Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért beszélünk a gyerekünkről...

Miért beszélünk a gyerekünkről T/1 személyben?

Figyelt kérdés

-mi kakiltunk

-mi bölcsibe megyünk

-nekünk 4 fogunk van

-ma nagyon hisztizünk

....


2011. márc. 12. 13:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Én speciel sosem beszéltem így, 2,5 éves a lányom. De látom a kérdést te is ugyanúgy tetted fel! :)
2011. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom,elég ostoba szokás.Én nem beszéltem így.
2011. márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Ezt én is nagyon utálom,főleg mikor mondják az orvosi rendelőbe,hogy náthásak/betegek vagyunk etc.

Persze lehet ha én is anya leszek,meg fog változni a véleményem:)

2011. márc. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Bugyuta dolog.
2011. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
1. vagyok. Én egyszer mondtam, hogy "betegek vagyunk", de akkor tényleg betegek voltunk mind a 3-an.
2011. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
17%
ha azt mondod a gyereknek hogy ma sokat hisztizett akkor szinte kvázi gyerek aggyal azt fogja érezni hogy megvádoltad. Ha ma sokat hisztiztünkkel valamilyen szintű empátiát sugárzol felé...szerintem...és inkább a közös dolog lesz ebből, és ráveszed a további együttműködésre...
2011. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

14:20

De ezt nem a gyereknek mondod, hanem ismerősöknek, barátoknak.

És azért ne legyél ostoba, ha egy másfél évesnek azt mondod, hogy "hisztizel", nem lesz törés az életében.

2011. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
A gyerek nem hülye,ha a szülő T/1 személyben beszél,akkor is tudja,hogy itt csak róla van szó.Anyám néha beszélt így ,emlékszem,még ovis,kisiskolás koromban,de tudtam,hogy ha azt mondja,"hisztiztünk",az rá nem vonatkozik,csak rám...
2011. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

Metr közösséget válalunk a gyerekkel,és ezáltal azt érzi,hogy közelebb tartozunk hozzá.

Az máskérdés hogy a falramászok az ilyen dumáktól,de poénkodni lehet vele.

PL:ma meg tanultuk a bilit használni.

-30évesen már ideje volt.

2011. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nincs gyerekem. Hallottam már ezt a beszédformát. Nem tudom, lehet, hogy hülye vagyok, de engem nem zavar. Irigylem azoknak a problémáit, akik ilyentől másznak falra. Most miért zavarjon engem, hogy beszél xy a gyerekéről? Miért idegesítsen? Valakinek a gügyögés nem tetszik, vagy ez vagy az. Akinek nem jön be, az gondolom a saját gyerekével úgysem így fog beszélni, kész, ennyi. De miért kell ezen problémázni? Most nézzek valakit le azért, mert a "micsodá"-t "micsodi"-nak mondja, és ezen dühöngjek? Nekem nem tetszik, nem használom. Ennyivel el is intézem.
2011. márc. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!