Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, gondoltátok valaha,...

Szülők, gondoltátok valaha, hogy olyan szemét módon viselkedtek majd a gyerekeitekkel, ahogy néha teszitek?

Figyelt kérdés

A kérdés az elő látszat ellenére nem támadó szándékú, csupán elgondolkodtam azon, hogy mennyi keserűséget olvasok és hallok mindennap a gyerekek, fiatalok szájából. Ez az oldal is tele van panaszkodó ifjakkal, akik arról számolnak be, hogy a saját szüleik úgy beszélnek velük, mint a kutyával, testileg és lelkileg terrorizálják őket, de gyakran felnőttek is írnak arról, hogy nem tudják megbocsátani a szüleiknek, ahogy bántak velük.

Rendben, legyen ezen panaszkodások háromnegyede csak kamaszos túlzás, hiszti és vergődés - de mi van a maradék negyeddel? Arányaiban nézve is sok.

Bevallom, én is abban a cipőben járok, hogy bár már kinőttem a tinikorból, mondhatni "bölcsebb és elnézőbb" lettem, mégsem tudom megbocsátani a minket egyedül nevelő anyámnak, hogy úgy nőttem fel, hogy otthon örökös jéghideg légkör várt, mert ő mindig rosszkedvű és agresszív volt, és én minden áldott nap összeszoruló gyomorral mentem haza, mert tudtam, hogy megint csak némán kell kuksolnom, ha nem akarom hogy veszekedés legyen. Pedig azt is tudom, hogy szeret engem és mégis így bánt velem.


Egyszerűen nem értem miért? Elfogadom, hogy a szülőknek is elege lehet néha, ahogy mindenkinek, de miért nem próbálnak meg néha csak egy kicsit türelmesebbek lenni? Miért nem gondolnak bele néha, vajon tényleg boldog-e a gyermekük, jól teszik-e, amit tesznek?

Amikor ott tartották a kezükben azt a kicsi, ártatlan csecsemőt, akiért úgy rajongtak, gondolták-e hogy egyszer épp ők fogják megkeseríteni a saját gyerekeik életét?


2011. febr. 26. 20:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
54%
"szüleim" Inkább nem részletezem.Mert nem akarok vissza emlékezni "gyerekkoromra".
2016. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
76%
Vannak rossz szülők, de a liberális (kishíján mindent szabad a gyereknek) nevelés a gyerekekre nagyon rossz hatással van. Lassan rájuk szólni sem szabad, mert feljelentenek és a szülőt marasztalják el.
2016. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
.
2017. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

A szüleimmel soha nem volt zökkenőmentes a kapcsolatunk, talán azért, mert elég sok nehézségen kellett átmennie a családnak (halálesetek, elszegényedés, munkanélküliségek, és a mindebből fakadó lelki gondok mindenkinél). Viszont bármi történt, én szeretem őket, amennyire tudom.


Apámat is, még akkor is, ha soha nem mutatott felém olyan érzelmi melegséget, mint a korán elhunyt nagypapám.

Még akkor is, ha miatta a mai napig nem tudom, egy férfitól mit várhatok, milyen mértékű szeretetet vagy támogatást.

Még akkor is, ha - talán épp a mintákat látva - belefutottam egy érzelmileg sokáig rendkívül rideg, szeretetet adni képtelen férfiba, akit reménykedtem, hogy majd megolvasztok a törődésemmel. Aki aztán egy évvel ezelőtt majdnem megölt, ráadásul szex közben.

Még akkor is, ha most azon a szinten állok, hogy egyáltalán nem akarok már családot. Mert anya nagyon szeretnék lenni, de feleség soha. Azt a kiszolgáltatottságot, rettegést és félelmet, amit azon az éjjelen éreztem, nem bírnám elviselni még egyszer.

Már nincsenek illúzióim, semmiről sem.

Pedig 24 évesen még nagyon vágynék rájuk. Legalább egy-kettőre.

2019. nov. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!