, csak egyik itt, a másik a közeli városban.

én meg csak nézek, h ezek közül kéne válogatnom O.O...m a "normálisak"(akik nem isznak, nem bagóznak, nem csalnak meg) űrlényfejűek, gázos vicceik vannak, magolósak stb.

nemrég a szemembe vágta az 1ik helyes, borostás, büdöseket fingó, macibaba, h csak a belső érték számít (mondta, miután elhajtottam.)...bezzeg ő csak jó nőkhez megy oda, és csodálkozik.

elég rendesen ki vok bukva.

idősebb b.nőim párjainál is ezt látom, mint nálatok ami van(1 kivétellel).

nem ez kéne legyen a normális :S...

18/L

2011. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
71%

Hát tény, hogy nagyobb gond az alkoholizmus, agresszivitás, megcsalás stb., mint az, hogy el van tunyulva, meg lejjebb adott magából és kissé leélt külseje van (bár a nem fürdés azért durva :O ). Szerintem a barátnődnek le kellene ülnie vele megbeszélni ezt és nem csak megemlíteni, hátha felfogja végre, hogy ez nem csak gúnyolódás, meg piszkálódás. Én vennék egy páros kondibérletet úgymond "meglepetésként" és elrángatnám magammal edzeni, akkor legalább idővel eltűnne a sörhas is. Megjegyezném, hogy "drágám, emlékszem, milyen szívdöglesztő voltál abban az ingedben/öltönyödben/zakódban" stb., hátha venné a lapot. :)

A másik, molett barátnőd pedig szerintem amíg ad magára, addig nem valószínű, hogy a kilóinak a száma fogja érdekelni a férjet, remélhetőleg nem csak a külseje miatt szereti. Bár nem tudom mennyit szedett fel a házassága alatt...ha nagyon sokat akkor azért tényleg jó lesz egy kicsit vigyáznia... Most konkrét példát tudok mondani 2 esetre is a családomból. Nagynénikémet 40 év házasság után hagyta ott a férje, mert elhízott, előbb a megcsalás, majd a válás... :( Egy másik rokonomat is nádszálkisasszonyként vette feleségül a férje (a férj mellesleg 30 évvel idősebb), most pedig kb. a duplája régi súlyának a hölgy, ennek ellenére viszont nagyon szeretik egymást, boldogok és 20 év házasság után is dúl a szerelem. Valószínű ott a férj eleve kedveli a kerek idomokat... :)

Most ezzel nem akarok pártolni a férfiakat egyáltalán, akik elvárják, hogy a nő fitt legyen és ápolt, ők meg nyugodtan leereszthetnek, de ettől még tény, hogy valamilyen szinten ez a valóság, ha jobban körülnézel...

Valamiért nyeregben érzik magukat, hiszen jóval több nő van a világon, mint pasi és azok közül is egyre kevesebb a "partiképes" egyed, aki vonzó egy nő szemében... Tudják, hogy a nő nem akaszthat le egy jó pasit minden utcasarkon, tehát ezért van az, hogy sok mindent megengednek maguknak...

2011. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Hat persze, a feleseg legyen modell, szakacsno, inkubator, csalad nevelo, takaritono, szakacsne, mosgato, penzkereso, holgy, qrva a haloszobaba, stb.

A ferfi ne legyen mas, csak ne csalja meg a feleseget, jo apa legyen, ne legyen alki, es ez mind eleg. Na ne mar! Ne csodalkozzunk, hogy egyre tobb no nem akar ferjhez menni, pasit, hisz egyedul is meg tudja teremteni a kenyelmes eletet, nincs mellette egy mocskos, fingo elhizott, koposz alak, ki ket ertelmes szot nem tud szolni.

2011. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nők gondolkodásán kellene változtatni nagyot, akikről te is írsz...akik hülye tanácsokat adnak, akiknek csak az a lényeg, hogy nehgy szegény barátnőt otthagyja a férja...nem is a lényeg, hogy a barátnő boldog-e a férjjel, vagy szereti-e, csak a látszat fenntartása. És ez mindig legyen a nő dolga...hát szerintem nem, a férfiaknak kellene tenni többet azért, hogy a nők felnézhessenek rájuk, és akkor talán több szeretet kapnának, meg törődést. Amíg csak káromkodni, tv-t nézni, fingani tudnak otthon, mire várnak??
2011. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

Második vagyok.



Most mi a cakkos francot csodálkoztok, amikor mi nők, (bocs, én nem, csak "ti") kapartok olyan pocakos, büdöset fingó, szakadt pólós ürgékért, akikre nincs is gusztusotok?

De egymást meg ki tudják a nők osztani, hogy húúú, hát híztál 5 kilót a szülés után, esténként hulla fáradt vagy, ne csodáld, hogy a férjed odament a szomszédnőhöz pirospecsenyézni...


Ezek a TÁRSADALMI ELVÁRÁSOK, amit mi-ti diktáltok, és ennek akartok megfelelni.

Ha nő vagy, akkor legyél karcsú, de nagymellű, ha a természet nem segít, akkor koplalj és plasztikáztass. ("igényes nőnek nem lóg a melle 3 gyerek után, hanem megcsináltatja, blablabla). Legyél szuper a munkádban, hogy fele annyit kapj, mint a férfi kolléga.

Mellette legyen időd a gyerekkel leckézni, különórára vinni, szakkörre hordani, úszásra vinni, anyáknapjára és szülőire menni, mert az is a te dolgod, és ha valaki erre nem ér rá, akkor a többi "szuperanya" széttépi, hogy az "ilyennek minek gyerek, bezzeg nálunk úgy van...".


Talán ha nem lenne életbevágóan fontos ennyi h..lye p..csának, hogy lekörözze (legalább a neten virtuálisan úgy, hogy jól leoltja a másikat) mindenáron, és bebizonyítsa, hogy ha rosszabb lenne, akkor lenne tökéletes... nem ez lenne az elvárás.

Akkor a nő is lehetne "ember", nem lenne alap elvárás az emberfeletti, mert a "szomszéd felesége bezzeg azt mondja, hogy ő soha... és mindig... és az ágyban bezzeg...", te meg nem.


A férfitól meg bőven elég, ha keres és hazaadja, mert a nők keresetéből éhen lehet veszni, és ők tudják, hogy szükség van rájuk, egyedül úgysem boldogul egy nő a 2-3 gyerekkel. Előttük meg ott az élet az új pipivel.


.... ééééés amilyen hül.ye állatfaj a nő, még adja is alá a lovat, hogy megérti, hát milyen nő az olyan, aki nem ad magára, meg nem egy istencsászárribanc az ágyban, és tündér a konyhában, a gyerekkel meg szuperanyu, (bezzeg ő...)


Szépen lehet ballagni a tükörhöz és megköszönni magának mindenkinek.


Legközelebb meg ennek fényében tessék nyilatkozni, nem ledorongolni a nőtársakat a sárga földig, hátha akkor különbnek tűnik a másiknál.

2011. febr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%
Én is ezt figyeltem meg. Apukám is ilyen (bár ő azért belátja, hogy neki is van mit leadnia), folyton mondja, hogy jaj-jaj, a magyar nők annyira elhanyagoltak és slamposak, elhagyják magukat. Abba bele sem gondolnak, hogy gyerek és néha még munka mellett örül az ember, ha van napi félórája kikapcsolódni, nemhogy tornázni, fodrászhoz, kozmetikushoz járni. Nem értem, miért van az, hogy "a férfi jó, ha egy fokkal szebb az ördögnél", a nő meg, ha egy kilót hízik a kapcsolat alatt vagy éppen a gyntázás után kezd nőni a lábán a szőr, és ezt észreveszi a pasi, akkor már igénytelen liba meg zsírdisznó. Nem egy korántsem adoniszi pasas van a környezetemben, aki persze nyafog, hogy minden nő egy utolsó r.banc, közben meg csak a tökéletes, modellalkatú, fullos csajokhoz mennek oda, mert a többi nő nem elég szép nekik (olyan "indokokkal", hogy fújj, látszik a szőrtüsző a lábán, van egy anyajegye, látszanak az erei, nem hord miniszoknyát meg tűsarkút többórás gyaloglásra télvíz idején meg nem elég szimmetrikus az arca). És az a gáz, hogy ez a nőkbe is bele lett nevelve, mert addig ezen nem lehet változtatni, amíg egy nő annyira kapcsolatfüggő meg annyira fél a magánytól, hogy bármit megtenne a párjának-akkor is, ha a másik fél egyáltalán nem teljesíti azt, amit ő maga a másiktól megkövetel...
2011. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 szamóca. ***** válasza:
100%

férjhezmenetel? együttélés? nem kell az ahhoz hogy kiugorjanak ezek a hibák... nálam egy szimpla hosszútávú kapcsolatban is megjelentek.

ő feküdt mellettem büdösen, zzadtan fürdetlenül, én szeressem így is mert ő ilyen. szerettem is.

én meg felkeltem reggel már képes volt b*szogatn hogy hogy áll a hajad, mért nem vagy felöltözve rendesen.. arról nem is beszélve, hogy mikor 39 fokos lázzal nem álltam neki lasagne-t főzni neki akkor rögtön jött hogy belőlem sosem lesz "rendes asszony". Mikor megcsalt képes volt a pofámba vágni, hogy ez valójában az én hibám mert nem hagytam magam seggbedugni.

tény hoyg a nők s hajlamosak ám eltunyulni, és az valóban kiárándító erre kényesen ügyelek... de akkor miért ne várhatnám el hogy a párom is lefürödjön naponta legalább egyszer?

2011. febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!