Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit szerettek jobban? Legjobb...

Kit szerettek jobban? Legjobb barátot vagy szerelmet?

Figyelt kérdés

Az évek folyamán egyre többször arra jövök rá, hogy a legjobb barátaimat tulajdonképpen mindig jobban szerettem a szerelmeimnél. Illetve valahogy valódibb szeretettel. Őket sokkal inkább elfogadtam úgy, amilyenek, nem akartam még fejben sem átalakítgatni, és sokkal kevésbé próbáltam tőlük szeretetet kizsarolni (általában természetesen önkéntelenül).

Igen, persze, nyilván a legjobb barát nem cél, hogy annyira megfeleljen nekem, hisz a szerelmével normális esetben együtt akar élni az ember, így nehezebb tolerálni a hülye szokásait... De valahogy mégis érdekes ez a téma.

És valahogy mélyebbnek is érzem az egészet. Tudod, ha egy jó barát évek után a semmiből felhív, legtöbbször úgy tudtok beszélgetni egymással, mintha egész végig is tartottátok volna a kapcsolatot.


Ti hogy vagytok ezzel?


2011. márc. 26. 19:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
a szerelmet erősebben szeretjük általában szóval én a szerelmemet: ) A legjobb barátot is persze,de hozzá nem úgy viszonyulok érzelmileg,mint a szerelmemhez.
2011. márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
Szerelmemmel fogom leélni az életemet nem a baràtaimmal. Egyértelmû, hogy szerelmemet jobban szeretem.
2011. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátomból lett a szerelmem, de hiába lett az, még mindig szeretem barátként is. Nehéz lenne elmagyarázni, igazából rajta kívül a környezetemben senki más nem fogja fel, hogy milyen érzés, de itt talán vannak olyanok, akik hasonló helyzetben vannak.
2011. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

szerelmeIDDEL?

nem lehet, hogy az az oka, hogy még nem találtad meg az igaz szerelmet?:)

amugy nyilván mert a "szerelmedet" nem olyan régen ismered mint a barátaidat:)

2011. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Hát, volt egy nagy szerelem, akit kicsit régebb ismertem, kb. 5 évvel azelőtt, mielőtt összejöttünk, és még azon felül is 5 évig jártunk, szóval ismertem annyi ideig, mint sok barátomat.


Az igazi pedig megvan. :) Épp 2,5 éve.


Csak valahogy egészen másfajta az a szeretet, ahogy a legjobb barátokkal vagyok, lehet, hogy nem elég jól fejeztem ki...


Az biztos, bármelyikükért meghalnék, ha kéne.


Várom a további véleményeket. :)

2011. márc. 26. 19:42
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Kizárólag a szerelmet, a társamat. A barátaim már meghaltak, megházasodtak, leléptek. Egyetlen barátom maradt, a szerelmem, társam, a feleségem.
2011. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%
Oké, nekem meg van olyan barátom akit szó szerint születésem óta ismerek, és azóta elválaszthatatlanok vagyunk, a legmegbízhatóbb ember akit ismerek, de szerelem teljesen más szeretet. Persze felnőtt korban lehet a párod a legjobb barátod, de nem hiszem hogy egy gyermekkori azóta is tartós barátságot bármi felválthatná.. Teljesen más a kettő, össze sem lehet hasonlítani...
2011. márc. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

Én kb ugyanúgy vagyok ezzel a dologgal mint te, kérdező.

Volt 1-2 hosszabb kapcsolatom, csalódtam néhányszor a szerelemben, de a barátaimban még soha. Ők álltak mindig mellettem, mikor bajban voltam.. Az évek tapasztalatai arra ébresztettek rá, hogy én soha nem akarnám barátok nélkül leélni az életemet, és ez számomra sokkal fontosabb, mint a szerelem.

2011. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Igen, és ha mondjuk annyira szerelmes voltam, hogy közben megfeledkeztem a barátaimról, mindig utólag jöttem rá, hogy ők akkor is végig kitartottak mellettem, és visszavárnak. :) Aki meg nem, az sosem volt olyan igazi...

Azóta nagyon figyelek egyébként arra, hogy ne zárjam el magam, mert nem csak nekem van szükségem rájuk, nekik is rám.

2011. márc. 26. 20:02
 10/24 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanígy történt az én esetemben is:) Talán ezért vagyunk egy véleményen..
2011. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!