Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy, önző, idegbeteg,...

Irigy, önző, idegbeteg, megkeseredett ember vagyok. Hogy lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Ez valahogy kívülre nem látszik, mindenki aranyos lánynak tart, mert rossz dolgokat csinálni nem szoktam. Ez a dolog elméleti síkon jelentkezik, pl a dolgokról alkotott véleményemben nyilvánul meg.


Például azt gondolom a szülésről, hogy soha nem tenném meg, mert fájdalmas, és csak azért kéne megtennem, mert a társadalom meg a leendő férjem majd el fogja várni ezt tőlem, és ROHADJON MEG mindenki aki elvárja tőlem, hogy szüljek. Vagy például rendszeresen azt gondolom, hogy DÖGÖLJÖN MEG mindenki, akinek van családja, normális lakása, párkapcsolata, akiknek teljesültek az álmai, akiknek van, aki szeresse, meg úgy kábé rohadjon meg mindenki !!!!!!!!!!!!!!!!!! :S:S:S


És még számtalan ilyen gondolatom van belül. Ezeket nem tudja rólam senki, nagyon szégyellem. De valahogy nem tudom ezt a dühöt nem érezni. És még csak 20 éves vagyok, előttem az élet, de egyszerűen borzalmas ember vagyok, nem tudom, mit csináljak...


2011. márc. 4. 23:15
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
72%
Ha ez nem fajul tettlegességig, szerintem nem vészes...10 emberből kb 6-7 ugyanígy van...
2011. márc. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek mindenképp beszélj ezekről az érzésekről, amik benned vannak! A napló nem segít hosszú távon, muszáj, h kiválassz valakit, akinek őszintén megmutatod azt, hogy ki is vagy valójában. Ha igazi jóbarát, elfogad így és segít, hogy megváltozz. Nem vagy egyedül, sztem mindenkiben vannak ilyen érzések, de ha benned ezek most halmozottan vannak, Te fogsz ebben felőrlődni. Valakivel beszélj őszintén ( meglepődnél, ha tudnád, mennyien járnak pszichológushoz, az egy tévhit, hogy "nem normális" az, aki pszichológushoz jár) és ne hagyd, hogy a hiúságod illetve a félelmed győzzön. Hiszen eddig azért nem beszéltél erről senkinek, mert félsz, hogy elveszted azokat, akik most szeretnek. De ha igazán szeretnek... A másik tényező pedig, hogy senki sem szereti feltárni a nem annyira napos oldalát a személyiségének, ez meg hiúság.
2011. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
87%

Hát szerintem meg durva a helyzet.

Én is szoktam időnként irigykedni ez elfogadható,de a te eseted már átmegy egy normális határon.Az ilyen betegek jellemzője,hogy nem ismerik el h betegek,váltig állitják,h semmi bajuk és nem vészes a helyzet,pedig igen.

Agresszív gondolataid vannak és nem ritkán,ezt kezelni kellene.

Azt kívánni egy kedves embernek,hogy üsse el a villamos ez nem normális.

2011. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
62%

"Például azt gondolom a szülésről, hogy soha nem tenném meg, mert fájdalmas, és csak azért kéne megtennem, mert a társadalom meg a leendő férjem majd el fogja várni ezt tőlem, és ROHADJON MEG mindenki aki elvárja tőlem, hogy szüljek. Vagy például rendszeresen azt gondolom, hogy DÖGÖLJÖN MEG mindenki, akinek van családja, normális lakása, párkapcsolata, akiknek teljesültek az álmai, akiknek van, aki szeresse, meg úgy kábé rohadjon meg mindenki !!!!!! :S:S:S "


Amiket itt leírtál,az nem szimpla irigység.

Mire irigykedsz? Hogy valaki eléri a céljait? Hogy van bátorsága gyereket szülni? Hogy valakinek párja van? Ez nem irigység,ez egyszerűen arról szól,hogy Te nem vagy képes tenni ezekért a dolgokért. Olyankor meg nem másokat kell utálni,hanem saját magad. Mi az,hogy rohadjon meg mindenki,akinek teljesültek az álmai? Hát gratulálok,ez egy vidám hozzáállás.

Mindenki fejében megfordul,amikor pl.egyedül van és végigmegy az utcán,szerelmeseket látva,hogy "ooh,kapjátok be", de amiket Te gondolsz,szerintem már túlnőnek az egyszerű irigységen.Teljesen jól írtad le: irigy,önző, idegbeteg,megkeseredett.De miért itt várod a segítséget? Szerinted aki leírja ide,hogy "oh igen,én is az vagyok",az segít?

Amikor voltak rosszabb időszakaim,mindig azzal vigasztaltam magam,hogy lesz ez jobb is. Nem gyűlölködtem. Miért nem ülsz le,és gondolod át,mi az,ami megvan az életedben? Azt ne mond,hogy nincs semmi,mert nyilván (fizikailag) egészséges vagy, van családod...gondolj bele a rákosok helyzetébe,vagy az árvákéba.Melyikük mondja,hogy "rohadjanak meg,amiért egészségesek" vagy "dögölj meg mert neked vannak szüleid"?A hozzáállásodon baromi gyorsan változtatnod kell,mielőtt tényleg eljutsz odáig,hogy a környezeted észreveszi,és senki sem akar barátkozni majd veled.

Jobb úgy élni,hogy ilyen dolgokkal mérgezed magad?Szerintem egyáltalán nem. Az a véleményem,hogy szükséged lenne némi motivációra az életedben.

2011. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
42%
Wow kérdező, meglepődtem rajtad, én is szinte pontosan ugyanígy gondolkodom. :S Én is folyton puffogok az irigységtől, a "rohadjon meg", "dögöljön meg" nálam is mindennapos "kívánságok". Keserű és ingerült vagyok, és hányok az emberektől és a világtól amiben jól érzik magukat. :/ A megoldást sajnos nem tudom, én jártam már pszichiáternél és nem segített, úgyhogy jelenleg úgy érzem sosem fog megváltozni a hozzáállásom. :(
2011. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
47%
Nem is változik majd a hozzáállásod,mert nem akarod. Komolyan,mi van veletek emberek? Nem értem.Annyi embernek vannak SÚLYOS problémái, betegségei,nekik nincs lehetőségük a változásra...Te nem hisztiztek?!!! Szánalmas és nevetséges ez a hozzáállás!
2011. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
28%

Hát, kedves kérdező, ez nálam pont fordítva működik. Megnyugat, ha nálam sikeresebb, boldogabb embereket látok. ŐSzintén örülök az örrömeiknek és szebbé teszi a napomat.


Ha pedig valaki, aki nem méltó arra, hogy jól éljen és mégis sokkal jobban él mint én, az csöppet sem zavar. Senki, SENKI, nem tudja elkerülni a karmáját. De ki vagyok én puszta halandó, hogy ítélkezzek?


Az viszont biztos, hogy ezzel az ártó szándékkal képtelenség pozitív karmát bevonzani. Ha egy vasmacskával rohangál az ember, persze, hogy elfárad. Dobd el a vasmacsekot (gyűlölet, irigység) és a felszabadult erődet fordítsd a sorsod jobbra fordítására!

2011. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
20%

Ha már a "karmánál" járunk, kedves kérdező, ez már egy áldás az életedben, hogy látod / megadatott, hogy lásd, hogy amit csinálsz az nem jó! Ez hatalamas dolog és gratulálok hozz!


Most aztán, ebből kiindulva kezd el tudatosan megváltoztatni a gondolat mintáidat! És 5 év múlva egy a nehézségek és próbák közepette is vidám emberré válhatsz, akinek mindenki keresi a közösségét, mert életet és fényt áraszt.


Hidd el menni fog! Sok sikert!!!

2011. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
De kis dilis vagy! Mit tegyél? Reménykedj benne, hogy majd kinövöd. Na meg szexelj többet!
2011. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

én is ugyanezt gondolom a szülésről


nem mintha tőlem még ezt elvárnák,de anyám már eljátszotta ezt egy párszor,hogy mezítláb járkáltam itthon,és elkezdett üvöltözni,hogy öltözzek fel (közbe amúgy melegem volt) mert később majd egy gyereket se fogok tudni kihordani meg minden....mondom nem is akarok....


14l

2011. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!