Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom 25 éves, én meg 17....

Barátom 25 éves, én meg 17. Nagyon szeretjük egymást, szüleim viszont nem örülnek neki. Tényleg akkora baj?

Figyelt kérdés
Hasonló az érdeklődési körünk, én olyan csajos csaj vagyok, szeretek táncolni, sportolni, egészségesen élni és Ő meg egy férfias srác, aki szintén táncol és kondizik:) Nagyon jó pasi, imádom és okos, meg vagány, nagyon szerelmes vagyok. Szüleim viszont tiltanak tőle, nem az, hogy nem találkozhatunk, de mindennap felhozzák 10-szer a témát, hogy nem hozzám való, Ő már felnőtt stb. És ebből elegem van, már utálok itthon lenni, egyfolytában ezzel piszkálnak, nagyon ideges leszek tőle. Meddig fogják még ezt csinálni, örökké? Nem vagyok már kislány, lassan egyetemre megyek.
2011. febr. 27. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 voltam, párom 22, mikor összejöttünk. Kevesebb, mint nálatok, de engem is megszóltak miatta.

Féltenek, ez tény és való, de attól még kéne esélyt adniuk.

Próbáld meg nekik elmagyarázni, hátha megértik és toleránsabbak lesznek. Gondolom, ha csak kihasználna, úgyis lépnél, nem hagynád magad, nem tűnsz buta lánynak.

Jobbat nem tudok mondani.

Rólunk leszálltak, mikor már a sokadik évet tapostuk egymással, azóta érzik, hogy nem fogtam mellé, helyesen döntöttem.

21/L ( és 27/F)

2011. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Csak a korával van bajuk, vagy valami más zavarja őket?

Mert a korkülönbség köztetek szerintem teljesen ideális, pont ennyi van köztem, és a férjem között. Ha 14 lennél érteném az aggódást, de 17 évesen azért már nem vagy gyerek.

2011. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Te lassan egyetemre mégy, a fiú pedig lassan családot szeretne alapítani. 3 (vagy 5) év múlva te pályakezdő leszel, a párod pedig 28-30 éves. Gondolom, ha már diplomázol, szeretnél elhelyezkedni, hogy dolgozhass pár évet, mert ha gyereket vállalsz, tapasztalat nélkül a szakmádban már nem fognak alkalmazni, mire visszatérsz GYES-ről.

Ha a fiú előre láthatóan nem szeretne 32-35 éves kora előtt családot alapítani, akkor nincs semmi probléma. Attól félnek, hogy a szerelem elveszi az eszed, és feladod a terveidet. Ha ilyen veszély nem fenyeget, akkor nincs semmi baj azzal, ha együtt vagytok. Persze számukra csak az idő bizonyíthat..

2011. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 voltam, a lány meg 17, amikor összejöttünk. Nálunk is volt gond, bár az anyósom, aki mindössze 12 évvel idősebb nálam elfogadott és nem tartott nem hozzávalónak a lányhoz. Azonban eleinte oltogatta a csajt, hogy minek találkozunk minden nap, meg ilyenek. De kitartottunk egymás mellett, idén 13 éve, hogy együtt vagyunk és 11, hogy együtt is élünk.


Én a helyedben kiállnék akár a szülőkkel szemben is a kapcsolatomért.

2011. febr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
szüleidnek nincs igaza a korral kapcsolatban. Ez nem statikus dolog, hogy ő 20x jobb iskolát végzett, vagy fél m magasságkülönbség van köztetek...Csak érzékeltetésképp. Szóval ez változik, ami most soknak tűnik, 5 év múlva teljesen elfogadható lesz!
2011. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Valahol érthető, hogy a szüleid féltenek, de szerintem inkább a barátodnak kellene beszélnie velük. Te hiába mondasz nekik akármit, nem számít. Ha betartod a játékszabályokat (otthon vagy időben, tanulsz, stb..) akkor meg fogják be.
2011. febr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Húgom 19, pasija 31 lesz a nyáron. Tök jól megvannak. Apám is ellenezte a kapcsolatot, amivel csak azt érte el, hogy tavaly mikor hugi betöltötte a 18-at, odaköltözött a pasihoz. Azóta lenyugodtak a kedélyek az ügy körül.

(Apunak persze nehéz volt elveszíteni kicsi lányát.)

Őket is meg lehet azér érteni...:)

2011. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Majd megszokják.

Apám egy velem egyidôs nôt vett el. Tehát tényleg az apja lehetne :D

Volt bazi nagy háború, meg minden. Aztán láták, hogy nincs értelme az ágálásnak.

90`ben házasodtak 18/38 volt a kulönbség.

2011. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ebben a korban szerintem is nagy a korkülönbség...Idővel bizonyíthattok, addig meg sajnos el kell viselni, mást nem nagyon tehettek...:-S
2011. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szia.Én szintén 17 vagyok barátom pedig 25.Nálam pl nem mondják hogy nem vagyunk egymáshoz illőek,mivel szerintem pont kiegészitjük egymást.Igaz apu néha izé....dehát minden apa ilyen.200 km van köztünk igy nem tudunk minden héten találkozni,max 1-1,5 hónaponta ez attól függ, és olyan nehéz...Ez sajnos addig lesz amig be nem fejezed a sulit és el nem költözöl otthonról,vagy megbékélnek a helyzettel.Én annyira várom hogy elmehessek már és szabadon éljek.sokszor amúgy énis gondoltam arra hogy hagyni kellene mert ő felnőtt,stb...De el telik már ez az idő...sok sikert nektek és nem kell odafigyelni mindig ki mit mond.Vivi
2011. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!