Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szándékosan csinálja ezeket a...

Szándékosan csinálja ezeket a sógornőm, vagy csak figyelmetlen?

Figyelt kérdés

A sógornőm egy nagyon kedves, intelligens nő. Ezért sem értem az utóbbi hónapokban történteket. Nem állunk szoros kapcsolatban, havonta ha egy alkalommal találkoztunk régebben egy-két órára, és csak általánosságokról beszélgettünk. Vitánk sosem volt. Ő középkorú, gyermektelen, egyedülálló. A várandósságom alatt kezdődtek a számomra furcsa dolgok. Először az engedélyem nélkül a táskámból kivéve elolvasta az orvosi leleteimet. Aztán a munkatársaitól hallottam vissza, hogy elmondása szerint a gyermekünknek ő lesz a keresztanyja. Erre nem kértük fel és nem is akarjuk a fiúnkat megkereszteltetni. A gyermek születése után, az első pár hétben hetente háromszor elhozatta magát a férjemmel látogatóba (magától a mai napig nem jön el, pedig egy városban lakunk). Néhányszor még főzött is nekünk, aminek nagyon örültem, és meg is köszöntem neki. Abból, amit hozott, összesen egy alkalommal tudtam enni, ugyanis a babám hasa a puffasztó ételektől fájt, ő viszont gyakorlatilag csak olyanokat készített. Ezzel nem is lett volna gond, a férjemnek jól jött a meleg étel, nekem pedig az, hogy nem kellett a főzéssel is foglalkozni. Viszont a sógornőm külön felhívta a figyelmem minden egyes alkalommal arra, hogy mit rakott az ételbe, ami miatt én nem ehetek belőle, majd leült az édesanyjukkal együtt az asztalhoz, és jóízűen megvacsoráztak. Abból, amit „nekünk” hozott, a mi lakásunkban. A névnapomon nem köszöntött fel, pedig a férjem, amikor elhozta hozzánk, útközben megemlítette neki, hogy előző nap volt. Mi ajándékkal köszöntjük minden egyes alkalommal. A konyhaszekrénybe kérdés nélkül többször belenyúlt, a gyerek szekrényébe is belenézett. Ami miatt ez a kérdés most felmerült bennem az, hogy kirándulásból jövet a fiamnak és a férjemnek is hozott ajándékot, nekem nem. A fiúnkat egyébként nagyon szereti és jól is bánik vele.


Szóval a kérdésem: ezek szándékosak lehettek e, vagy adódhatnak figyelmetlenségből? Mert ha szándékosak voltak, akkor leülnék vele és megbeszélném, de ha csak figyelmetlenség, akkor nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni. A férjemnek erről nem beszélek, véletlenül sem szeretnék közöttük feszültséget szítani, mással nem tudom ezt a problémámat megbeszélni. Lehet, hogy csak én fújom fel ezt a dolgot?


2011. márc. 10. 10:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A férjem nem az a lelkizős típus. Én tényleg nem akarok közöttük feszültséget, mert a férjemnek nagyon fontos a családja, csak magamban nehéz lerendezni ezt az egészet. Sokszor egy kicsit naív vagyok, de azt se akarom, hogy hülyének nézzenek...
2011. márc. 10. 14:59
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem sajnalja a testveretol a boldogsagot, sot biztos orul neki. Csak legbelul irigy rad, h neked megadatott a lehetoseg, neki meg meg nem jott el az igazi. Lehet h legbelul nem akar teged bantani, az is lehet h kedvel, csak igy nyilvanul meg a frusztracioja. Tudod mikor egy no 30-as eveibe lep sot mikor kozeledik 35+++ es meg senki sincs kilatasban elkezdenek depisek lenni, mert a biologiai ora ketyeg. nem biztos h szemely szerint neked szol ez a dolog, lehet h nem elegedett a sajat eletevel es ezt igy vezeti le.

Szerintem ulj le a paroddal beszelni vagy akar a tesojaval errol.

2011. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
meg azt lehagytam, h nalunk akkor enyhult a dolog amikor a sogornom is terhes lett es atlepte a buvos 12 hetet. De eleinte nem is nezett a kislanyomra. Bar mi sosem votlunk jo viszonyban, teljesen mas egyenisegek vagyunk, de mikor a lanyom szuletetett meg hulyebb lett.
2011. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hát, babája már nemigen lesz... Köszönöm a válaszod.
2011. márc. 11. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!