Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség, mit csináljak? Nem...

Segítség, mit csináljak? Nem akarok intézetbe kerülni!

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt magántanuló lettem, mert beilleszkedési problémáim voltak, és a pszichológusom ezt javasolta. Az első 2 évben rendesen bementem vizsgázni 3havonta, de megbuktattak, így már harmadjára vagyok 9.-es. A lényeg, hogy most januárban nem mentem be vizsgázni, és írtak a helyi jegyzőnek, hogy nem tettem eleget a kötelességemnek. Arról nem szóltak, hogy január 26.-án megjelentem az iskolában. A jegyzővel beszéltünk ma reggel, közölte, hogy vagy keresek egy sulit, ahová rendesen járok, vagy gondolkodás nélkül intézetbe vitet. Mit csináljak most? Nagyon nehéz ilyen helyzetben beiratkozni bárhová is, de mivel félév van...Adjatok tanácsot, kérlek! Linkelhettek iskolai weboldalakat is, lehetőleg Budapestieket!


17/L


2011. febr. 22. 10:30
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Az első évben matematikából buktam, mert abból sosem voltam jó, és egyedül még nehezebb volt készülni a vizsgákra. Második évben pedig a magyartanárral támadt összetűzésem, mert a vizsgára az Odüsszeiát tanultam meg, nem az Antigonét. Nem hogy abból kérdezett volna, megbuktatott, pedig egy időben vették a két anyagot. Na mindegy. A lényeg az, hogy most azonnal találnom kell egy iskolát, ahová bejárhatok, mert én ide, ebbe a suliba, ahol ezerszer megaláztak, és a diákok bántottak, soha, semmilyen körülmények között nem fogok bejárni. Van egy suli, ahová szívesen járnék, de az gimnázium...:(
2011. febr. 22. 10:44
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

A matekban tudok segíteni! Magyarból, mind a kettő kötelező!

Olyan kevés az az idő, :amíg még muszáj, de annál hosszabb lesz a :jó lett volna!

2011. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
87%

Ez a magántanulóság átka.

Az nem azt jelenti, hogy a tanárokkal nem kell tartani a kapcsolatot, meg mindegy, mit tanulsz, majd abból kérdeznek.


Később sem fogja érdekelni a főnököd, hogy milyen csirkepörköltet főztél, ha neked hamburgert kell sütnöd.

17 évesen még csak 9-ikes vagy, ne haragudj, de mit vártál??

Lassan nagykorú vagy, és még csak a nyóccátalánosod van meg.

Miben vagy különb mint a kisebbségiek?


Ezt a fél évet valahogy elhúzod, aztán mehetsz egy gyártósor mellé dolgozni, senki se fog kötelezni, hogy tanulj.

Gimnázium...???? Három bukással a hátad mögött?

Ne is álmodj róla!


Esetleg megnézed, hogy tudod magad "nagykorúsítani", leszámítva persze, hogy összeházasodsz valakivel, és akkor már mehetsz dolgozni (oda folyamatosan van felvétel;D), és a jegyző is mehet "haza".

Koldus ne válogasson: ne aggódj, ha intézetbe kerülsz, biztos nem kell a lábad többé abba az iskolába betenni.


Most akkor tulajdonképpen mit is vársz??

Valaki linkel egy sulit, ahol tárt karokkal várnak, te szívesen fogsz bejárni, és minden tanuló szőke meg kék szemű??

2011. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Utánanézek pár sulinak, remélhetőleg találok egy használhatót, elvégre...nem csak 1-2 iskola van Magyarországon.
2011. febr. 22. 10:52
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de az OK, hogy az év végi vizsgán elhasalsz, de a pótvizsgával mi van?

Nem tudom, hogy magántanulóként ez hogy van, de én úgy tudom, hogy létezik még az intézménye.

A másik, hogy OK, hogy te az Antigonét tanultad meg, de azt ne mond, hogy egy tételt kell megtanulnod, és azt az egyet kérdezi a tanár, nem 20-30 tételből vizsgázol év végén, és az éves anyagon belül azt kérdez a tanár, amit akar???

Gondolod, hogy neked elég csak egy oldalt tudni az egész éves anyagból??

Nem más a hibás, hogy megbuktál, ez elég világosan látszik. Azt meg akkor tudni lehet, hogy egyedül fogsz tanulni, mikor elmész magántanulónak.

2011. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha nem kapod össze magad, siralmas jövő elé nézel. Már a 9. osztállyal is gond van harmadszorra is, felnőttként éhen fogsz halni! Hogy fogsz boldogulni?

Miből lesz pénzed?


A kisebbséggel van gondod, így viszont felnőttként velük fogsz majd az utcán szemetet szedni, vagy virágot ültetni?

Azért nem vizsgáztál, mert anyu nem ment veled?

Lassan felnőtt leszel, nem háríthatsz ilyeneket a szüleidre!

Én dolgoztam iskolában, ott a magántanulók csak a tanárokkal találkoztak, a tanulókkal (köztük a kisebbséggel) nem.


Nem akarlak bántani, de ideje lenne egy kicsit bizonyítanod 17 évesen!


A beiratkozással kapcsolatban pedig elég nehéz helyzetben vagy, pont emiatt. Az iskolák nem szivesen vesznek fel ilyen tanulókat. :(


Azért sok sikert hozzá!

2011. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem teljesen értem, a magántanulói státusz nem azt jelenti, hogy a gyereknek onnantól kezdve egyedül kell boldogulnia. Itt nagyban felelős a szülő is.

Kettő: az ne hidd, hogy a jegyző csak befosatni akart. Neki és az iskolának is hivatalból kell eljárnia, ha nem jársz be az iskolába és nem is vizsgázol (ugye ez a státusztól is függ).

Még egy "jó" hír: a szüleid ellen is el kell hogy járjanak hivatalból ezügyben.

Egyébként hogyhogy őket nem zavarta és nem segítettek, mikor megbuktál? (Nemhogy 3szor, az elsőnél kellett volna felébredni...)

Nem tudom milyen suli tudna átvenni, szakközépbe menni talán még nehezebb is, mert pluszban a szakmai tárgyakat is meg kell tanulnod a különbözetire...

Szerintem próbáld meg a utólagos vizsgát erőltetni, és ne hagyd abba a tanulást. Mindenképpen kérj segítséget, nem egyedül kell ezt megoldanod! Nem normális, hogy magadra hagytak!

Kitartást.

2011. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
77%

Jaaa, persze! A hülye tanár nem azt kérdezte amit te tudtál, így miatta buktál meg?


Akkor már hibás a kisebbség, az iskola, anyukád, a tanárok.

Te pedig lassan már ott sem voltál!


A tetteidért neked kell felelősséget vállalnod!



Egy tanár :)

2011. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
39%

Ha tényleg egy tanár volt az utolsó válaszadó, miért nem tanítani akarja?

Az ő unokái valszeg egy óvodába fognak járni a kérdező gyerekeivel.

Rosszul gondolom?

2011. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
27%

Azért elég gáz ez a "inkább megölöm" magam szöveg...szánalom mikor így próbálnak kilábalni az emberek a gondjaikból.

Pedig képzeld az eddigi hozzászólók közül sztem én értem legjobban a helyzeted, és tudod miért? mert 6.-os korom óta ezt csinálom én is. 5-6-os koromban kezdődtek a lógásaim és annyira megundorodtam a sulitól és a benne lévőktől hogy kínszenvedések által sikerült a 8 általánost is elvégeznem. Utána 3 évig próbáltam elkerülni a sulit, mikor még 18 se voltam. 2 suliba mentem, mindkettőbe bejártam az első 2-3 hónapban utána már totál KO lettem. Végül baromi nehezen sikerült kivakarni a magántanulóságot, de úgy hogy egyszer se mentem be a 3 év alatt vizsgázni. Nem egyszer jött szóba hogy elvisznek intézetbe, apám is hajtogatta már a végén hogy ő maga rak be oda..miközben csak pofázott és k*rvára nem segített SOHA.

Nem egy pénzbírságon vagyunk túl (amik szerencsére nem lettek túl nagy összegűek, pár tízezerért megúsztuk), családlátogatás, pszichológusok..mindenféle agyturkász zsenike próbálkozott velem de senki nem jött rá mi "bajom" lehet.

Most február elején töltöttem be a 18-at, talán még 1 pénzbírság lesz, megpróbáljuk kibírni ezt a pár hónapot még, aztán vége mindennek. Végre..

Azóta hallgatom hogy milyen szar vagyok, egy mekkora senki, ha kérdezik melyik suliba jársz, nem tudom mit válaszoljak, és ismeretlenektől, meg olyanoktól akik csak évi 1× látnak, látom a szánnak-vetnek. Pedig a dolgok mögött nem csak ennyi van, nem egy lázadó, mások szemében "hisztis" tini. De ez van, ha évek alatt egy profi barom se jött rá akkor nem fogja már senki tudni. Nemsokára vége, és kész..

Szeptembertől esti suliba fogok járni, mellette agyon dolgozom magam mint eddig és szépen elfelejtek mindent és mindenkit akik ebben rásegítettek. És azért is megmutatom hogy nem egy senki vagyok.

18/L

2011. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!