Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi és milyen...

Szerintetek mennyi és milyen az a különbség a párok között, amit még elbír egy párkapcsolat? Vagy a szerelem/szeretet a lényeg?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést :)

Mi van akkor, ha 2 ember szereti egymást, de egy csomó dologról teljesen ellentétes a véleményük és a hozzáállásuk?

Pl. az egyik fél vidéki és utálja a zajos nagyvárost, a másik panelban nőtt fel és megőrül a kakas kukorékolástól. Vagy hogy az egyikük a természetes gyógymódokban hisz és nem tömi gyógyszerrel magukat, a másik pedig egy köhintésre is azonnal antibiotikumot adna a gyereknek. Ja és hogy az egyiknek a hétvégi kikapcsolódás egy családi kiruccanást jelent, a másiknak pedig egy egész napon át tartó sörözéssel egybekötött sportközvetítés nézést a tv-ben...

Miért van az, hogy szeretem a párom, de sok dolgától a falnak mennék legszívesebben?

Hogy lehet kezelni az ilyet? Mert ha nem szólok, akkor magamban dühöngök miatta, ha meg szólok, akkor házisárkány vagyok.

Pl. a tipikus férfi rendetlenség téma, koszos ruhák a szennyestartó mellett, cipők szétdobálva stb.

Mindkét fél véleménye érdekelne, és leginkább érett, hosszú ideje párkapcsolatban élőké :)

Köszi!


2011. márc. 11. 12:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, ilyenek voltunk az exemmel.Én "elfogadtam" az ő dolgait, mert ott laktam náluk, szívem szerint máshogy cselekedtem volna, mint ahogy végül lett "eltűrtem", azt gondoltam jó lesz úgy.Magamban pedig őrlődtem, és szépen lassan rászoktatott arra, észrevétlenül, hogy mindent elfogadjak neki.Egy idő után úgy éreztem ez nem én vagyok, nem ismertem magamra, és nem éreztem jól magam vele.Felszedtem 10 kilót 1 év alatt, úgy már nem tetszettem, le kellett "volna" fogynom de végül úgy döntött, hogy ő ezt már nem bírja, hogy nem ilyennek ismert meg, és az aki lettem nem jó neki.Viszont az aki voltam sem volt jó neki, mert neki leginkább volt egy elképzelése, hogy milyen nő kell neki, és szép lassan olyanná formált, én meg hagytam magam, mert annyira akartam azt a kapcsolatot, és hittem, hogy ez már örökre szól.Viszont legbelül nem voltam boldog (hízás, stb)

Akkor nagyon belebetegedtem a szakításba, viszont így utólag hálát adok az égnek, hogy vége lett, és a jelenlegi párom mellett TÉNYLEG önmagam lehetek.Neki nem vagyok "túl extrém".

:))))

23L

2011. márc. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az ismerős helyzetet a bevezetőszövegre értettem.A kommentedet akkor még nem olvastam el :)

utolsó

2011. márc. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

én szeretek vitázni a párommal, szívesen elmondom neki a véleményemet bizonyos dolgokról, próbálom úgy meggyőzni, hogy ő maga lássa be, hogy az én mondanivalómnak is van értelme, és nem csak a levegőbe beszélek.


pl a hazaszeretetről, világnézeti dolgokról. nem azért gondolkodik úgy mert én azt mondtam neki, hanem mert értelmes érvekkel győztem meg róla, és belátta, hogy ezek nem csak szavak, hanem fontos dolgok.

2011. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!