Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dohányzó szülők, mit szólnátok...

Dohányzó szülők, mit szólnátok, ha 13 éves gyereketeket cigizésen kapnátok? Megbüntetnétek?

Figyelt kérdés
Nővérem erős dohányos, és nemrég megtudta, hogy a 13 éves fia cigizett a haverjaival. Eltiltotta mindentől, TV, barátok, számítógép, stb. És még nekem jött panaszkodni, hogy képzeljem, cigizésen kapta a gyereket, és hogy nem tudja, mit kezdjen vele, ha már 13 évesen így viselkedik. Én ezt elég álszentségnek tartom. Oké, nem azt mondom, hogy dicsérje meg a gyereket, de ő mutatta neki ezt a "szép" példát 13 éven keresztül, nem értem, mire fel van felháborodva, hogy a gyerek azt csinálja, amit a szüleitől eltanult.
2011. márc. 3. 13:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kb 9 éves voltam amikor anya megkinált cigivel,mondván én döntésem,ő napi 2 dobozzal elsziv,nem tilt engem se...

ezzel elérte hogy nem akartam cigizni,tiltás nélkül már nem volt nagy szám...

sok év eltelt azóta,sose cigiztem

öcsém 10 éves,őt is kinálta,neki se kellett


sőt,ami meg volt engedve,az sosem kellett

a berúgással is igy voltam,meg volt engedve hogy igyak,nem kellett az se

2011. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek veled! Megmutatta hogyan kell csinálni, akkor nem értem miért panaszkodik.
2011. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire beszélt a fiával erről a nővéred... mármint egyáltalán a cigizésről... tiltotta-e egyáltalán szóban, és ha igen, akkor megmagyarázta-e, miért. Sztem sem az a megoldás, hogy egy láncdohányos szülő csak azért, mert az ő kezében van a szülőkártya, ugyanazért, amit ő csinál, ennyire megbüntesse a gyerekét. Mondjuk ehhez tudni kéne azt is, hogy miért van kiakadva.. azért, mert a fia nem beszélte meg vele, vagy azért, mert nem akarja, hogy a fia odajusson, ahol ő van (Hogy függő), vagy éppen csak azért, mert "az a szülő dolga, hogy tiltsa a cigizést". Ezeket kellene először helyre rakni. Abban az esetben lenne jogalapja büntetni, ha rendesen megindokolta előtte a srácnak, és megbeszélték, hogy nem fog...
2011. márc. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban tiltja egy dohányzó szülő a dohányzást, mint egy nem dohányzó!!

Ezt tapasztalatból mondom!

Anyám soha életébe nem dohányzott.Mindig is mondogatta hogy ő nem engedné hogy dohányozzak.Majd amikor lebuktam, sírt mondta hogy csalódott bennem, de azt mondta az én bajom, ha ilyen hülye vagyok, hát így jártam.

Mivel nagyon fájt hogy anyát sírva láttam emiatt, onnantól kezdve nem gyújtottam rá.(lehet az is benne volt, hogy ha nincs tiltva akkor nem is érdekes)

Eltelt majd fél év, amikor az erősen dohányzó apám, megtudta hogy dohányoztam, és közölte ha meglát a kezembe egy cigit, eltöri kezem lábam.

(na azóta dohányzom, mert volt aki tiltja, megint érdekes lett)

Szóval érdekes hogy aki nem bagózik nem tiltotta, aki igen az tiltotta.

2011. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!