Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez olyan nagy kérés lenne az...

Ez olyan nagy kérés lenne az apósomtól?

Figyelt kérdés

Apósoméknál lakunk, néhány hónapig még biztosan maradunk is. Tanuló vagyok, dolgozni nem tudok, ezért kiveszem a részem a házimunkából. Ez ideáig teljesen alap dolog lenne. De sajnos, az apósom semmiben nem működik közre, nem segít semmiben. Amikor a bevásárlásból jövök haza, megvárja, hogy egyedül becipeljem a több karton üdítőt, ő nézi a tévét, még az ajtót sem nyitja ki. Az nem számít, hogy majd\' megszakadok, fel nem ajánlja a segítségét, én meg úgy veszem, hogy ezek alapján biztos nem is akar segíteni. Amikor egész nap otthon vagyok, mert nincs suli, akkor rendbe teszem a házat: söprök, felmosok a konyhában, fürdőben és a WC-ben, porszívózók, rendet teszek a szobánkban, elmegyek vásárolni. Azonban most már kicsit elegem van abból, hogy semmiben sem segít, ezért a mosogatást ráhagyom. Egyszerűen nem csinálom meg, az ő szemét meg szúrja annyira, hogy fintorogva, morogva megcsinálja. Valóban nagy elvárás apósomtól, hogy legalább elmosogasson? (Mást tényleg nem kell csinálnia, csak legfeljebb a tényleges, valódi férfimunkát, amit mi nők (anyósom és én) nem tudunk megcsinálnia, ilyenből meg nincs túl sok)

A kérdésem az lenne, hogy jogos az elvárásom az apósomtól, hogy mosogasson el és tényleg így igazságos? (mert rajta kívül mindenki kiveszi a házimunkából a részét, duzzogás nélkül)

Vagy alaptalanul várok el ilyesmit?


2009. febr. 17. 13:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
A probléma itt kezdődik, hogy Te nem érted meg, hogy ezeket majd később is megkell csinálnod. Megterhelő 4 emberre a házi munka. Szerintem majdnem mindegy, hogy 2 vagy 4 emberre főzöl. Mint ahogy az is, hogy hány ember után porszívózol fel. Ezzel a vásárlással meg nem kéne mártírkodni. Rengeteg nő jár bevásrolni kocsi nélkül és cipekedik. Ha olyan megerőltető bevinni az üdítőt mért nem várod meg a párod vele? Mért nem érted meg, hogy ha vaalkinek évekig nem kellett otthon semmit csinálnia az nem fog megváltozni azért mert egy vadidegen elkezd dirigálni neki a SAJÁT lakásában?
2009. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%
Ne vásárolj egyszerre annyit, amennyit nehéz hazavinni, inkább 2 naponta vedd meg azt, ami 2 napra elég. Ez így nem olyan megterhelő, de akár naponta is lehet az aznapi dolgokat is megvenni. A mosogatás tipikus női munka.Ezt nagyon kevés férfi végzi szívesen. Ha fáradt vagy osszátok be anyósoddal és a pároddal a napi feladatokat és annyit vállalj, ami neked sem túl megterhelő.
2009. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy mindegy, két vagy négy emberre főzök, de nem mindegy, hogy két vagy négy ember után pakolok el, egy vagy két szobát takarítok, két vagy négy ember mosatlanját mosogatom el, és még sorolhatnám. Lehet, sőt, biztos, hogy ezt majd akkor is meg kell tennem, ha ketten leszünk, de tudod, azt mi döntjük el, hogy hány gyerekünk lesz és ezáltal hányan leszünk.

Teszem hozzá, a párom késő este szokott végezni a munkával, egész nap kemény munkát végez, de ő akármikor zokszó nélkül segít.

Valószínű, hogy sok nő jár kocsival/kocsi nélkül bevásárolni... és lehet, hogy nem mártírkodnak, de ha már bele akarunk menni a részletekbe, születésemtől kezdve gerincproblémám van, nem emelhetek nehezet, ezt após is tudja... de ez külön fejezet, nem ide tartozik. Csak nem mindegy, hogy megveszem a páromnak és magamnak a 2 l üdítőt, meg veszek még 1 üveget anyóséknak, vagy bevásárolok szinte mindenkinek a családban x rekesszel.

És még egy fontos megjegyzés: nem dirigálok. Nem vagyok diktátor. És választ az esetben kérek, ha normális hangnemben írod, ahogy én is teszem. Köszönöm.

2009. febr. 17. 15:45
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves 15:19-es válaszoló!

Sajnos anyósom eléggé bizonytalan időbeosztásban dolgozik, van, hogy nincs egy héten egy szabadnapja sem, de van, hogy egy hetet itthon van. Amikor itthon van, szoktunk osztozni, de sajnos ő is nagyon későn végez, általában este 11 óra felé. Akkor persze nem szoktam őt "piszkálni", hogy mosogasson és örül, hogy van főttétel.

Egyébként köszi a tanácsokat, igyekszem majd beosztani a dolgokat. :)

2009. febr. 17. 15:50
 15/17 anonim ***** válasza:

Az oreget a mama elkenyeztette, es bunko is, legyunk oszintek. Az ajtot kinyithatna, es segithetne cipelni a nehezet, de mondjuk a tobbit te nyugodtan megcsinalhatod szerintem.

Azert jo, hogy egyutt laktok, hiszen lathatod, hogy nem fenekig tejfel az elet! Te majd remelhetoleg mashogy neveled a parodat, nem fogod ugy elkenyeztetni, ahogy a mama tette anno aposoddal.

Tanulj ebbol a szitubol, es edzodj is, mert majd meglatod, milyen nehez lesz mindent elvegezni a haztartasban. Kulonben nalatok otthon mi volt a rendszer?

2009. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nálunk apukám mindig segített és mai napig segít vinni anyukámnak és nekem ha nehezet viszünk, vagy ha nagybevásárlás volt, akkor mindenki megfog néhány csomagot és közösen bevisszük.

Apukám otthon elsősorban a ház körüli teendőket csinálta meg, de akármikor szívesen segített mosogatni, pakolgatni vagy éppen amiben segíteni kellett.

Szerencsére a párom nagyon házias, hétvégén sokat segít. Nem értem, hogy ő hogyan lett ilyen, amikor az apukája pont az ellentéte, na nem mintha panaszkodni akarnék... :)

2009. febr. 17. 17:37
 17/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mind a Te, mind apósod álláspontja érthető. De ha amúgy is beleadtok a közösbe, miért csinálod Te az egész házimunkát? Az oké, hogy ott laktok, de megszakadnod nem kell.

A másik meg, ezt írtad:" Egyszerűen nem csinálom meg, az ő szemét meg szúrja annyira, hogy fintorogva, morogva megcsinálja"

Azt mondják, néma gyereknek anyja sem érti a szavát. HA nem kéred, hogy segítsen, nem is fog, főleg úgy, hogy eddig nem kellett besegítenie a házimunkában. Nem mindenki nőtt fel olyan családban, mint Te.

2009. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!