Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mutassam be a barátomat...

Hogyan mutassam be a barátomat a szüleimnek?! Mit tanácsoltok? 19/L Mese lent:

Figyelt kérdés
Nos, rengeteg a "háttérprobléma".. ő az 1. barátom, a szülőknek nincs megszokva h fiúval járkálnék haza. Kissé romlott a félévim, ha megtudnák, hogy van fiúm, egyből arra asszociálnának, h ő "rontott meg". A fiú viszont már nagyon szeretné, ha be lenne mutatva. Látni lehet rajta. Talán kapóra jöhet a szalagavató?? Egyszerűen nem tudnám megtenni, hogy ezt közöljem a szülőkkel.. a következményektől félek. Hogy hatszáz helyről hallanám vissza h "vigyázzatok", meg most talán az is baj lehet h a koliból csak 3 hetente járok haza másfél napra. Mert már szeretnék felnőni ilyen téren és saját életet élni (vele), ahol nincs beleszólásuk az életembe. Kicsit elegem van ebből. Felszinesek.
2011. febr. 21. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Papíron már felnőtt ember vagy,de a szüleid szemében örökre gyerek maradsz,akit szeretnek,óvnak,féltenek. Előbb mondd el az engedékenyebb szülőnek, hogy van barátod X ideje. Szereted őt, s szeretnéd, ha megismernék. Ez biztosan nekik is jól fog esni, hiszen nem akarod őket teljesen kizárni az életedből, titkolózni előttük. Ha őszinte vagy, azt értékelni fogják!
2011. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Az első lépés mindenképp az, hogy elmondod, hogy van fiúd. Elég érdekes lenne, úgy bemutatni, hogy addig nem is tudtak róla.
2011. febr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elotte mondd el a szuleidnek es utana mutasd be szemelyesen! Nem kell ennyire felni. Az en szuleim sem voltak hozzaszokva, elso baratom 20 evesen volt, ma o mar a ferjem. Semmi kivetni valojuk nem volt, orultek...szerintem a te szuleid sem fognak emiatt kotekedni. 19 eves vagy, nem 14.
2011. febr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak kissé nehéz elengedni a "kicsi lányukat"... S:
2011. febr. 22. 00:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes h. nehéz.Mondd meg elöszőr annak a szülőnek aki kevésbé szigorú, h. van barátod és szeretnéd bemutatni.Majd ő elmondja a másik szülőnek.Ha ellenkeznek, nyugodtan állj ki magad mellett h. örüljenek, h. te nem olyan vagy mint a legtöbb lány aki 12 évesen már pasiznak és szerinted elég felnőtt vagy már egy kapcsolathozz stb.
2011. febr. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk ez 17 évesen történt meg. Én nem vittem haza a páromat, otthon mondtam, hogy van valakim, mikor mentem el otthonról mondtam, hogy Vele találkozom. Anyukámmal ha jól emlékszem a boltban, apummal pedig a lakásunk előtt futottunk össze. Nem volt nagy bemutatás...

Később 3-4 hónap múlva vittem először haza a páromat, de akkor is a szobámban elvoltunk. Náluk kb. fél év múlva jártam először egy 14 fős családi ebéden (hááát ne kérdezd milyen volt:))))

Aztán anyukám evett meg, hogy miatta nem fogok tanulni, stb, stb. Aztán még a médiám is jobb lett (amúgy se volt rossz), 12.-ben 3. tanuló voltam, egyetemre oda mentem ahova szerettem volna, szintén ingyenes helyre. Még azóta is együtt vagyunk, már teljesen béke van, a tanulással nem kötekednek.

Amúgy finoman adagold be. Mondd el, hogy van egy srác aki tetszik, beszélj sokat Róla, aztán rájönnek, hogy komolyabb a dolog. Elkezdenek kérdezősködni és akkor majd bemutatod:)

2o-L

2011. febr. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem egyáltalán nem fognak kiakadni. Lehet, hogy már egymás között arról beszélnek, hogy nincs-e "valami baj" veled, nálad, hogy ilyen idős korban még nincs komolyabb kapcsolatod.

Ne feledd, az ő fiatal korukban ilyen idősen mentek férjhez a lányok, mert 21-22 évesen már gyereket szültek.

És annakidején, amikor ők fiatalok voltak, ezt "nevelték beléjük". Persze azt is tudják, hogy a mai világban ez a dolog már kitolódott, a gazdasági helyzet és egyebek miatt, de ez van náluk "beprogramozva".


Én egyszerűen egy közös vacsoránál, vagy tv nézés közben szóbahoznám, hogy van egy komolynak tűnő kapcsolatod, és amikor nekik is megfelel, szeretnéd bemutatni nekik. Egyszerűen tényként közölném velük. Az egy más dolog, hogy abban a percben szívük mélyén el kezdenek félteni, meg esetleg úgy érzik, hogy elveszítenek stb. De ha arra emlékezteted őket, hogy az ő korukban ez volt a természetes, majd idővel megnyugodnak.

Ha ez a beszélgetés lezajlott, pár nappal később kérdezz rá, hogy gondolkodtak-e rajta, mikor lenne a megfelelő időpont a bemutatásra, mert a fiúd már nagyon szeretne túlesni rajta.


A fiúd el ne felejtsen a mamádnak egy csokor virágot vinni!!!!

2011. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne titkold, felnőtt ember vagy! Mit kell titkolózni? Saját magadnak tartozol felelősséggel. Igenis mutasd be, ne széggyenld!
2011. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!