Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illegális dolgokba viszik...

Illegális dolgokba viszik bele a barátnőm, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátnőm, aki tisztára megbolondult az utóbbi időben. Megismerkedett egy hapsival, akivel összejöttek (de úgy, hogy közben a pasinak van mellette komoly nője - meg még ki tudja, hány másik...) és amikor egyszer láttam a fickót, rögtön tudtam, hogy nem rendes alak. Kiderült, hogy vizsgacsalásokkal foglalkozik (de üzletszerűen): több, mint 100ezer Ft-ot ha fizet neki valaki, ő kerít egy embert, aki leteszi helyette mondjuk a középfokú nyelvvizsgát. Barátnőmnek teljesen beadta, hogy ez mekkora üzlet, csinálja ő is...keres neki embereket, hogy bemenjen helyettük vizsgára, meg a barátnőm is viszont keres új "érdeklődőket" a pasi számára. Próbáltam beszélni vele, de nem érti meg! (Amúgy 21 évesek vagyunk. Tudom, hogy nincs beleszólásom más életébe, de ez már azért durva...ha elkapják más személyijével, irataival, le is csukhatják!)

Mit tehetnék mégis?


2011. febr. 20. 15:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha jól emlékszem, 0680-555-111, de nem biztos.

Névtelenül jelenthetsz be bűnesetet, megkérdeznek a részletekről, nem nyomoznak le.

Viszont én nem tenném, az előbb leírt okok miatt: Ha elkapják a pasast, rántja magával a barátnőd is. Szerintem egy kamu dumával is rádolgozhatnál a ráijesztésre, mondd azt, hogy kihallgattál egy beszélgetést, miszerint xy tud erről az illetőről, és hogy nyomravezetői díjat tűztek ki a fejére, úgyhogy fel fogja dobni a jövő héten.

Aztán ki tudja,talán rossz ötlet belefolyni, elvégre ezek bűnözők, és elég buták is, hiszen sokan tudják, mit csinálnak. Az ilyenből kinézem, hogy ha esetleg valaki veszélyessé válik rá, azt hirtelen felindulásból megöli, tehát ha felmerül a neved, akkor esetleg a fickó felkeres téged. Nem tudom, mi lenne a jó megoldás.

2011. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!