Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbe fogadás? (Kérdésed túl...

Örökbe fogadás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmnek az anyukája haldoklik és senkije nincsen rajta kívül...az érdekelne,hogy hogyan megy egy örökbe fogadás, meddig tart?Mivel nem rokon,ezért nagyon sokáig eltartana,de érdekelne minden hogy ez még is hogy megy?Szeretném,ha örökbe fogadnánk,de a szüleim mondták,hogy nagyon nehezen megy ez és több évig is eltarthat='(

Segítsetek!

16/L


2011. márc. 1. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez tényleg hosszú hivatalos procedúra, de lehetnének a szüleid a hivatalos nevelőszülei, kijelölt gyámjai is, a nélkül, hogy örökbe fogadnák a lányt. Ha Ők (szüleid) ebbe belemennek és a barátnőd anyukája is jó ötletnek tartja, akkor én ebbe az irányba érdeklődnék inkább.
2011. márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

A szüleidnek igazuk van..Nagyon nehéz,és évekig eltarthat.

A barátnőd 16 éves,és már öreg is az örökbe adáshoz.Valószínű,hogy mire az anyukája meghal 17 éves is lesz.A gyámügy igyekszik minden számításba jöhető rokont felkutatni,meg keresni..Az egy dolog,hogy ti azt mondjátok,hogy nincs senkije,de a gyámügynek hivatalból utána kell járnia..Talán egy rég nem látott nagynéni,nagybácsi,egy távoli rokon,valaki..Ez is elég hosszú ideig fog tartani..Mire tudomásul veszik,hogy tényleg senkije nincs,addigra betölti a 18 évét,és felnőtt ember lesz belőle..Akkor már nem kell örökbe fogadni senkinek sem..(addig egyébként kikerülhet ideiglenes nevelőszülőkhöz,vagy intézetben lesz)

2011. márc. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a szüleid a barátnőd anyukájával együtt keressenek fel egy jogi tanácsadót és kérjenek egy részletes tájékoztatást a lehetőségektől. Nem hinném, hogy szükség van egy kb. 16 éves lányt a nevükre venni, szerintem elég lenne, ha anyukád közjegyző által hitelesített végrendeletben meghagyná a szüleidet hivatalos gyámnak, természetesen a szüleid aláírásával is. Onnantól a szüleid nevelhetik és képviselői lesznek a barátnődnek hivatalosan.
2011. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Azért nagyon remélem, hogy a barátnődnek ezt NEM említetted...
2011. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Valószinüleg azért (is) nem akarják örökbe fogadni, mert akkor jogilag a saját gyereknek számitana, pl. ugyanúgy örökölne utánuk, stb. Viszont a nevelöszülöséggel nincs ilyen kockázat, de azért nem olyan egyszerü, mert még egy 16 éves igencsak megterheli a költségvetést, és nem biztos, hogy erre lenne pénzük.
2011. márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A probléma az,h anyukájának napjai vannak hátra és nem beszámítható állapotban van és még csak 16 lesz, majd a bnőm.
2011. márc. 1. 13:03
 7/9 A kérdező kommentje:
Oh jah és a másik az,h a szüleim elváltak és gondolom ez is befolyásolja a dolgokat....apámmal élek...de mind a kettőjüket kikérdeztem efelől.
2011. márc. 1. 13:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Én anno elvégeztem egy nevelőszülői tanfolyamot.


Ha a barátnődnek nincs senkije, tehát egyébként intézetbe kerülne, de a te egyik szülőd szintén elvégez egy hivatalos nevelőszülői tanfolyamot, amiről lesz papírja is, és elintézitek, hogy a barátnőd odakerüljön hozzátok, akkor az állam a lány után a te szülődnek fog adni egy támogatást, annak a fejében, hogy neveli, gondozza, eteti, ruházza. Ez a pénz nem volt túl sok évekkel ezelőtt, most nem tudom mennyi, mert nem vagyok aktív. Viszont a semminél több, és így mindenki jól járhat.

2011. márc. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A gyámügyre menjetek el létezik családba fogadás ez gyorsabb mint az örökbefogadás.
2011. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!