Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A személyes adatoknál miért...

A személyes adatoknál miért csak az anya lánykori nevét kell megadni?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam, hogy most már egyre gyakoribb, hogy kötőjeles felveszik egymás nevét, sőt, férfiak is felveszik a feleség nevét a sajátjuk helyett.

A régi szabályozás alapján a gyerek családneve egyértelműen az apáé volt - így értem is, hogy az édesanya nevét kérik a személyes adatoknál.

Viszont most már részben vagy egészben megegyezhet az anya nevével a gyermek neve.

Kicsit furcsállom, hogy amikor az erre vonatkozó szabályozást megváltoztatták, akkor nem merült fel, hogy a személyes adatoknál elveszíti a megkülönböztető jellegét az anya lánykori neve.


2011. márc. 8. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A házasságkötéssel az anya lánykori neve nem változik meg,akármilyen nevet vesz fel a házasságkötéskor.
2011. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
88%
mert az anya tuti, az apára meg lehet nem emlékszik :))) na jó, rossz vicc. nem tudom egyébként, miért maradt így. olyan nagy baj?:)
2011. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Véleményem szerint azért, mert a leánykori (most már születési) neve nem változik meg a nőknek. Viszont ha férjhez megy, utána meg elválik, akkor többször változtathatja a nevét.

Persze ezt csak gondolom, egyáltalán nem biztos.

2011. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha jobban megnézel egy mai adatlapot, nem az anya leánykori nevét kérik, hanem (nemcsak az anya) a SZÜLETÉSKORI NEVet. Az nem változik az élet során.
2011. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem, ez nem baj, csak elgondolkoztam. Mivel a férfinak is lehet már...öö..születési neve (ha ő a saját vezetékneve helyett felveszi a feleség nevét, vagy kötőjelesen), így a gyerek vezetékneve nem garancia arra, hogy az apát is biztosan így hívják.

Pl. mi mindketten megtartottuk a saját nevünket, de a leendő gyerek kötőjelesen kapja meg kettőnk nevét. Tehát nem fog 100%-ban egyezni a neve az apjáéval, mint ahogy az enyém egyezik, mert anyám X-né Y. Z. variációban felvette apám nevét.


Tényleg csak elfilozófálgattam róla, nem azért tettem fel a kérdést, mert baj lenne :)

2011. márc. 8. 17:10
 6/8 A kérdező kommentje:

17:08 - igen, itt követték a szabályozás változását.

De ha megnézed a személyidet (vagy bárkiét), ott csak az anya leánykori neve van megadva, mint személyes adat.

2011. márc. 8. 17:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Több oldalról meg lehet közelíteni a kérdést. Ugye az egyik az, hogy a te nevedet apudtól kaptad és anyud neve nem biztos, hogy egyezik a tieddel. Lehet, hogy manapság már nem feltétlen MINDIG van így, de még a 90% is jóval nagyobb arány...

Az, hogy ki az anyukád sokkal biztosabb, mint, hogy ki az apukád. Általában az emberek jobban kötődnek az anyjukhoz, mint az apjukhoz... És most lehet hozni kivételeket, de az akkor is jóval kisebb %, mint az amit leírtam most és mindig általánosítani kell az ilyesmik megválaszolásához!

2011. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolom ez jelzi h milyen csalfák a nők.
2011. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!