Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyek kevésbé házisárkány?

Hogy legyek kevésbé házisárkány?

Figyelt kérdés

Elég akaratos önfejű voltam világ életemben,ráadásul anyám úgy nevelt hogy a nő dönt mindenben,max ezt szépen kell beadagolni a pasinak:D

Párommal 4 éve együtt vagyunk,együtt is lakunk egy ideje,és egyre jobban nem fogom magam vissza.

Egy része pozitív,mert leszoktattam a cigiről,rászoktattam a házimunkára,és meló mellett nagyonjó eredményei vannak egyetemen neki is.

De negatív része több van,túl sokszor szólok rá,túl sokszor mondok neki nemszép dolgokat,és túl sokszor teszem próbára a türelmét.

Úgy néz ki már megszokta,nagyrészt tudja is kezelni a dolgokat (hozzámbújik,és mondja hogy szeret és csituljak,vagy csak átmegy a másik szobába mig lenyugszok,vagy mondja hogy tudja hogy nem gondolom komolyan),de akkor sem jó így.

Próbálom tűrtőztetni magam,nem szólni mindenért,de azt meg látni messziről rajtam,olyankor rákérdez hogy mi bajom,és akkor megint ugyanott vagyok


2011. márc. 21. 15:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

*pont mostanság tiltottam le a motortémáról,azt akart venni,de lebeszéltem,féltem tőle:S


nem a motorozás a lényeg benne, hanem az, hogy átalakítod, aztán már nem is tetszik, mert kiölöd belőle azt, amiért megszeretted

2011. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Próbálj meg elszámolni legalább 10-ig mielőtt bármi olyat mondanál amit nem kellene. Komolyan mondom, adj magadnak legalább ennyi időt (tudatosan), hogy megnyugodj kicsit.
2011. márc. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

de hogy vegyem rá hogy ne hagyja ezt nekem?

próbálom magam szabályozni,de amig ő szépen tűri,sőt tetszik neki hogy még az anyja helyett is megnevelem,addig nehéz...

(bár a motorból nem engedek,ott a kocsi,abba nem hal bele ha azzal ütközik,motorral nagyobb az esély...)


és igen,ruhatára is átválogatva,kapott újakat tőlem,heti 1 borotválkozásra ráveszem,és mindenféle előttem sose látogatott programra rávettem (bár tény hogy ő is jól érezte magát mindig)

2011. márc. 21. 15:59
 14/25 A kérdező kommentje:
próbálok 10ig számolni,még tovább is...de megérzi ha valami nem tetszik,és rákérdez...pedig már csitulnék,rákérdez és nem hagy addig békén mig meg nem mondom mi nem tetszik:D
2011. márc. 21. 16:01
 15/25 anonim ***** válasza:

Hú, szegény párod!

Nem lehet egy férfias jelenség, az biztos ha ennyire papucs.


Úgy őszintén: te mit tettél, miben változtál érte mióta együtt vagytok?

Igazából az a szomorú, hogy nem is változni kellene, hanem egymáshoz idomulni.

De te olyan szoros, rövid pórázon tartod szegényt, hogy ne csodálkozz, ha egyszer az a póráz elszakad és elröppen a barátod mellőled messzire, jó messzire...


Pláne ilyenek, hogy "eltiltani"...

A szőr is feláll a hátamon.

29N

2011. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Az elején forditva volt,rengeteget változtam miatta,érte.Elég kicsapongó életet éltem,a pasik előtte csak arra voltak hogy ne unatkozzak,heti 6 buli,züllés magas fokon,szerencsére kollégistaként,csodálkozok mai napig hogy mégis teljesitettem a féléveket akkoriban.

Mellette ezen a téren lecsendesedtem,bár megharcoltuk ezt is...talán itt jött ki hogy ha nincs kismillió haver,nincs bulizás,nincs elmászkálás,akkor neki meg nincs ez meg az...


Férfias jelenség mai napig,kívülálló meg nem mondaná h mennyi mindenben enged nekem:)

Még kb 2 évvel ezelőttig nyoma se volt ennek,határozott volt,és elég sok energiámba került meggyőzni akármiről...ma már elég csúnyán néznem:S


nincs póráz,volt nemrég többször hogy kértem menjen el,jobb neki is,ha nem korlátozom semmiben,ez épp a motornál volt,de inkább lemondott a motorozásról mint rólam...


ismerem annyira hogy ennek a többszörösét elnézné nekem,de nem akarom,nem akarok ilyen lenni,és nem akarom h ő meg papucs legyen,férfias férfinak akarom ismét


csak a megvalósítás még nemtudom hogy lesz

2011. márc. 21. 19:44
 17/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, tudom, hogy az előttem válaszolók már elmondták a magukét, és kaptál hideget-meleget, de nekem akkor is ki kell mondanom az én véleményemet: undorító, amit csinálsz. Gyűlölöm, hogy ezt csinálják az emberek. Anyámmal is tizennyolc évet éltem le úgy, hogy csak az számított, amit ő mondott. Nem teljesen idevág a téma, mert apám már eleve nyúl volt, tehát nem kellett "megnevelnie", én csak arra szeretnék rávilágítani, mennyire szenvedtünk tőle. Tipikus házisárkány, mindenért szól, minden baja van, semmi sem jó neki. Nem tudom, nektek mi a fontosabb: hogy makulátlan tiszta legyen a lakás, vagy hogy béke legyen otthon? Egy háromszobás kis lakásban élünk, anyám egész hétvégén takarít. A könyveimet ne rakjam az asztalra, mert az a polcra való. A polcon viszont ne legyenek füzetek, azokat pakoljam el a szekrénybe. A szekrényben csak tanszerek legyenek. Ha úgy találja, hogy nem elég friss a levegő a szobámban, akkor képes, és behív, hogy nyissam ki az ablakot. Miközben pl. főzök. Simán kinyithatná ő is, de miért ne b*szogasson, ha egyszer talált indokot? Ha mosogatás közben lecsöppen a kezemről a víz a padlóra, már kiveri a balhét. De törlőkendő, vagy törölköző nincs a konyhában, mert módszeresen elpakolja őket különböző szekrényekbe. Csak az lehet, amit ő tart jónak. És ha ő úgy tartja jónak, hogy a fél szobámat elfoglaló szekrénysor-monstrumban csak tanszerek lehetnek (persze azok is szépen elrendezve), akkor bizony nekem ki kell dobni a csecsebecséimet, hogy neki jó legyen. Különben ordít, hisztizik. Egyszer vettem egy díszes kagylót, hogy kiteszem az asztalomra, de lefikázott, mert "nehéz porolgatni", és fiatalkorában ő is "ilyen hülyeségeket csinált". Szerinte katasztrófa, ami a lakásunkban van, mert állítólag mi, apámmal nem vagyunk hajlandóak takarítani, meg áll a kosz a szobánkban. Egyszer anyám elment egy hétre nyaralni, egyedül, tudod mit? Akkora rend és tisztaság még nem volt a lakásban. Hazajött, kezdte elölről. De nem csak a lakással van baja, tud ám ő találni más kivetnivalót is... Milyen módszerrel tanulok, mit mivel eszek, hogyan intézem a dolgaimat...


Mindezek után érthető, hogy normális dolgokra nincs ideje. Szegénykém annyira igyekszik megváltoztatni maga körül mindent és mindenkit, hogy nem veszi észre, hogy közben mindenki megutálta. Ki akar egy ilyen ember mellett élni? Apám is már csak megszokásból van vele... De én nem fogom eltűrni, amint lehet, húzok innen. Aztán majd örülhet, hogy tiszta a szobám. El kéne már dönteni, hogy mi a fontosabb. Tényleg. Nem lehet, hogy a vérnyomásoddal van gond, azért hisztizel? Sporttal levezetheted a feszültséget, és talán akkor nem a párodat cs*szegetnéd. A pasid türelmes és aranyos, de ha én férfi lennék, és a csajom pattogna, úgy hagynám ott, mint a pinty. Az emberek nem azért hoznak létre szerelmi kapcsolatokat, hogy utána le kelljen nyelniük az otrombaságokat. Nem lenne kellemesebb békében, szeretetben élni? Ha a barátnőm az én lelki nyugalmamat így zavarná, akkor könnyen meglehet, hogy egy nap arra ébredne, hogy a pasija egy szó nélkül elhúzott, mindenféle üzenet vagy figyelmeztetés nélkül. Simán megtenném. Örüljetek, hogy nem vagyok férfi, haha...

2011. márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Őszintén,mi köze ennek a kérdésemhez?

azon kívül hogy koszos ruhát a szennyesbe/re tegye,meg ha én takaritok,akkor ő is segitsen,semmi rendmániám nincs,sőt,anyám szerint a disznóól tisztább.. (ez tény,minden szerteszét van,mindketten rendetlenek vagyunk,de ez nem zavart sose)

Heti 1-2 óra házimunkába pedig még senki nem halt bele (heti,nem napi).

2011. márc. 24. 12:44
 19/25 anonim ***** válasza:
Most akkor házisárkány vagy, vagy nem? Te írtad... Egyébként észrevetted, hogy úgy beszélsz a párodról, mintha a gyereked lenne?
2011. márc. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

mi köze a házisárkányságnak a rendmániához?

rendetlen házisárkány nincs is?:D


lehet hogy úgy beszélek,és?

2011. márc. 24. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!