Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség, mit csináljak? Nem...

Segítség, mit csináljak? Nem akarok intézetbe kerülni!

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt magántanuló lettem, mert beilleszkedési problémáim voltak, és a pszichológusom ezt javasolta. Az első 2 évben rendesen bementem vizsgázni 3havonta, de megbuktattak, így már harmadjára vagyok 9.-es. A lényeg, hogy most januárban nem mentem be vizsgázni, és írtak a helyi jegyzőnek, hogy nem tettem eleget a kötelességemnek. Arról nem szóltak, hogy január 26.-án megjelentem az iskolában. A jegyzővel beszéltünk ma reggel, közölte, hogy vagy keresek egy sulit, ahová rendesen járok, vagy gondolkodás nélkül intézetbe vitet. Mit csináljak most? Nagyon nehéz ilyen helyzetben beiratkozni bárhová is, de mivel félév van...Adjatok tanácsot, kérlek! Linkelhettek iskolai weboldalakat is, lehetőleg Budapestieket!


17/L


2011. febr. 22. 10:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Már nem azért, de ha valaki harmadjára sem tud elvégezni egy pillekönnyű 9. osztályt, ott tényleg bajok vannak...


Sz*rtál rá, ez van, vállald a következményeit...

2011. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%

Én 16 évesen kerültem egy ifjúsági intézetbe.

Addig azt hittem, hogy ott milyen rossz lesz nekem.

Nem, előtte volt rossz!

Most már tudom. Sokkal jobb lett volna, ha jóval előbb történik.

Mi a baj a tanulással? Mi nem megy? Tényleg nem megy, vagy csak lustizól?

Kapd össze magad! :)

2011. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%

Öhm, mikor leszel 18? Addig csináld a sulit, utána, meg ha nem érdekel, nem kell csinálnod!!


Komolyan mondtam, nem uszítás, semmi ilyesmi.


18 éves korod után nagykorú leszel, Isten sem rángathat be sehova.


Ám utána mit fogsz csinálni?

2011. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%

Keress egy iskolát,valamelyik csak befogad,és tanulj szorgalmasan. Nem elég,ha csak bemégy az iskolába,de már nem vagy hajlandó vizsgázni.

Vagy választhatod az intézetet is.

2011. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem a tanulással van a baj, az megy. A környezet nem jó. (90% kisebbségi) Elegem van. Nincs mentségem arra, hogy januárban miért nem mentem be vizsgázni, de pl. anyám a 3 év alatt egyszer sem jött be velem a suliba. Nem, nem akarom vállalni a következményeket, mert itt nem csak én vagyok hibás egyedül. Teljesen összeomlottam, már azon gondolkozom, hogy megölöm magam, semmi értelme annak, hogy a világon vagyok...
2011. febr. 22. 10:37
 6/31 A kérdező kommentje:
Egy szakmunkásképző is jó lenne most, ha ott lehúznék egy évet, talán átvennének szakközépbe, és végre normális lenne minden. Igen ám, de HOVÁ VESZNEK ÁT? :'D Ez itt a probléma...Budapesten kellene egy szakmunkásképző, ahová átvesznek, és laknék kollégiumban. Ez lenne az optimális. Legalábbis úgy érzem, számomra ez lenne megfelelő.
2011. febr. 22. 10:38
 7/31 anonim ***** válasza:
57%

Na, na , na!

Már megint nem a jó úton!

2011. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne csodáld, hogy a jegyző "be akart fo.satni".

Tényleg nem tanulsz, ilyen nincs, hogy nem is tanulsz, be se jársz, nem is vizsgázol, még tanköteles vagy!

Szüleid mit szólnak a dologhoz, nekik mit mondott?


Ennél komolyabb dologért se viszik el a gyereket csak úgy intézetbe, de jobban jársz, hogy ha összekapod magad, és látja rajtad, hogy tanulsz. Az, hogy nem szokták, nem jelenti azt, hogy nem is teheti meg!

Abban a suliban próbálkozz először, ahol elvileg vizsgázni szoktál, és mondd el, hogy most a levelüknek hála, milyen intézkedésre számíthatsz, és kérd (normális, udvarias hangom, mert csak tőlük függsz!), hogy vegyenek fel.

Nézz utána, hogy így jár-e utánad nekik a normatíva, erre is hivatkozhatsz.

2011. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%
Ezt nem értem. A gyk válaszolók jó része rosszabbul ír helyesen, mint te és te buksz meg. Nem vagy hülye, csak lusta. Tanulj, van esélyed.
2011. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

Az egy dolog, hogy kisebbségi az osztályod, de ez nem lehet kifogás, hisz magántanulóként nem is találkozol velük. Nagyon nagy szabadság a magántanulóság, sokan nem tudják kezelni, tologatják a tanulást, hogy van még idő, majd, ráér még, aztán nyakukon a vizsga, és nem tudnak semmit.


Azért észbekaphattál volna hamarabb is.

2011. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!