Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az az állítás szerintetek...

Igaz az az állítás szerintetek, hogy két nagyon hasonló személyiségű férfi és nő, nem jöhet ki egymással vagy csak nagyon nehezen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 15:39
1 2
 11/14 Manhattan válasza:

Részben igaz, de nem azért, mert "két dudás nem fér meg egy csárdában".

Alapvetően a hasonló jellemű emberek találják meg egymást. Nyilván, amennyiben sok zavaró tulajdonságod van és így a párodnak is, akkor a kapcsolatotok sem lesz túl fényes, viszont amíg nem változtatsz rajtuk, csak ugyanilyen párkapcsolatokban fogod magadat találni.

Ugyanakkor, amint felfedezed ezeket a negatív tulajdonságokat magadban és javítasz is rajtuk, valamint a párodat is csak akkor tartod meg (és nem ragaszkodsz hozzá minden áron) ha teljesít alapvető feltételeket, amik egy párkapcsolatban elengedhetetlenek, akkor minden bizonnyal jó kapcsolatokra számíthatsz a jövőben.

A témában ajánlom Dr. Csernus Imre írásait.

2011. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért attól is függ, hogy milyen személyiségű emberek. Ha alkalmazkodni képes, békés felekről van szó, akkor sztem minden további nélkül (pl. két otthonülős ember könnyebben szót fog érteni egymással, mintha lenne egy, aki otthon ücsörögne filmet nézve meg egy, aki rendszeresen hajnalig bulizna)... de ha ingerlékeny, ingerült, domináns egyénekről van szó, akiknek tényleg hasonlóak a rossz tulajdonságaik is, akkor ott lehetnek bajok...
2011. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
attól függ milyen karakterek. két sok rossz tulajdonságokkal rendelkező embernél szerintem megállja a helyét ez a kijelentés. de ha veszünk egy átlagos-visszafogott lányt és fiút akkor velük miért lenne baj? én a hozzám hasonló gondolkodású és világszemléletű embereket szeretem mivel velük jövök ki jól.
2011. márc. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

érdekes, nálam a barátaim személyisége hasonlít nagyon az enyémrem, ők a tükörképeim (a szó valódi értelmében vett barátok, nem szexpartnerek).

Az eddigi pasijaim mindig kicsit különböztek tőlem, de soha nem teljes életszemléletükben, nem voltak ellentéteim.

én azokkal nem tudok kijönni hosszútávon, akik mindig az előtérbe tuszkolják magukat, és engem teljesen elnyomnak, a kéréseimet nem veszik figyelembe, azt ha v.mi nem jó nekem.

azt hiszem, legtöbben az ilyen tolakvó emberekre vagyunk allergiásak, azok is, akik visszahúzódóbbak, azok is, akik szintén ilyenek...merthát, ha utálják is magukban ezt a tulajdonságot, azért magukban elnézik, de a másikban már nem...

két egyforma, de nyugis, töprengő személyiség jól kijön egymással sztem.

2011. márc. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!