Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, mit tesztek ha a...

Lányok, mit tesztek ha a férjeitek tiszteletlenül beszél veletek? Hogy viselkedtek utána, hogy megértse, ezt nem lett volna szabad?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 22:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
78%

Engem meg nyugodtam lepontozhattok még jobban. Akkor is úgy gondolom, hogy ha úgy beszél, amit nem tűrök, akkor azt nem tűröm, és mondjuk nincs esti program.


Nem leszek egy egy megalázkodó bábú, akivel azt csinál a hapsi, amit akar. Aki ezzel nem ért egyet, az egyértelműen az a típus, aki mindent eltűr, csak hogy vele maradjon a hapsi, aztán meg csodálkozik, ha mégis lelép és otthagyja...


Szerintem egy kapcsolat alapja a szeretet, elfogadás, és az alkalmazkodás is egészséges mértékig. Lehetnek kisebb viták, meg kell időben beszélni.

Ha velem tiszteletlenül beszél akibe szerelmes vagyok, akkor nem fogok csendben elvonulni. Igenis megmondom neki, hogy ne is álmodjon esti programról. Viccesen mondom, de komolyan gondolom, és abból úgyis tanul.


Egy csaj már mondta, hogy a szexmegvonás rossz politika. Na az a csak egyedül neveli a két gyerekét és idegnyugtatókat szed... Mindegy, a fő, hogy ő nem bünteti hozzám hasonlóan a pasikat... :-)

2011. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Én ugyanolyan tiszteletlenül beszélek vele olyankor, hogy megtudja, milyen érzés. Általában hamar kibékülünk, belátja, hogy azt nem kellene csinálni, és bocsánatot kér. De nagyon ritkán fordul elő.
2011. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

"Hideg" leszek nagyon, arcomon egy mosoly se, se semmi.. És nem beszélek vele mintha nem is létezne. Nah ez mindig bejön, egy óra után jön bocsánatotkérni és "igérgetni".

Persze, ez nem megoldás mindig! Csak ha már nagyon durván elveti a sulykot. Amugy elég csak megbeszélni. Értelmes ember ő. :)

2011. márc. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
85%
Meg sem próbál tiszteletlenül beszélni velem. Nem azért mert én olyan tökéletes vagyok, hanem mert így lett nevelve. Nagyon hálás vagyok ezért anyósomnak és apósomnak, hogy normális családban nevelkedett fel, ahol tisztelik egymást. A fiaimat is így nevelem. Nem csak a tiszteletlenséget nem tűröm el, de megkövetelem, hogy kinyissák az ajtót a nők előtt, adják át a helyet a buszon az időseknek, stb. Sajnos azt kell látnom, hogy egyre kevesebben bírnak hasonló értékrenddel. :-(
2011. márc. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Meg mondom neki, hogy ezt a hangnemet meg amit mondott nem engedheti meg velem szemben, ugyanis én aztán tényleg nem érdemlem meg. Ő bocsánatot kér én elfogadom és kb nap végére belülről is távozik a tüske.
2011. márc. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Az én férjem még sosem beszélt velem tiszteletlenül. Szerintem a házasság alapja a kölcsönös tisztelet, és ez akkor is érvényes, ha netán nem értünk egyet valamiben. Egymás nem tisztelése kb. a házasság végét jelenti.

Ezzel nem azt mondom, hogy azonnal válni kell, hanem hogy a házasság alapjaiban válik bizonytalanná, és előbb-utóbb mindenképpen válás a vége, ha nincs már tisztelet. Ha nincs tisztelet, szeretet sincs, akkor meg semmi értelme.

2011. márc. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Igaz ez is nyolc éve kiírt téma, de inkább a szája járjon el előbb, ha az agya nem is. Tehát ez még szerintem mindig jobb, mindhogy ha a keze, vagy esetleg még rosszabb esetben kezében a késsel vagy baltával, vagy még talán esetlegesen a lába járna el, és ez addig ez még tán a jobbik eset és tehát a visszatámadást semmiképp sem javaslom, hanem azt, hogy ezt majd akkor megbeszélni a problémát, ha esetleg az emberke szalonképes lesz. Viszont ez a nem tűröm, hogy...") meg ez az azonnal a tudtára adnám, hogy...".)Erre most is azt mondom, hogy előfordulhat, hogy ezek a reakciók sem feltétlenül a helyes megoldás irányába vezetnek, ugyanis ahogy az egyik válaszoló írta anno, hogy a tüzet sem a benzinnel oltsuk el így idézőjelben. Tehát ez a visszatámadásos reakció annyit tesz, mindha benzint öntenék a tűzre, és azzal próbálnák eloltani.


(FF).

2019. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Előző voltam:, és még annyi, hogy ez a ("Meg sem próbál tiszteletlenül beszélni velem. Nem azért mert én olyan tökéletes vagyok, hanem mert így lett nevelve. Nagyon hálás vagyok ezért anyósomnak és apósomnak, hogy normális családban nevelkedett fel, ahol tisztelik egymást. A fiaimat is így nevelem. Nem csak a tiszteletlenséget nem tűröm el, de megkövetelem, hogy kinyissák az ajtót a nők előtt, adják át a helyet a buszon az időseknek, stb. Sajnos azt kell látnom, hogy egyre kevesebben bírnak hasonló értékrenddel. :-(:)). Nos erre is azt mondom, hogy aki ezt a választ küldte anno, most hiába neveli, vagy nevelte anno így a fiait, és követeli meg a tiszteletet, meg hogy nyissák ki előtte az ajtót az erre is a válaszom, hogy aki ezt írta válasznak mindig is lesznek olyanok, akik nem tetsző emberek számára, és olyanok is, akik nem fogják kinyitni az ajtót előtte az ilyenekkel meg nem érdemes leállni vitatkozni. Viszont még valaki írt anno egy válasz a következőt idézem:("nem engedheti meg magának velem szemben ezt a hangnemet, mert nem érdemlem meg"). Na most a válaszom erre, hogy ez sem feltétlenül a helyes reakció ugyanis ezzel aki ezt a válasz küldte azt akarná sugalni, minda az érdem helyett ki akarná a másikból csikarni a tiszteletet na ez sem feltétlenül vezet a helyes megoldás felé ezt a problémát is olyankor kell megbeszélni, hogy mi is volt ez a megnyilvánulás, ha mindenki lehiggad. Tehát most itt is azt mondom, hogy a viszonttámadás csak olaj lehet a tűzre.
2019. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!