Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az öngyilkosság nem megoldá...

Egyszerű huszonéves kérdése:

Ha az öngyilkosság nem megoldás akkor, mi? És az öngyilkosok lelke tényleg ittragad a Földön?

Figyelt kérdés

Nem alakulnak jól a dolgok mostanában. Olyan társaság és szeretehiányom van. Párom szüleivel lakom. Apósjelöltem folyton folyvást kötekszik meg kritizál. Semmi nem jó amit én csinálok. Anyósjelöltet se igazán érdekli mi van velem. Párom állandóan dolgozik 4 hónapja van azon a helyen, de Őt se úgy látom, hogy kicsit is izgatná, hogy élek-e halok-e. Szeretkezni sem szeretkezik velem hetek óta. Amióta melózik 2x volt velem. Rövid ideje lakom itt munkát nem találtam és havejaim, barátaim sincsenek. Van egy bizalmasom, mostanában Ő is inkább egyedül akar lenni.

Páromat az se érdekelné, ha elmennék innen, de az a baj, hogy egyedül csak hajléktalanszállóra tudnék menni, mert a rokonaimnak is nagyon kicsi lakásuk van, vagy már nem élnek.

Szívem szerint bevennék egy zacskó bogyót és ráinnék valami erős piát kimennék az erdő közepébe ott nem talál rám senki. Kezdek teljesen depressziós lenni ne tudom meddig bírom ezt így tovább. Legszívesebben felszívódnék, elpárolognék, mint a kámfor, úgy érzem itt csak útban vagyok. A szívem meg majnem meghasad, hogy 2011-re a TV meg a pénz a legfontosabb az emberek életében...


Egyedül azért nem öltem meg még magam, mert azt hallottam az önygilkosok lelke ittragad a Földön és csak bolyong, mint gólyafos a levegőben. Ez igaz?


*Megjegyzésképpen: kívülállok is kicsit furának tartják a páromat és a családját, nem sorolom fel, hogy miket meséltek és miket gondolnak).

22/N


2011. márc. 12. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hàt nem lehet tudni, hogy igy van e, de én nem kockàztatnàm meg.. inkàbb ragadnék a földön életem végéig em az idök végéig... ha érted miröl beszélek. és akkor még nem is lehet tudni mit hoz a jövö :)
2011. márc. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 TOMAtm ***** válasza:
100%

hát kedves ismeretlen huszonéves,ez egy általános társadalmi probléma manapság.Javaslatom: újíts be egy pasit.lépj le a fenébe ettől a családtól.

én gyárban melózom,folyamatosan vesznek fel embereket,akik itt vannak elszállásolva,nem keresnek milliókat de a havi 100ezer megvan nekik.abból már lehet menni szórakozni,ismerkedni,csak összejössz valakivel aki neked való! ne hagyd el magad,az élet szép!de ha most mégsem és nem is tetszik a környezet akkor lépj le onnan!

2011. márc. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam hasonló cipőben a te korodban,már be is szereztem a tuti cuccot...

Az volt a gond,hogy családi hátterem nem volt,vissza nem mehettem,ahol voltam ott meg nem volt jó.

Kerestem egy 3. megoldást,ALBÉRLET.Saját kis kuckó.Házassági problémáim,kedélyállapotom rendeződött,mihelyt nem voltam csapdában többé....

Keress munkát (bármilyet),és állj a saját lábadra!!!

Nehéz,de sokkal jobb,mint amiben most vagy.


És hogy a kérdésre is válaszoljak:nem tudom,hogy kering-e a lélek.De egy biztos értelmetlen lenne a halálod.Feladnád anélkül,hogy megpróbálsz változtatni.

2011. márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 napietus ***** válasza:
100%
én azt hallottam, hogy az öngyilkosok nagy része a cselekményének kb. a 2/3-ánál rájön arra, hogy milyen egyszerűen megoldhatók a megoldhatalannak hitt problémái, és milyen kicsik és jelentéktelenek is azok a halál kapujában. csak akkor már nem mindig van lehetőség visszakozni...
2011. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
figyusz. ilyen az élet. egyszer fent,egyszer lent.ne hagyd el magad.neked kell dolgoznod azon, hogy jobb legyen. akár környezet, akár ismeretségi kör váltással. semmi sincs ingyen.
2011. márc. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

TOMAtm hol van az a gyár??

Engem érdekelne!

2011. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem miért egyszerűbb kilépni az életből, mint mindent hátrahagyva belevágni az ismeretlenbe. Talán még boldog is lehetnél. Aki mer, az nyer!

Ha már semmi sem jó, fordíts hátat az eddigi életednek, és tedd ami jól esik! Hiszen nincs vesztenivalód.. mindig ott lesz az a gyógyszer és a pia, a halálnál rosszabb nem nagyon történhet veled!:)

Hagyd ott a pasidat, az apósékat, költözz a saját családodhoz vagy bérelj egy szobácskát valami olyan helyen, ahol vannak ismerőseid. Keress munkát! Kezdj új hobbiba, pl járj el sportolni, táncolni, fazekasműhelybe, nyelvet tanulni, felolvasóestekre, filmklubba, stb! Ennyi helyen biztos, hogy fogsz ismerősöket, barátokat találni!

Hidd el, ha tényleg akarod, egy év múlva már nevetsz ezeken a problémákon. Ne add meg magad a sorsodnak, ne hagyd hogy csak történjenek veled a dolgok! Alakítsd te az életedet!

2011. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Ha annyira rossz lenne a helyzet hogy már ennyire nem bírod akkor már tettél is volna valamit ellene. Az hogy gyáva módon megölöd magad nem segít semmin és senkin, akármennyire gondolod így. A családod és a párod is akkor jönnének rá mennyire figyelmetlenek voltak veled, ha meghalnál. Akkor meg őket hoznád rossz helyzetbe és teljes lelkiismeret furdalással élnék végig az életüket.

Most neked jobb hogy megölöd magad és je, minden rossznak vége? És ezt honnan tudod? Meghaltál már? Lehet akkor kezdődne csak az igazi pokol...

Nem akarlak megsérteni, de még az én problémáim is nagyobbak a tiedéhez képest, kezdve azzal hogy te "kezdesz" depressziós lenni, én viszont már 5 éve ha nem több, és még csak 18 vagyok...annyira semminek érzem magam hogy legszívesebben kirohannék a világból. Mégse öltem meg magam, mert én inkább szembe nézek a problémáimmal nem elszaladok előle...

2011. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
36%

Imádkozzál, menj el templomba és hidd el Isten megsegít, jó esetben még találsz is valami hívő embert magadnak akivel összejöhetnél.

De semmi képen ne legyél öngyilkos mert akkor a pokolra kerülsz.

Én ezt tudom neked tanácsolni, fogadd meg ;)

2011. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 PintyiPintyöke válasza:

Ha értesz kicsit angolul, nézd meg ezt a cikket. Aztán gondolkozz el.


[link]

2011. márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!