Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj az ha befogadom egy...

Baj az ha befogadom egy barátnőm a gyermekével a saját házamba átmeneti időre, míg kicsit helyreáll munkahelyileg?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 09:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Nagyon alaposan gondold meg, mert mi lesz ha nem talál munkát és ott fog neked sírni hogy ne tedd ki? Akkor a barátság miatt nem lesz képed kitenni és ezzel nagy bajt veszel a nyakadba. Egyébként nincs más rokona? Nem hiszem el hogy csak Te tudnál neki segíteni, szülei, tesója, más rokona nemigaz hogy nincs, oldják meg családon belkül, az ilyesmibe sose jó beleavatkozni. Amúgy tőle meg nagy felelőtlenség ha egy gyerekkel munka nélkül nekivág a világnak és más segítségére számít.
2009. febr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyáltalán nem baj, sőt! A mai világban szép az önzetlen segítség.

De!a férjednek abban igaza van, hogy semmi szüksége az ideiglenes lakcímbejelentkezésre. Törvényileg ez azért érinthet, mert ha esetleg elmérgesedik köztetek a viszony, nem teheted ki a barátnődet a házból, a magyar jog ezt nem engedi. Ha van ideiglenes lakcímkártyája, és nincs hova mennie, az adott címről csak hosszas jogi huzavonával távolítható el. Pl: ha önkormányzati bérlakásban laksz, és nem fizeted a lakbért, nem tudnak veled mit csinálni, ha nincs hova menned, mert az utcára nem rakhatnak ki.

Szóval fogadd be a barátnődet, de ne jelentkezzen be hozzátok.

2009. febr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
76%

Szia, szerintem ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak az ilyen közhelyek, hogy "a mai világban nem érdemes segíteni, mert úgyis visszaélnek vele" stb. stb. A világ olyan, amilyenné tesszük, meg az emberek is alakíthatók azzal, ahogy viszonyulunk hozzájuk!

Igen, van a dolognak kockázata, értem az aggodalmaidat. Én is ezt éreztem, amikor egy -nem is olyan közeli- ismerősömnek kölcsönadtam egy elég nagy összeget, hogy kikecmeregjen a prostitúcióból. Az volt bennem, lehet, örökre úszik ez a pénz, de ezt az embert családja, mindenki magára hagyta, és nem többé tudnék tükörbe nézni, ha nem segítenék.

Nem mindig az a lényeg, hogy a legjobban járj, hanem az, hogy elmondhasd önmagadnak, Te mindent megtettél, illetve erkölcsileg a leghelyesebbet tetted. (A magad erkölcsei szerint.)

Szerintem a barátnőd inkább hálás lesz a segítségért, és ahhoz nagy pofátlanság kell, hogy a nyakadon maradjon. Exemet a haverja segítette ki egy időre, nála lakhatott, és ő minden szó nélkül érezte, mikor van itt az idő, amikor a haver számára kezd terhessé válni. Szerencsére addigra talált albérletet - és ma is jó barátok.

2009. febr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
69%
A mai világban te fehér holló vagy . Maradj ilyen és ne félj segíteni!
2009. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Már három hete lakik nálunk, jól megvagyunk. Tehát úgy gondolom nem bántam meg! Nézi az állást és segít a háztartásban! Úgyhogy remélem ez így is marad és remélem sikerül sínre tennie az életét! Ha ez sikerül nagyon büszke leszek magamra, hogy én segítettem neki ebben! Ez szerintem mindennél többet jelent!

Úgyhogy azt tanácsolom mindenkinek, hogy jól gondoljanak át egy esetleges ilyen helyzetet és ne csak a saját kényelmüket tegyék szem elé és segítsenek barátaiknak, ismerőseiknek. Persze jól át kell gondolni és mérlegelni, mert azért embertől is függ. De ne mondjanak mindjárt nemet egy segítségre szorulónak!

2009. márc. 15. 19:46
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt!
2009. márc. 15. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!