Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kutya vagy gyerek? Melyik...

Kutya vagy gyerek? Melyik mellett döntenél?

Figyelt kérdés

Csak egy elméleti kérdés lesz, de legyetek szívesek komolyan válaszolni rá: ha szülő lennél, és valami miatt döntened kéne a húsz éves fiad, meg a kutyád között, hogy melyikükket tartod magadnál (illetve a fiú esetében tartod vele tovább a kapcsolatot), de mindkettő nagyon fontos neked, melyik mellett döntenél?


Köztes megoldás NINCS!


Indoklást és életkort meg nemet is kérek a válaszokhoz. Köszönöm.


2011. márc. 5. 19:33
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kutyámmal tartanám-r a kapcsolatot vagy a gyermekemmel?

Nem kérdés: a gyerek.

2011. máj. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
59%

hogy lehet ilyen hülye kérdést feltenni már komolyan?? :O

látszik h nincs gyereked. Mondjuk még nekem sincs,de akkoris nyilvánvaló, h a gyerekem lenne az első helyen!Meg mi az, h itt sokak szerint 20 évesen a gyereket ki kell rakni az utcára tartsa el magát???? Baz + ha engem 20 évesen egyetemistaként kirakott volna anyám azzal a szöveggel, hogy menj boldogulj egyedül,és ezzel a tanulásomat,a jövömet cseszte volna el,hát az biztos hogy soha többé még csak látni se akartam volna!!! Egy szülő azért szülő, hogy amig csak lehet,támogassa a gyerekét!!!Egy 20 éves fiatal nem tud még megállni a saját lábán! Max ha valami nagyon rövid szakmát kitanult és azzal sokat keres,de ezt kétlem! Sok idióta válaszolo uristen...:S

2011. máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a kérdező pont az olyan válaszolók miatt tette fel a kérdést, akik a kutyát választanák a gyerek helyett.


Egyébként, tessék itt egy példa egy lehetséges szituációra:

Anyuka/apuka szeretett volna venni egy kutyát, meg is vették. Becsúszott valami hiba a kutya nevelésébe, bármi, a lényeg az, hogy a kutya és a fiú kapcsolata nem jó. Pl egyszer már meg is harapta a kutya a srácot, ezért kéri a szüleit, hogy menjen a kutya.


Na tessék, ez egy olyan szitu ami simán előfordulhat.

2011. máj. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mint írtam, tényleg nincs gyerekem (gyerek vagyok), és ez se konkrét szituáció, de tényleg azért kérdeztem, mert sokan inkább egy kutyát, vagy akármilyen más állatot választanának akármilyen helyzetben, mint a saját gyereküket... de az okot nem tudom.
2011. máj. 21. 10:51
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya megharapja a gyereket akkor a kutya azon nyomban el takarodik, akár hány éves is a gyerek.
2011. máj. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
75%
Rém egyszerű és ha már elméleti, akkor parancsolj: Két házzal arrébb költöztetem a fiamat, úgyis épp felnőtt, örülne, ha külön élhetne 20 évesen, és ott vagyok a szomszédban, nem szenvedne az én hiányomban sem. Természetesen a kutyát pedig megtartanám, érte is épp ugyanúgy felelősséget vállal az ember, mint a gyerekéért.
2011. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
57%

Hű, ez tényleg hülye kérdés volt...

Legtöbbször nincs ilyen, hogy választani kelljen gyermek és háziállat között, hacsak tényleg nem valami betegség miatt - hiszen mindkettőért felelősséget vállal az ember.

Én biztos, hogy nem választanék, hanem megoldanám, hogy a kecske is jól lakjon, meg a káposzta is megmaradjon.

2011. máj. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
78%

Itt ülök tátott szájjal hüledezve, hogy tényleg?

Tényleg ennyi ember képes egy állatot válsztan a saját vére helyett??????ű

Szerintem a gyerekem mindig a gyerekem marad ha 30 ha 40 éves, vagy akármennyi.

20 évesen pedig nem sokan önellátóak vagy inkább önfenntartóak, erre azért szeretném felhívni a figyelmet, mert ha 25öt írtak volna, akkor igen, 5 év ekkor sok idő,én tudom.


19 évesen érettségiztem, továbbtanultam, esélyem nem volt, hogy eltartsam magam, pedig nem laktam szószerint otthon (koleszos voltam 14 éves korom óta)


Persze, van oylan szitu amikor a kutya "nyer". PL: 20 évesen 2heti egyszer mentem haza, és én nem jövök ki a kutyával, akkor még nem egyértelmű, hogy a kutya megy. Kompromisszum:amíg otthon vagyok a szüleim becsukják a kutyát, de ha otthon laktam volna akkor tuti a kutya elkerül otthonról...

tehát az én 20 éves életemet tekintve a szüleim heléyébe kompromisszummal a kutyát választom...


de ez megint más...


még mindig nem térek magamhoz,sok többi válasz miatt


24 /nő

2011. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
69%
Ha a kutya megharapja a gyereket nem rögtön azt kell mondani, hogy a kutya megy a háztól, hanem el kell vinni kutyaiskolába. Mi rontottuk el a nevelést, nem a kutya a hibás. Azért nem dobhatjuk ki, mert képtelenek voltunk megnevelni, inkább a problémát orvosoljuk, ne a kutyát büntessük a mi hibánk miatt.
2011. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!