Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj az ha befogadom egy...

Baj az ha befogadom egy barátnőm a gyermekével a saját házamba átmeneti időre, míg kicsit helyreáll munkahelyileg?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 09:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon rendes dolog, hogy segítessz a barátnődnek, én is ezt tenném gondolkodás nélkül pedig nem vagyunk gazdagok! Még azt se bánnám, ha felébreszt a gyereke, egy barátság ennél sokkal többet ér szerintem!
2009. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
igen, persze a barátság többet ér, de van egy bizonyos határ, amit nem lehet átlépni. Nem kell sem kihasználni azt, hogy valakinek szívességet tett az ember, és mivel ő a vendég, most minden rá hárul, viszonzásképp azért, mert a te lakásodban lakhat. Viszont élősködni sem kell az emberen, aki szívességet tett nekünk, be kell szállni a rezsibe, főzni, takarítani, stb.
2009. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam albérletben barátnőmnél még a főiskolán .Nem volt abból gond,hogy havonta egy összeget fizettem az ott lakásért. Ettől még nem voltam másabb mint ő.


Igazából barátok közt tényleg nem kérdés,hogy ha szükséges befogadod-e és,hogy az nem baj ha segítünk. De mint már írtan az együtt lakásnak vannak bizonyos feltételei.

Erre írtam,hogy bele száll a rezsibe. Ha pedig nincs munkája és megteheti megkérheted,hogy amíg te dolgozol tartsa rendben a lakást. nem kell állandóan mosson, főzzön takarítson. Csak segítsen be, ha mással nem azzal,hogy maguk után rendet tart. Ez nem olyan nagy kérés és nem is megalázó. Meg szerintem a barátnőd sem gondolja úgy, hogy nem csinál semmit míg ti dolgoztok. Aztán ami hasznos lehet, ha netán -tán a te gyereked beteg lesz és nem tudod közösségbe vinni megkérheted vigyázzon rá. S amikor neki kell ilyen segítség őneki is tudtok segyteni így alaklamsint.

Reméljük hamar talál munkát és utána megfelelő albérletet vagy valamit és ez az ewgyütt lakás jól sűl el.


Szerintem nem fontos ideiglenesen bejelentkeznie hozzátok, ha csak a munkaügyi-központ vagy más hivatal miatt nem kell. A már megkapott gázártámogatást sajnos ez nem módosítja úgy tusom ha már meg van a határozat nem lehet rajta változtatni ,csak a következő igényléskor. Addig meg ki tudja lesz-e ilyen.

2009. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem derült ki az, hogy a barátnődnek van-e (papíron) állandó lakcíme. Ugyanis ha nincs, akkor nem igazán fog tudni munkát találni, mert ez elvárás ma egy munkahelynél.

Ha van állandó lakcíme, akkor a ti címeteken tartózkodási helyet létesít(het). Elvileg "kötelező" lenne bejelentkeznie oda, ahol tartózkodik, de persze ettől sokan "eltekintenek".

Akár állandóra, akár ideiglenesen jelentkezik be, téged ebből hátrány nem ér. Azonban ehhez az szükséges, hogy minden részletet tisztázzatok.

Írjátok le, hogy teljesen berendezett ingatlanba költözik be, ő SEMMIT nem hoz, ez véd titeket egy esetleges végrehajtás során, amit ellene indítanak.

A bejelentett lakcím nem keletkeztet az ingatlan tulajdonlására vonatkozóan többletjogot. Tehát ettől félni nem kell. A gázártámogatásnál pedig nektek kedvezőbb, hogy van egy munkanélküli és egy plusz eltartott gyermek...


Amit azonban tudnod kell: Amennyiben kifejezetten nincs kikötve, hogy nem vagy köteles HASONLÓ FELTÉTELEKKEL(!) cserelakást biztosítani, úgy a jog a BIRTOKBAN LÉVŐT (függetlenül attól, hogy bejelentett-e vagy sem) védi, mivel kiskorú gyermekről van szó. Tehát ha ő önként nem akar elmenni x idő múlva, akkor te őt igen nehezen fogod a birtokból kitenni. Még akkor is, ha nincs bejelentve hozzád. Ezért azt javaslom, hogy albérletre vonatkozóan kössetek határozott idejű szerződést, amely mondjuk három hónapra szól. Ebben legyen leírva, hogy a bérlet megszűnésekor az albérlő cserelakás-igény nélkül vállalja, hogy elhagyja az ingatlant. Ekkor védve vagy. Amúgy igen nagy bosszúságot okozhat.

2009. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Már olyat is mondott egyik ismerősöm (nagyon közeli, ezért mélyen érintett még jobban), hogy vigyázzak, mert majd elszereti a pasimat én meg mehetek ahova akarok. Én úgy gondolom jelenleg, hogy erre nincs alap, de hát a mai világban. Mondjuk erre nincs biztosítás.

Jelenleg se róla, se a pasimról nem képzelnék ilyet. Csak már a fülembe ültették a bogarat! Persze nagyon csúnya lenne tőle, de volt már ilyen a történelemben.

Mostmár nem tudom helyesen cselekedek e! Biztos jót csinálok én ezzel? Visszamondjam és oldja meg ahogy tudja? Mostmár nem tudok semmit! Én csupa jószívből segítséget akarok nyújtani valakinek, úgy hogy tudom hogy nem lesz egyszerű, kötött lesz vhol, erre más csak a rosszat látja benne. Nemtudom mostmár mit tegyek? Vagy hogyan lehetne ezt visszamondani? Vagy hagyjam és majd látom hogy alakulnak a dolgok?

Talán lehet nagyon befolyásol más véleménye, pláne közeli emberé, de mi van ha ő gondolja rosszul? De mi van ha neki lesz igaza?

Akkor most mit tegyek?

Kérlek segítsetek! Most úgy érzem, hogy a segítségnyújtásom a legrosszabb és legőrültebb dolog a világon!

2009. febr. 19. 12:06
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátnőd ránézésre nem néz ki hajléktalannak, akkor senki nem fogja firtatni, hogy van-e bejelentett ideiglenes lakcíme.


És szerződést mindenképpen írjatok, mert anélkül pórul is járhatsz. A szerződésben szerepelhet, hogy ingyen, vagy jelképes 1 forintért adod ki neki a szobádat. A www.magyarorszag.hu-n találsz albérleti szerződés formanyomtatványt.

2009. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb kérdést még senki nem tette fel. Beszéltél már erről a barátnőddel? Tudod mi a véleménye erről? És most hol lakik?

Fontos lenne tudni ugyanis,hogy ő hogyan gondolja ezt az egészet. Mint írtam lehet nem kér belőle, mert nem akar a terhedre lenni.

2009. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
90%
Én a koromnál fogva (68) bizalmatlan vagyok, de NEM FOGADNÁM BE AZ OTTHONOMBA, sok-sok hátránya lenne. Nem is szólva arról, hogy megzavarná a családi együttlétet. Ha segíteni akarsz, akkor menjen el albérletbe és a bérleti díjba, a gyerek-vigyázásba segíts bele.
2009. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Na hát a bérleti díjba abba nem tudok besegíteni!
2009. febr. 19. 12:27
 20/26 anonim ***** válasza:
91%
Ne feledkezz meg arról sem, hogy erre a Te házasságod is rámehet. És itt most nem azt értem, hogy mi van, ha elszereti a férjedet. Nyilván Te elnézőbb lennél vele sok mindenben mint a férjed, elvégre a Te barátnőd. Mit szólnál, ha a férjed költöztetné oda egy barátját? Szép dolog, hogy segíteni szeretnél a barátnődön, de mindent ne tegyél kockára miatta. Már most kételyek vannak benned, szerintem így nem szabad belevágni. A másik, hogy már most nem tudod, hogy ha nem fogadod be, hogy mond meg neki. Hidd el, így később is nagyon nehéz lesz kitenni. Lehet, hogy nem lesz semmi probléma, de egyszerűen már kínos lesz az együtt lakás. Azt, hogy adnád be neki?
2009. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!