Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segíteni akartam, de anya már...

Segíteni akartam, de anya már megint csak beszólogatott. Miért ő van kiakadva?

Figyelt kérdés

Évek óta inkább nem is segítettem neki mosni, takarítani, stb, mert semmi se volt jó, ahogy én csináltam. Pl ráraktam a lepedőt az ágyamra, ő meg levette "mert úgy nem volt jó".


Most el akartam mosogatni, el is kezdtem, csinálom.. Erre olyanokat mond, hogy csináljam már gyorsabban, meg hogy hagy mossa már meg a rizst.. Jó de a fürdőben is meg tudta volna mosni.. Mind1. Még beszólt párszor.. Mondtam, hogy jó akkor csináld inkább te, és feljöttem. Erre sírva utánam kiabált hogy milyen bunkó gyereke van.. Pff.. Most már emlékszek miért nem segítettem neki soha...


16/L


2011. márc. 14. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Azért mossa meg a rizsát a fürdőben, mert te csiga módjára, több év után először, hajlandó vagy mosogatni???Mit képzeltek magatokról?

Áldom az eget, hogy nekem nem ilyen utálatos kamasz gyermekem van...

2011. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy anyukád gondolkodásmódjától teljesen távol áll az ún FELVILÁGOSULT gondolkodás. Értem ezalatt, hogy aki állandóan becsmérli a környezetét, az a saját fontosságát, pozícióját akarja stabil helyzetben tartani. Ez pedig azt jelenti, hogy nem biztos magában, ehelyett PÓTCSELEKVÉSEKKEL KOMPENZÁL. Hát nem egyszerűbb a gyereket, - ki úgyse' fog visszapofázni - lealázni, mint magunkban rendet tenni?


Én azt tudom ajánlani, hogy légy kedves megmagyarázni anyukádnak, hogy Te még gyerek vagy, szeretnéd, ha ő SEGÍTENE abban, hogy felnőttként majd mindent jól csinálj, és értse meg, hogy senki sem születik konyhai, háziasszonyi őstehetségként. Ezek begyakorlásához idő és rutin kell. Kérd meg, hogy legyen türelmes és inkább mutassa meg, ha valami nem jó, mint hogy lealázzon.

És még arra is rákérdeznék: A lepedő, vagy elmosatlan kiskanál lenne az élet LEGNAGYOBB LÉNYEGE????

2011. márc. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszolót inkább csak szánom, de mind1.


1. egyáltalán nem csináltam lassan, ezeket akkor mondta, mikor még a szivacsra rá se raktam a mosogatószert... 2 pohár (!!) után untam meg és hagytam ott.

2. honnan kéne tudnom egyből gyorsabban mosogatni, ha régen is mindig ezt csinálta, és ezért nem segítettem neki soha?

2011. márc. 14. 13:01
 4/11 anonim ***** válasza:
3%
Kedvesem, szánni csak magadat szánd, aki ennyi idősen egy szivacsot nem tud normálisan megfogni.Nem tudlak sajnálni...
2011. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Olyan embert igenis szánok aki képtelen elolvasni azt, hogy EDDIG MIÉRT NEM SEGÍTETTEM NEKI. Feltételezem, tudsz olvasni.
2011. márc. 14. 13:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én 6 éves korom óta végzek házimunkát, anno nagyon utáltam, de felnőttként nagyon pedáns lettem, és szívesen takarítok. Ami szerintem fontos, és talán anyukád elmúlasztotta - nekem anyu mindent megmutatott, hogy hogy kell csinálni, mik az elvárásai stb. persze tudom, ez nem olyan nagy dolog, de minden gyerek úgy tanul, ha megmutatják neki hogy kell. Szerintem a mosogatási sebesség mindegy, csak a víz ne legyen pocsékolva, és az edény legyen tiszta. Nekem konkrétan anyu mint egy tréningen bemutatta, hogy van az áztatós és a csepegtetős módszer, és melyik mit takar :)
2011. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jó neked, hogy ilyen anyukád van..

Én is tudok mosogatni, pl mamáméknál kiskoromban sokat mosogattam, ő sose szólt bele. De anya tiszta hülyének tart mindenhez.

2011. márc. 14. 13:16
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

"Áldom az eget, hogy nekem nem ilyen utálatos kamasz gyermekem van..."

Remélem, neked nemhogy kamasz, de semmilyen gyereked nincs és nem is lesz:)

2011. márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13.14es vagyok - szerintem anyukádból hiányzik a türelem, emellett szerintem nem veled van baja, hanem más dolgok aggasztják, amit rajtad tölt ki.

A negatív hozzászólóknak meg - ez neveltetéstől függ, hogy a gyerek besegít-e, rá van-e szoktatva vagy sem, akit 18 évig nem tanítanak meg semmire, az nem az ember hibája. Szerintem. Pláne ha azt látja, hogy mindent megcsinálnak körülötte, neki mi dolga marad?

2011. márc. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérés nélkül is segits akkor mossogas amikor nincs a konyhában hogy mikor fözni kezd rend legyen, akkor ágyaz mikor nincs ott hogy rendes szobába léphesen be....
2011. márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!