Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, gondoltátok valaha,...

Szülők, gondoltátok valaha, hogy olyan szemét módon viselkedtek majd a gyerekeitekkel, ahogy néha teszitek?

Figyelt kérdés

A kérdés az elő látszat ellenére nem támadó szándékú, csupán elgondolkodtam azon, hogy mennyi keserűséget olvasok és hallok mindennap a gyerekek, fiatalok szájából. Ez az oldal is tele van panaszkodó ifjakkal, akik arról számolnak be, hogy a saját szüleik úgy beszélnek velük, mint a kutyával, testileg és lelkileg terrorizálják őket, de gyakran felnőttek is írnak arról, hogy nem tudják megbocsátani a szüleiknek, ahogy bántak velük.

Rendben, legyen ezen panaszkodások háromnegyede csak kamaszos túlzás, hiszti és vergődés - de mi van a maradék negyeddel? Arányaiban nézve is sok.

Bevallom, én is abban a cipőben járok, hogy bár már kinőttem a tinikorból, mondhatni "bölcsebb és elnézőbb" lettem, mégsem tudom megbocsátani a minket egyedül nevelő anyámnak, hogy úgy nőttem fel, hogy otthon örökös jéghideg légkör várt, mert ő mindig rosszkedvű és agresszív volt, és én minden áldott nap összeszoruló gyomorral mentem haza, mert tudtam, hogy megint csak némán kell kuksolnom, ha nem akarom hogy veszekedés legyen. Pedig azt is tudom, hogy szeret engem és mégis így bánt velem.


Egyszerűen nem értem miért? Elfogadom, hogy a szülőknek is elege lehet néha, ahogy mindenkinek, de miért nem próbálnak meg néha csak egy kicsit türelmesebbek lenni? Miért nem gondolnak bele néha, vajon tényleg boldog-e a gyermekük, jól teszik-e, amit tesznek?

Amikor ott tartották a kezükben azt a kicsi, ártatlan csecsemőt, akiért úgy rajongtak, gondolták-e hogy egyszer épp ők fogják megkeseríteni a saját gyerekeik életét?


2011. febr. 26. 20:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

Anyám egyedül nevelt fel tisztességesen becsületesen szeretettel és megértéssel. Mindig fordulhatok hozzá ha valami bánt még most is. Soha nem kiabált velem nem fogta rá hogy most ideges fáj a fejes stb. Nem hagyott rokonokra.

Tudtam hogy bízik bennem így én is bizalommal fordultam hozzá. Nem várta el hogy én legyek a felnőtt és soha nem tett úgy mintha csak kötelességeim vagy jogaim lennének.

Talán ha a legtöbb szülő nem csak napi hét nyolc percet szánna a gyerekére és nem gondolná azt hogy ő semmiben nem hibás csak a gyerek akkor másképp lenne.

2011. febr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
21%

1.) Nem kéne a kérdést többesszámban írni, mert sokan megsértődhetnek.

2.) Vannak olyan emberek akik úgy gondolják, hogy jajj de vagány, lesz egy gyerekünk, de nem gondolnak bele, hogy mennyi felelősség kell ahhoz hogy felneveljen egy gyereket.

2014. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nincs olyan szülő, aki így tervezte volna a gyerekét nevelni, hogy "na, szülök egy gyereket és direkt szemét leszek vele és tönkreteszem az életét". Tény, hogy rengetegen rosszul bánnak a gyerekükkel, de legalább ugyanennyien nem direkt csinálják helytelenül. Rendben van, hogy a gyerekeket nevelni kell, de van neki ám saját személyisége is, amivel születik. Van amelyik gyereken már pelenkás korában látszik, hogy nagyon-nagyon problémás lesz, vagy nehéz lesz vele. Vagy mondjuk a mai fiatalokat sem kell félteni. Próbálja a szülő jó irányba terelni, jóra tanítani de ma már a gyerekeknek csak jogaik vannak, kötelesség semmi. És könnyű sz.rszülőnek nevezni azt, aki egész nap vért izzadva melózik 10-12 órát, hogy annak a szegény ártatlan gyereknek meglegyen mindene, iskoláztatása, a legújabb okoskütyüje, mert ha az nincs akkor jön ide panaszkodni, hogy vele mennyire igazságtalan az élet. De ez sem elég, mert a szülő dolgozzon 10 órát, a lakás legyen tip-top, a gyerek lelkével is törődni kell, na meg maradj NŐ, hogy nehogy félrelépjen a férj. (Már ha megvan még, mire a gyerek kamasz lesz). És amikor ott tartasz, hogy hiába az erőn felüli kitartás, a gyereked nem tanul, hiába könyörögsz, otthon semmit nem segít, hiszen a háztartás is az asszony dolga, csak hisztizik mindenért, hiszen ő a gyerek, neki minden "jár" és adsz neki egy atyai pofont, akkor megvagy bélyegezve, hogy idegebeteg vagy, az "ilyennek minek gyerek??" stb stb.
2014. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

a szemét szülő, helyesli, hogy ő szemét, mert szerinte így kell a gyerekkel bánni.

nem néznek magukba, nem nézik, hogy fájdalmat okoznak. ergo a kérdésnek nincs értelme.

2014. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%
Sok lelki sérült ember is gyereket vállal,köztük az anyám.Egy maximalista ember,akinek minden jó,csak amit a gyereke csinál,az nem,mert nem lehet vele villogni,hogy milyen agysebész.Amúgy is van egy alap rossz indulata,de a nehéz gyerekkor és az anyóssal töltött 10 év rátett egy lapáttal.Ráadásul ilyennek van tanári diplomája.Na erre varrj gombot!
2015. jan. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is az a sorsom kicsit mint neked :/
2015. ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%
Az én barátom szülei felneveltek egy hülye nőt és mellé még egy "elnyomott és kihasznált" gyereket. Aztán hárman a fiút cselédnek nézték, a lánnyal pedig semmit nem kezdtek. Nincs otthon gyógyszerük, néha úgy elfogy a kaja, hogy alig van tojás is, takarítani néha szoktak. És elmondanám, hogy van pénzük, nem szegények egyáltalán. 1000 éves takarója és párnája volt a barátomnak, levetett cuccokat kapta, a szülők maguknak meg nike-t, adidas-t vettek... Az összes barátnőjét kiutálták a családból, mert a "család szent és sérthetetlen" plusz nehogy már egy szolgát elhappoljanak mellőlük. Az én szüleim szinte fiukként szeretik, összefogunk költözni hamarosan "rendesen", most még a suli miatt költöztünk össze albiba, így hétvégente hazajárunk. Miután összeköltöztünk, a barátom megakarja velük szakítani a kapcsolatot és "új életet kezdeni", ahol szeretik és megbecsülik (ezt az én családomra értette, mivel őket jóformán a szüleinek tekinti). Anno házat építettek a szülei, arra hitelt 2 gyerekre vettek fel. Az elsőt szeretik, de a másodikat "muszájból" vállalták. Őszintén, egy szülő, egy anya, hogy képes így viselkedni és ennyire eltaszítani a saját gyermekét? Az egyiknek mindent megadnak, a másik meg csak létezik ott? Ezeknek minek gyerek? Minek szül az ilyen ember?
2015. ápr. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%

Tudjátok, én voltam a harmadik lány a családban. Úgy hogy apám mindig is fiút akart.

Anyámnak volt hogy ilyeneket mondott, hogy csinál egy másik nőnek gyereket, az úgyis fiú lesz mostmár, aztán idehozom hozzánk, hogy neveld fel te, stb...

Apámnak én csak egy feleslegesen kipottyant valami voltam. Abszolút nem volt hozzám türelme. Mikor beteg voltam, volt hogy gőzölni kellett az arcomat. Sosem felejtem el, úgy éreztem hogy kishíján belenyomta a fejemet a gőzölgő inhalációs vízbe.

Mikor nagyon kicsi voltam, ügyetlenül kanalaztam a kistányérból az ételt, erreföl odajött, és durván meglökte a tányéromat.

A rokonság előtt volt hogy úgy beszélt rólam, mintha tárgy lennék. Most is hallom: EZ,EZT...

Mikor kinőttem, vagy tönkrement a cipőm, akkor azt mondta, hogy: nagy parasztasszony lábam van, jó lesz ez szart taposni a tanyán, úgysem viszem semmire...

Anyám sem védett be, pedig ott ült mellettem.

Mikor esetleg csúfolódás ért a suliban, és azt elmondtam, az volt rá a válasz, hogy GYÁVA VAGY!!!

Anyámnak sem voltam valami nagy boldogság, de azért jobban viselt mint apám.

A páromnak a szülei sosem csináltak a párommal ilyet.

Sosem fogunk így viselkedni a saját gyerekünkkel!


Ezeket a sorokat leírva ki is csordult a könnyem.

2015. ápr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
54%
Az egyetlen amit nem sikerült megvalósítanom gyereknevelési álmaimból, hogy soha nem fogok kiabálni velük. Engem néhányszor nagyon elvertek -14 évesen a földön fekve rugdosott az apám és volt több pofon meg 6 évesen vertek el nagyon - és fáj mai napig ahogy anyám végignézte és sosem állt ki mellettem. Ma 43 vagyok de sosem vagyok elég jó anyám a mai napig halálra baszogat miközben egy rokonunkat ("szegény drogos" olyan nehéz gyerekkora volt bla bla de amugy jószívű szerinte csak épp semmit se csinál közel 40 évesen...) pátyolgatja. A 2 unokáját látszólag szereti de csak a "távolból". Sajnos mindenkivel összebalhézott már, rosszindulatáról híres és mindenkinél kiverte a biztosítékot már vmivel. Az Apám szeret minket a maga módján és mindig segít/ett főleg anyagiak terén ha úgy alakult de mérhetetlenül fáj hogy másképp sosem fejezte ki a szeretetét,soha nem ölelt még meg..... A gyerekeimnek én már naponta kimondom, szoros a kapcsolatunk, bízom bennük és ők is bennem, tudják hogy tűzbe megyek értük. Kitűnő tanulóak jók (de persze gyerekek) ezért fáj hogy anyám úgy kezel mintha semmittevő lennék....sosem ittam sosem drogoztam, dolgozom, a gyerekeimnek egyedülálló anyaként próbálok mindent megadni.... Eddig sztem jól csináltam, én problémásabb gyerek voltam....meglatjuk 10 év múlva :-)
2016. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem eleve rossz kiindulópont ez az oldal, akinek nincs miért panaszkodni,az nem fog kérdést feltenni ilyen témában.

A szülő is ember, nem tökéletesen programozott nevelőgép - amellett, hogy tényleg vannak olyanok, akikre kutyát se bíznék, nem hogy gyereket. Van, aki jól kezeli a stresszt, képes az ajtóban a háta mögé dobni a gondokat, van, aki nem. Nekem is volt nagyon kemény időszak az életemben, amikor tényleg szinte teljesen képtelen voltam bárkivel normálisan kommunikálni. Az segített sokszor, hogy a gyerekem hozzám bújt, és megkérdezte: anya, szomorú vagy? Rossz napod volt? Elképesztő ennek a pici, kedves gesztusnak a hatása, hihetetlen erőt ad az a szeretet, ami mögötte van. Ilyenkor pár perc alatt megnyugodtam, elkezdtünk beszélgetni, egy idő után nevetgélni. Gondolom, ahhoz, hogy ő ezt megtegye, kellett az is, hogy érezte a szeretetemet, én is meg szoktam kérdezni tőle, milyen napja volt, benne volt a "családi kultúrában", hogy érdeklődünk a másik dolgai iránt, és azt is elfogadjuk, hogy néha vannak rossz időszakok.

2016. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!