Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illegális dolgokba viszik...

Illegális dolgokba viszik bele a barátnőm, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátnőm, aki tisztára megbolondult az utóbbi időben. Megismerkedett egy hapsival, akivel összejöttek (de úgy, hogy közben a pasinak van mellette komoly nője - meg még ki tudja, hány másik...) és amikor egyszer láttam a fickót, rögtön tudtam, hogy nem rendes alak. Kiderült, hogy vizsgacsalásokkal foglalkozik (de üzletszerűen): több, mint 100ezer Ft-ot ha fizet neki valaki, ő kerít egy embert, aki leteszi helyette mondjuk a középfokú nyelvvizsgát. Barátnőmnek teljesen beadta, hogy ez mekkora üzlet, csinálja ő is...keres neki embereket, hogy bemenjen helyettük vizsgára, meg a barátnőm is viszont keres új "érdeklődőket" a pasi számára. Próbáltam beszélni vele, de nem érti meg! (Amúgy 21 évesek vagyunk. Tudom, hogy nincs beleszólásom más életébe, de ez már azért durva...ha elkapják más személyijével, irataival, le is csukhatják!)

Mit tehetnék mégis?


2011. febr. 20. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnék rá hatni - még ha meg is haragszik Rád, előbb-utóbb szerintem rájön,hogy igazad van. Egy barát igenis szóljon bele, ha a másik fejjel megy a falnak. Kényelmesebb az "ő dolga"-mentalitással nyugtatni magunkat, de szerintem igenis fel kell vállalni a konfliktust,ha ezzel segíthetünk.
2011. febr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Világosítsd fel arról, hogy a csalásért börtön büntetés jár, és ha a fiú mindent ráfog, egyedül kell elvinnie a balhét. Tettestársként is elővehetik őt, ha csak egy ember van, aki feldobja őket.
2011. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudsz mit tenni. Tudja a barátnőd, ha a pasinak van komoly kapcsolata mellette?

Van nekem is 1 barátnőm, ő meg a fizetését adja oda a pasijának. Mert "1 kasszán" vannak. Viszont arról fogalma sincs a barátnőmnek, hogy a pasi mennyit keres. Mert még az sem tartozik a barátnőmre.

2011. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Ilyesmikért börtön jár.

Nézz utána mennyi és világosítsd fel,minél nyomatékosabban. Ha ezek után is folytatni akarja akkor kerüld.Sokkal hamarabb fognak lebukni mint hinnéd.

Amúgy is gáz ez neked, mert: madarat tolláról , embert barátjáról.Ne hagyd magad szégyenbe kerülni.

2011. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Próbálok rá hatni, de most a suli miatt (mindketten főiskolások vagyunk) nem tudunk túl sűrűn találkozni. Én nem vagyok olyan pénzes, hogy telefonon hívogatni tudjam mindig, a pasinak meg persze van bőven, állandóan hívhatja és elé mehet kocsival bárhova...ha a barátnőm nem látja be magától, sajnos sok mindent nem tudok tenni.

Nincs esetleg olyan lehetőség, hogy valahol bejelenteni ezt az alakot?:S Gyorsan, amíg még a csajszi nem ment el senki helyett vizsgázni.

2011. febr. 20. 16:45
 6/11 A kérdező kommentje:
És köszi az eddigi válaszokat, mind hasznos!
2011. febr. 20. 16:46
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem először keresd ki a neten az erre vonatkozó BTK részt, nyomtasd ki, és mutasd meg neki. Hangsúlyozd ki, hogy ha te ilyen könnyen rájöttél, mivel foglalkozik a fickó, akkor bárki más is rájöhet, és fel is jelenthetnek. Ekkor a fickó rá fog kenni mindent, és olyan mélyen magával rántja a szarba, hogy az nem igaz. Alapból nem kapna börtönt a barátnőd, csak felfüggesztettet, de ha erre a fickó rákontrázik, akkor még letöltendő is lehet belőle.

Mutass neki néhány ügyet, ahol csalók buktak le, és innentől rajta áll a dolog. Ha ez sem tántorítja el, akkor majd a Nagy Házban elgondolkozik.

2011. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem ezt fogom csinálni. Ez az ügy azért már túlmegy minden határon... És a felfüggesztett is épp elég para, sehol nem nézik jó szemmel.
2011. febr. 20. 19:00
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Telefontanún ha (névtelenül) feldobnád a pasit???
2011. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én eddig csak metróba kiragasztott matricán láttam a telefontanú számát, semmit nem tudok erről:( Jár ezzel valami felelősség? Mert jobban szeretném, ha nekem nem kellene tanúskodnom meg ilyesmibe belekeverednem, és lehetőleg a barátnőm is "érintetlen" maradna az ügyben. Gyorsan kell cselekednem, mert még tulajdonképp semmit nem csinált, csak szervezik le a dolgokat jelenleg.
2011. febr. 20. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!