Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként egy...

Egyedülálló anyaként egy óvodás kisgyerekkel, albérletben? Ki lehet jönni 100-120 ezres fizetésből?

Figyelt kérdés

Az albérlet, az óvodai költségek, a megélhetés és bármi, ami egy hónapban közbejöhet pl betegség....

Persze ehhez hozzácsapódna a családi pótlék, és a gyerektartás, feltéve ha apuka fizetni fogja.


2011. márc. 9. 14:51
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg megpróbálhatsz diákok mellé is betársulni. Kedves diáklányok mellett néha van olcsón albi, esetleg ha be tudod vállalni, hogy főzöl nekik is, vagy takarítasz? Egyfajta "pótmamaként"... :) Ők meg esetleg tudnak segíteni a gyerek körül, néha vigyáznak rá vagy ilyesmi. Hidd el, sok jó ember van, csak meg kel találni...
2011. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
57%

Pesten munka??kac kac

A férjem 3 hónap után talált munkát és azt is úgy hogy futott utána hogy első legyen és szerencséje volt!!!


Úgy érzem azon gondolkodsz hogy elhagyod a férjed de félsz hogy megélnél-e magad a babával.

Nagyon nehezen de lehet hogy kijönnétek.

A barátnőm ugyanezt fontolgatja(elhagyja a párját)de neki még 1 millió adósság is van a nyakán és még így is gondolkodik hogy belevág szóval te még jobb helyzetben lennél!!!

2011. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Budapesten a bérlet drága, és az albérlet.

De minden más olcsóbb mint vidéken: a rezsi, a kaja.Ruha. Szolgálatatást meg ne vegyél ott igénybe!

Viszont jóval magasabb fizetést kaphatsz mint vidéken, ezért még mindig Pesten tudsz legjobban kijönni.

És több lehetőség közül választhatsz.

Oda menj, ahol van segítség, az nagyon sokat ér. Egyszál magad túl nehéz lenne. Magadra is kell gondolnod, csak úgy sikerül, ha te jól fogod érezni magad. És az nem csak a pénzen múlik. A segítség , az ismerős megfizethetetlen.

2011. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Anyósom Pestről hozta Makóra még a betennni való barackot is, rendszeresen..ennyit az árakról.
2011. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Hasonló körülmények között, mi is kb. ennyiből élünk. Vagyok én, meg a fiam (ősszel megy oviba, most bölcsis), albérletben lakunk, hát ha nem is nagy lábon, de meg tudunk élni. Amúgy meg nekünk pl. az önkormányzat fizeti a bölcsit, meg majd gondolom az ovit is, csak évente meg kell pályázni a rendszeres gyermekvédelmi támogatást.

Havi 30 a lakbérünk (másfél szobás lakás), a rezsi is kb. ugyan ennyi szokott lenni.

2011. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Mit nem adnék egy 120ezer ftos munkáért.. Harmadik hónapja keresek Pesten munkát, van diplomám, 3 nyelvvizsgám, van külföldi tapasztalatom.. 23 éves vagyok. Mondjuk én szeretnék a végzettségemnek megfelelő munkát találni, nem pedig a CBA-ban eladni. Ha neked nincsenek ilyen igényeid, talán könnyebb lesz, de mindenképp előbb találd meg a munkát, és vegyenek fel, aztán költözz fel.

Emberek, tényleg Pesten a legkönnyebb állást találni??

Sok sikert kívánok. Bátor dolog amire készülsz, és nehezen, de ki fogtok jönni. Mások kevesebből is boldogulnak.

2011. márc. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Pesten albérletet nem nagyon találsz 40-50 ezer alatt. Az élet is drágább. Egyre drágább a BKV bérlet, az élelmiszerek is sokszor többe kerülnek.


Ja és a munkával kapcsolatban is el kell szomorítsalak, egyáltalán nincs olyan sok állás, pontosabban (ahogyan már írták is), annyival többen is pályáznak rá. Én diplomával és jó nyelvtudással sem találok már hónapok óta munkát, pedig már tényleg a legrosszabb állásokra is beadtam az önéletrajzomat. Még senki nem hívott fel.


Én azt gondolom, hogy 100 ezerből nem nagyon jössz ki. Tegyük fel 50 ezer az albérlet, a rezsi 40 körül van (mondjuk ez évszakfüggő is), közös költség 5-10 ezer, és még nem költöttél semmit ételre, bérletre (bár ezt néha fizeti a munkahely), "gyerekholmikra". Arról már nem is beszélve, hogy tönkremegy valami a lakásban, amit meg kell javítani.

2011. márc. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Mi a vegzettseged, milyen munkara lenne eselyed? Szerintem is eleg szukos, anyukam egy sajat hazban el, tehat nincs alberleti dij, kertje van, csak a husfelet meg kenyeret veszi meg, szenkazannal fut, de csak delutan, es alig jon ki a 80 ezres nyugdijabol. Nem kaphatnal tobb fizetest esetleg?
2011. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Albérlet támogatást tudsz kérni, ez kb vagy 7000/hó, ha nem túl magasa a jövedelmed, akkor rendszeres gyerekvédelmi támogatás, ez az ingyen étkeztetést fogja jelenteni. Ezeket mind az adott önkormányzatnál kell igényelni, és azt nem tudom, albérletre jár-e lakásfenntartási támogatás, meg kell kérdezni, ez is kb. 5000/hó, ha jár. Családsegítőt felkeresheted a lehetőségek megérdeklődése végett.
2011. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
úgy akarsz odaköltözni hogy még nincs is melód? el vagy tévedve mindenki hónapokig keresgél pesten is mire akad valami.addig miből fogsz élni?
2011. márc. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!