Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni, hogy ne...

Mit tudnék csinálni, hogy ne féljek az anyukámtól?

Figyelt kérdés
Először is leszögezném, hogy nem fogom megbeszélni az anyukámmal, mert nincs értelme, értem?!
2011. márc. 5. 21:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

:( Olyan borzasztó az ilyesmit olvasni.

Egyszerűen nem tudom megérteni az ilyen szülőt. Soha nem tudnám elviselni, hogy a gyerekem féljen tőlem.


Nem tudom, hogy hogyan tudnád megcsinálni, hogy ne félj. Ez egy olyan reakció, amit nem nagyon tudunk irányítani

A megoldás tényleg az, ha minél hamarabb elköltözöl. Esetleg kollégiumba mész..

2011. ápr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Olyan jó lenne, hogyha olyan családom (anya, apa) lenne akikkel jóban lennék.

Megértenének ésatöbbi.

Osztálytársam azt mondta, hogy neki az anyja a legjobb barátnője. Hát mit ne mondjak, nagyon megirigyeltem.

Bár szerencsére a testvéremmel nagyon jóban vagyunk, de ő hamarosan elmegy.. (Mármint továbbtanulni) És csak hétvégenként láthatom.

2011. ápr. 23. 22:43
 13/25 anonim válasza:
én is pont ugyanígy vagyok,csak velem a testvérem is ugyanezeket csinálja..és még 4 évig kell bírnom.úgyhogy tökéletesen meg tudlak érteni:(
2011. ápr. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ezzel kapcsolatban tapasztalatom, de a párom mesélte, hogy vele is tett érdekes dolgokat az anyja. Neki megvan az az előnye hogy fiú, és egyszer csak erősebb lett az anyjától. Amikor bántai akarta, elkapta kicsit erősebben és megfenyegette, hogy vele nem bánhat így. A megfélemlítőt is meg lehet félemlíteni, le lehet győzni. Esetleg kezdj el eddzeni, ne hagyd hogy ordítson veled, mutasd meg hogy te is ember vagy. Ha máshogy nem megy zsarold, a lényeg hogy ne add meg neki azt az élvezetet, hogy félni lásson, mert ezzel csak az erődet szívja. Legyél erős és ezt tudd magadról. Küzdj. Van értelme. Én ezt tenném. Persze, ha az őszinte beszélgetés nem segít már.
2011. ápr. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a fizikai erőfölényre van szükséged, de a "belső erő-többletre" mindenképpen. Éreznie kell, hogy kiabálhat ahogyan akar, a továbbiakban nem fog tudni megfélemlíteni. Régebben ezt úgy mondták, egyik fülén be, a másikon ki, mintha meg sem hallotta volna.


Próbáld meg, hogy olyankor nem szólsz egy szót sem, csak bemégy a saját szobádba, vagyis jelzed neki, hogy nem érdekel.

Ha utánad megy, húzd fel a sportcipődet és menj el otthonról futni. Ez nagyon jó arra, hogy futás közben rendezd a gondolataidat, másrészt erősíted a fizikumodat, és közben "jelezted" neki, hogy már nincs rád hatással a kiabálásaival.

Persze a rendszeres napi futást egyébként is be kellene illesztened az életedbe, rengeteget segít a szellemi-fizikai egyensúly vissza-állításában, megtartásában.

Előbb-utóbb el fog gondolkodni, észre fogja venni, hogy valami megváltozott köztetek, hogy nincs már "hatalma" feletted.

Pszichológia: ha valaminek ellenállsz, azzal csak erőt adsz annak a valaminek, valakinek. Ha nem szentelsz neki figyelmet (másvalamire koncentrálsz), erőtlenné válik és minden további próbálkozása egyre hatástalanabb lesz.

2011. ápr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Hát én pont ezt csinálom.

Ha ideges és elkezd kiabálni vagy csak beszól valamit, akkor mindig felhúzok. Kivéve, hogyha ebédelek, akkor csak gyorsítok.

2011. ápr. 24. 09:29
 17/25 anonim válasza:

Nálunk is ez van.Bementem a mosdóba és elhúztam a szönyeget picit,nem vettem észre és kijöttem.Akkora cirkusz volt,mert nekem miden ragad a lábamhoz.Ilyen hülyeségárt terorizál.Hihetetlen!!

Minden baj,en vagyok az ilyen p.csa megmittomenmi..Ő a jó.MIndenkit hív fel,hogy szégyeljem meg magam,azért mert elküldtem a francba a laptopom. Hihetetlen egy asszony.Persze van amikor kijövünk,de amikor megharagszik,vagy valami van mindig en vagyok a hibás.

Nincsmit csinálni,most eu így van és kész.Alig várom legyek nagy, 18 oszt kész

15/L

2011. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:

Szia, ez borzasztó. :O Hát egy kérdésem van. Apud ott lakik nálatok?

ha nem akkor megkérheted, hogy mennyetek be a gyámügyhöz, és megkérheted, hogy lakhass nála. A gyámügynek is elmesélheted ezt a sztorit ami ide kiírtál.

Ha meg veletek van, akkor esetleg megkérheted, hogy költözzetek el.

Egyébként, mindenképp kellene beszélgetned egy pszichológussal. Mert ha most rossz a gyermekkorod, felnőttként se lesz sokkal jobb.

2011. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Apa is velünk van. Ő amúgy nyugodt természetű meg minden, de nem foglalkozik azzal, hogy anya kiabál velem.

Egyébként nem költöznénk el.. Ismerem. Bár lehet ronda gondolat tőlem, de titokban azt remélem, hogy elválnak és akkor elköltözhetek apával.


Én szívesen beszélnék pszichológussal, de hát pénzem sincs rá. Bár megkérdezem az ofőt, hogy vagy e a suliban, bár úgy tudom, hogy nincs.

2011. ápr. 24. 11:37
 20/25 anonim ***** válasza:
ne aggódj nálunk ugyan ez a helyzet a kissebik tesoimnak kivan nyalva a pi..ájuk 16 vagyok és 14 voltam akkor 1x üvöltözött velem hogy sikáljam ki a kádat mondtam neki hogy mindjárt csak előbb kitisztítom a mosógép adagolóját (felültöltős whirlpoolé) és abban a pillanatban kikapta a csapból az adagolót és hozzám vágta izomból utána sírva kirohantam a fürdőből és ki a lakásból és még a lépcsőházba is utánam dobta és 3 hétig lila volt az arcom !!! szóval nem normális ez a nő 15 évesen sokat ordibált velem egyszer megtépett és a kezébe maradt a hajam akkor megfoktam és olyan pofont levágtam neki tudom hogy nem szép dolog de besokaltam utána még csinálta a fesztivált majd egyre kevesebbet voltam otthon és szépen valahogy jóba lettünk de most a nevelőfateromat nyirja meg szedi le pénzel engem addíg nem érdekel amíg nem az én káromra megy amugy anyum 37 éves és tök jol néz ki meg meg se lehet rola mondani hogy ilyen csak néha megkattan de amikor uj adagolót kellett venni a mosógéphez félre ált a szája xD
2011. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!