Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne meggyőzni hogy...

Hogy lehetne meggyőzni hogy elengedjen?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok vidéken. 15 éves korom óta Budapestre szerettem volna egyetemre menni, de anyukám nem engedett. Sehogy nem sikerült meggyőzni, a végén azt mondta hogy nem leszek többé a gyereke ha be merem adni a jelentkezést Pestre. Viszont én ezt nem tudom feldolgozni hogy nem oda járok ahova mindig is nagy álmom volt. Kezdek depressziós lenni. Arra gondoltam hogy jövőre átjelentkezek Pestre. De hogy győzzem meg anyát hogy megengedje? 20 évesen nem szólhat bele hogy mit kezdek az életemmel, mégis megteszi. És ezt már nem bírom :'(

19/L


2011. márc. 26. 18:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!

én 21 (!) éves vagyok, és velem is ezt csinálja anyám...még a barátomhoz sem enged el, azzal fenyegetőzik, hogyha elmegyek, haza se jöjjek többet...

2011. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám azt mondta, ne is menjek, mert ő nem tudja fizetni, és amúgy sem tudok majd lediplomázni. Elmentem, kolesz, meló, tanulás... Anyunak egy fillérjébe sem került, a diplomaosztómra meghívtam, hogy lássa, mégis sikerült :)

-Az álmaid a Te álmaid! Ne hagyd őket veszni...

2011. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon nagy bajba kerülhetsz, ha nem állsz a sarkadra. Lásd én. Nem engedett, így most 26 évesen nincs életem, és elpazaroltam a legszebb éveimet.

Ő nem félt, hanem nem mer szembesülni saját magával, azzal, hogy ő elcseszte az életét. Ezért te ne is élj, nehogy rádöbbenjen. Menj szépen el, amint tudsz. Örökké bánni fogod, ha nem mész.

2011. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Na igen, a másik nekem is hogy minek jelentkeznék, úgysem vennének fel, vagy ha mégis akkor nem tudnám elvégezni. A másik az albérlet/koli kérdés. Az albérletet nem tudná fizetni, a kollégium meg szerinte nem nekem való. És ennyivel le is rendezte a dolgot.

2011. márc. 26. 21:35
 15/16 anonim ***** válasza:

19:01 es vagyok megint.

Nekem sem volt való a koli, ki is néztek, mert sosem buliztak. Megvetettek, mert nem akartam piálni, cigizni. Aki nem olyan, az nem süllyed le, anyukád megbízhatna benned.

2011. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen. Ajjj, pont olyan helyzetben vagyok mint amilyenbe Te voltál mikor jelentkeztél. Neked hogy sikerült anyukádat meggyőzni hogy elengedjen oda ahova szerettél volna menni?
2011. márc. 26. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!