Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség, mit csináljak? Nem...

Segítség, mit csináljak? Nem akarok intézetbe kerülni!

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt magántanuló lettem, mert beilleszkedési problémáim voltak, és a pszichológusom ezt javasolta. Az első 2 évben rendesen bementem vizsgázni 3havonta, de megbuktattak, így már harmadjára vagyok 9.-es. A lényeg, hogy most januárban nem mentem be vizsgázni, és írtak a helyi jegyzőnek, hogy nem tettem eleget a kötelességemnek. Arról nem szóltak, hogy január 26.-án megjelentem az iskolában. A jegyzővel beszéltünk ma reggel, közölte, hogy vagy keresek egy sulit, ahová rendesen járok, vagy gondolkodás nélkül intézetbe vitet. Mit csináljak most? Nagyon nehéz ilyen helyzetben beiratkozni bárhová is, de mivel félév van...Adjatok tanácsot, kérlek! Linkelhettek iskolai weboldalakat is, lehetőleg Budapestieket!


17/L


2011. febr. 22. 10:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
2011. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
78%

11.14-es

Nem zaklatnám a kérdezőt és jelzőkel sem illetném.

Neki most nem jó, nagyon nem!

Ne bántsd te is. Ugye jó lett volna, ha valaki rajtad is segített volna.

Volna, volna, volna...

De neki az most van.

Én sem tudok, bár rettenetesen érzem magam.

Miatta is, miattad is, és magam miatt is.

Azt gondolom, hogy a kapott segítségeket felhordhatjuk a padlásra. Nem azt boncolgatom, hogy hogy jutott el idáig, mert felelős lenne! De nem mást akarok meghurcolni, hurcoltatni. Félek, ha azt olvassa, hogy szánalmas, tényleg lép valamit, ahonnét sokkal nehezebb lesz felállni. Már így is jó mélyen van.

Ha az iskolai szabályok betartása nem megy, munkája sem lesz. Emberi élete, olyan mint bárki másnak pedig végképp nem.

Ne bántsd, akkor sem, ha igazad van. Kérlek! :)

2011. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Ha a környezet miatt nem tudsz tanulni, akkor az intézet a legjobb megoldás, hogy kiszakadj onnan. Lehet, hogy naiv vagyok, de én örülnék neki. (de ez sima javító vagy vmi speckó?)
2011. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
68%

11:37-es

Nem akartam még jobban lehordani mert képzelem miket kaphat másoktól. Ez csak azért jött ki belőlem mert velem így beszéltek éveken át, éreztették velem hogy egy senki vagyok.

Aztán rájöttem hogy keménynek kell lenned és nem feltétlenül kell mások véleményét, tanácsát elfogadni, főleg nem felnőttekét akik már "sok mindent megéltek", mert mindig ezzel mentegetőznek, de hogy senki nem tudta velem mi van az biztos. És itt nem segített az a 20-30 vagy akárhány év ami "megéltek" egyesek.

Viszont én úgy gondolom aki BÁRMILYEN ok miatt öngyilkos akar lenni, az egyszerűen gyáva, és meg se érdemel egy új esélyt.

2011. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amit esélynek nevezel az nem az!

Esély, mire? Hogy valahogy túléld? Hogy sok-sok év után már eltudd játszani, hogy nem vagy más?

2011. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
koltozz inkább hozzám suliba sem kell járnod
2011. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg nem fogsz intézetbe kerülni. A jegyző csak rád akar ijeszteni. Szerinted akkor hány olyan gyerek van akit intézetbe vihetnének mert iskola kerülők. Először is keress a neten olyan iskolákat amilyenek érdekelnek. Utána írd ki az elérhetőségüket és keresd fel őket. Majd ők megmondják hogy mi legyen. Egyébként a jegyzőtök nem túl kedves igazán segíthetne ő is ahelyett hogy megrémiszt.

Baj van a mai világgal a problémás fiatalok nem kapnak megfelelő segítséget. Én éppen ez ellen szeretnék tenni valamit. Remélem sikerül megoldanod a dolgot.

2011. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Szia!


Esti iskolát vagy levelezöt ajánlok!

Az estin heti 3x kell bemenni de kérvény által csak negyed évente vizsgázni. A levelezö pedig 2 hetente van szombaton. És normális felnöttekkel lennél körülvéve.

Én is és húgom is undorodtunk a saját korunkbeliektöl (mindenkinek csak a menö cuccok, pénzt és kinek hány pasija volt c. történet), mindketten levelezön érettségiztünk. Estin kezdtem ugyan de lusta voltam bejárni.

Ha érdekel, leírom a suli nevét.

23/N

2011. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Estire és levelezősre csak 18 felett lehet menni nem? Legalábbis nekem ezt mondogatták mindig ezért kellett várnom addig míg 18 nem lettem..
2011. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mégis mit csináltál az elmúlt 3 évben? Ne mond hogy mások hibája a 9-ik osztályt nem tudod elvégezni mégis mi lesz veled hol akkarsz dolgozni?
2011. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!