Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kutya vagy gyerek? Melyik...

Kutya vagy gyerek? Melyik mellett döntenél?

Figyelt kérdés

Csak egy elméleti kérdés lesz, de legyetek szívesek komolyan válaszolni rá: ha szülő lennél, és valami miatt döntened kéne a húsz éves fiad, meg a kutyád között, hogy melyikükket tartod magadnál (illetve a fiú esetében tartod vele tovább a kapcsolatot), de mindkettő nagyon fontos neked, melyik mellett döntenél?


Köztes megoldás NINCS!


Indoklást és életkort meg nemet is kérek a válaszokhoz. Köszönöm.


2011. márc. 5. 19:33
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem meg ha a fiam nem néz felém,nem szeret engem,pedig én felneveltem és 20 évig tartottam,akkor már csak nem vagyok rossz ember ha a kutyát választom. Lehet,hogy a kutya más,mint az ember,de ő is egy élőlény és ő is érzi azt,ami körülötte történik.


Ám természetesen ha a fentiek nem történnének meg(fiammal kapcsolatban),akkor a fiamat választanám egyértelműen.De ha már 20 éves,akkor csak el tudja magát tartani nem?

2011. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
60%

20:07 Nem komolyan írtam hogy nem tudok kapcsolatokat kialakítani.


Egyébként komolyan el nem tudom képzelni mi miatt nem fér össze a 20 éves gyerek és a kutya. Ha beteg a fiú (nem allergia, hanem valami komolyabb), akkor menjen kórházba és maradjon is ott míg meg nem gyógyul, ha nem gyógyítható, akkor meg akkor sem ápolgatnám otthon, ha nem lenne kutya, mert ennél jobb dolgom is van. Szóval ha ez a két ok van csak (hiszti, vagy komoly betegség), akkor mindkettő esetben a kutya nyer.

2011. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 xStefix ***** válasza:
45%

Azért érdekes olyan válaszokat olvasni, miszerint "ha a gyerek ilyen rossz meg olyan rossz lenne, akkor biztosan a kutya..." A gyerek vajon magától lesz "rossz" 20 éves korára? Kicsit mintha elfeletkeznénk a szülői felelősségről. Ami nem minden és nem mindenért a szülő a hibás, nyilván, de szerintem a mai szülők előszeretettel hárítják maguktól a saját feladataikat...

Az meg, hogy egy 20 éves gyereknek nincs szüksége a szülőjére?! Na ez az elképzelés nálam totálra üti a biztosítékot! Az én lányom még csak 3 éves, de nagyon remélem, hogy 20 évesen is azt fogom érezni, hogy szüksége van rám! (Remélem, megérjük.)

2011. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
70%
Milyen igazad van. Ez esetben lője magát főbe, a kutya és a gyerek meg snapszerozhatnak kettesben.
2011. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
16%
.
2011. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
70%
Az attól függ, miről van szó??? A kutya sok helyen egyenrangú családtag, így ilyen kérdést fel sem teszek. Ezért nem tudok rá válaszolni, csak ha tudnám miről is van szó? Egyébként egy 20 éves is gyerek, (enyém is annyi, tanul, tehát nem tudja magtá ellátni, mármint anyagilag), de már mégsem kisgyerek.
2011. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
63%

Hát én a kutyát választanám! Ugyanis 20 éves.. Könyörgöm felnőtt ember. Biztos nem otthon lopja a napot. Az meg, hogy a kutyának semmi köze a családhoz az egy jó nagy HÜLYESÉG. Ugyanis családtagnak számít. Ha valaki szereti az állatokat akkor ő megérti ezt. Nekem is van egy kis kölyök foxi keverékem és az első gyerekemre emlékeztet aki már kirepült a házból. Rosszalkodik, bohóckodik. Ugyan olyan mint egy gyerek. Sose akarnék rosszat a saját gyerekeimnek. De azért már 20 éves könyörgöm. Még ha 16ról lenne szó akkor mondanám, hogy gyerek. DE ÍGY NEM! Hűséges kutya, megvéd mikor a fiad ott se lenne..Persze, hogy a kutyát választom. Na meg a kutya nem hazudik, csak a szemébe kell nézni, és látod az ártatlanságát. A gyereked meg kitudja mikor hazudik neked. ( Tapasztalat! )



Qui me amat, amat en canem meum - Aki engem szeret, szereti a kutyámat is.

(=


42/N

2011. márc. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
70%

EMBEREK!


Semmi értelme nincs erre a kérdésre válaszolni, mivel konkrétum sincs megadva, a találgatás meg teljesen felesleges!!!


Válaszoló írd le konkrétan, hogy mi a szituáció, és azzal együtt tedd fel újra a kérdést!

2011. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 xStefix ***** válasza:
34%
És ezekből a "nem gyerekekből" lesznek majd egyszer szülők, akiknek a saját szüleik így vélekednek... Elképesztő.
2011. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
47%

Most akkor a kutya allergiás a gyerekszőrre, vagy olyan kicsi a lakás, hogy a nevezettek jelenleg állva alszanak, netán a gyerek a kutya hátán?

Ha a kutya megy, az nem fogja fel, mi a szituáció, idővel beilleszkedik a rokonoknál, de ha a gyerek van szorult helyzetben és kiteszik a szűrét, még akár harag is lehet belőle.

2011. márc. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!