Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség, mit csináljak? Nem...

Segítség, mit csináljak? Nem akarok intézetbe kerülni!

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt magántanuló lettem, mert beilleszkedési problémáim voltak, és a pszichológusom ezt javasolta. Az első 2 évben rendesen bementem vizsgázni 3havonta, de megbuktattak, így már harmadjára vagyok 9.-es. A lényeg, hogy most januárban nem mentem be vizsgázni, és írtak a helyi jegyzőnek, hogy nem tettem eleget a kötelességemnek. Arról nem szóltak, hogy január 26.-án megjelentem az iskolában. A jegyzővel beszéltünk ma reggel, közölte, hogy vagy keresek egy sulit, ahová rendesen járok, vagy gondolkodás nélkül intézetbe vitet. Mit csináljak most? Nagyon nehéz ilyen helyzetben beiratkozni bárhová is, de mivel félév van...Adjatok tanácsot, kérlek! Linkelhettek iskolai weboldalakat is, lehetőleg Budapestieket!


17/L


2011. febr. 22. 10:30
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

A stílusod, helyesírásod alapján okosnak tűnsz, nyilván nem az eszeddel van probléma.

Lehet, hogy most kétségbe vagy esve, de én úgy látom, kellett most neked ez a kis ijesztés ahhoz, hogy észbe kapj, ahogy látom, máris elkezdtél sulit keresni. Vannak egyébként olyan sulik, ahol kifejezetten a problémás gyerekekre szakosodtak, a neten biztosan találsz is ilyet. Fel kell hívni, be kell menni, és őszintén elmondani, hogy mi a helyzet, az sem reménytelen, hogy év közben átvegyenek.

Ne az öngyilkosságon gondolkodj, hanem azon, hogy hogy fogod ezt a helyzetet ügyesen megoldani.

2011. febr. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!