Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? (Kérdésed...

Mi a véleményetek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Én 20 éves vagyok a párom 26 éves, több mint 2 éve vagyunk együtt és jövőre szeretnénk összeköltözni.


Tegnap a barátom elmondta a terveinket a leendő anyósnak, aki kb. kővé dermedve állt, és mindenféle dolgot kitalált a hír hallatán. Pl. hogy náluk elég nagy a telek és építsünk oda egy házat, vagy hogy még nem is volt eljegyzés, nem is ismeri a szüleimet stb...


Azt hozzá tenném, hogy engem se igazán ismer, mert kb olyan 7-8 alkalommal voltam náluk akkor is csak pár órára. :) Mi a távolság miatt heti 1x tudunk találkozni, jobb esetben 2-3x de ez nagyon ritka. Általában a barátom szokott jönni autóval mert így egyrészt gyorsabb, másrészt mindig azt mondja, hogy így jobb is mert ő szeret vezetni, tehát ha megyek hozzájuk akkor is ő jön értem és visz el, aztán hoz haza...


A legnagyobb problémát az jelentette az anyukájánál, hogy mi albérletbe nem fogunk megélni 80 ezer forintból és hozzátette, hogy ő nem tud nekünk majd pénzt adni. Ezt a 80 ezer forintot nem tudom honnan szedte, mert ha havonta összeadom a kettőnk keresetét, az olyan 210-250 forintra jön ki.


Ennyi pénzből tényleg nem tudunk megélni ketten albérletben? Persze ezt úgy értem, hogy nem száraz kenyéren meg vizen, hanem tényleg normális körülmények között, hogy a hónap végére azért ne kelljen éhen halnunk. :)


Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, megoszthatná velem. :) Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. márc. 23. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ennyiből még 4-en is meg tudnátok élni, mi anno anyámmal 100-ból éltünk egy 70 ezres albérletben.
2011. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

* az olyan 210-250 forintra jön ki


Bocsi, az ezres kimaradt, tehát 210-250 ezer Ft. :)

2011. márc. 23. 12:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is aggódnék, ha egy olyan nővel költözne össze a fiam, akit eddig 7-szer láttam, a szüleit nem ismerem, és akivel eddig hetete egyszer találkozott. Persze ettől még a TI döntésetek, a szülők csak aggódhatnak, de addig örüljetek, míg aggódnak (=torődnek veletek) és amíg aggódhatnak (=élnek).


200 ezerből simán meg lehet élni (nem luxus módon, de jól), viszont félretenni nem fogtok tudni, és önerőből saját lakásra esélyetek sem lesz.

2011. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem köt bele aki nem kötekedni jön ide,gondoltm hogy 210 ezer:)Amúgy ki lehet jönni,mi is ketten vagyunk és kb.hasonloan gazdálkodunk és hidd el hogy még jónak mondható.Sokan fele ennyiből élnek.Nem tudom hol lesz az albi,de azért ha 25 az albi meg beleszámolom a rezsit is akkor olyan 80 elmegy ezekre(általában).A többit meg beosztjátok.Kaja,tankolás egyéb.Azért első honapba probáljatok kicsit "sporolni"hogy megnézzétek hogy mennyire jöttök ki ho végén.Ha kicsit sporolsz abban a honapban akkor tudsaz majd viszonitani hogy mit engedhetsz meg magadnak és valoszinü el sem fogy a pénzed ho végére ha ügyes vagy.

Nézd mindig hogy mi van jo árban a boltban,ellehet tenni azt a fagyasztoba és jól jön valamikor.Meg probálj úgy főzni(ha kell)hogy ha épp akcios a csirkemell akkor olyan kaját is iktass be a héten vagy épp a túró,krumpli stb.

Sokat lehet így sporolni.Meg még utobbi időben avval sporoltunk sokat hogy hét elején eldöntöm a heti kaját és összeirom mi kell és egyszerre megvesszük,sokkal olcsóbban jön kimint mikor napi szinten mentünk bevásárolni.Szerintem rendben lesztek,ne aggódj.

2011. márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
:) Amikor ott voltam akkor is folyton valamilyen kifogással szinte "zavart" haza 6 óra körül. Pl. hogy neki kell a dolgát csinálnia, vagy éppen esik a hó... :) Nem estek jól mert mindig örömmel mentem, a végére meg letörten jöttem haza.
2011. márc. 23. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Fognak tudni félretenni simán, csak nem kell mindennap pick szalámit enni, meg étterembe járni.


50-ért kivesznek egy 1 szobás, közepes állapotú albérletet. Kb. 30 a rezsi (gázfűtéses lakás esetén, átlagban). 40-ből simán kijön két ember kajája, ha rendszeresen főznek otthon (ha meghúzzák magukat, még 30 is elég). 10 ezer szórakozásra. Ez így összesen 120 ezer. Havonta kb. egy százast félre tudnak tenni, évente 1 millió 200 ezer + ha jól befektetik még kamatot is kapnak utána. Ha ügyesek, még ennél többet is. Egy kisebb lakás ára 6-8 év alatt megvan így.

2011. márc. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hol akartok lakni, de pesten egy garzon pl. 50.000 ft és minimum 30.000 a rezsije. Plusz kettőtök telefonja (nekünk 15.000), az autóba a benzin (+szervízelés, biztosítás, súlyadó, vizsgáztatás- nekünk csak a benzin 15.000/hó (szervízelés istentudja, negyedéves biztosítás 9000, műszaki 30.000, súlyadó is 10.000 körüli), kaja+pipere+takarítószer nekünk 1 hétre 17.000 (és Tesco-ban vásárolunk és nem élünk nagy lábon)=egy hónapban 70.000 (kerekítve), plusz a bérlet 10.000


ez igy kb. 195.000 ft és még semmit nem költöttünk, nem kellett a lakásban semmit megszerelni, nem voltunk betegek (ne is legyünk) és még sorolhatnám. De, még nem is raktunka kkor félre egy fillért sem, pedig havonta van valamilyen ünnep, vagy szülinap/névnap!


igy gondolkodj, sztem

2011. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi 70 ezerből vagyunk ketten albérletben, boldog lennék a kettőtök fizetése felével!

Úgyhogy ne aggódj, ennyi pénzzel nagyon jól élhettek és még félre is tudtok tenni elég sokat.

2011. márc. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Van félre tett pénz is, amihez ha nem muszáj akkor nem szeretnénk nyúlni, telefonnal jól tudunk spórolni, mert kártyás telefonunk van, így általában ha nem muszáj akkor nem használjuk.. :) A gyógyszerekkel sincs baj mert az egészség kártyával megoldható lesz. Bérletet kapja a munkáltatótól, nekem nincs rá szükségem, úgyhogy az is kiesik, inkább az autó lesz sokba ahogy nézem...


Köszönöm a válaszokat aranyosak vagytok! :)

2011. márc. 23. 12:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

HÁt, aszerint amit írtál én úgy gondolom, hogy anyósodnak nem az anyagiakkal van baja, hanem egyszerűen sajnálja, hogy az ő kicsifia felnőtt. Ha tényleg minden találkozáskor szinte "elzavart", akkor nem csíp téged, ennyi a dolog lényege.

Nem kifogás, hogy még kevésszer találkoztatok, hiszen mint írtad, amikor találkoztatok, akkor sem ment fényesen a dolog.


Amúgy ennyi pénzből simán ki fogtok jönni, ne aggódj, pláne, ha nem pesten fogtok lakni. Mi összesen(!) 120 körül keresünk a párommal. Igaz, nekünk csak 25000 a rezsink.

2011. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!