Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2000 Ft-unk van éppen 10-éig,...

2000 Ft-unk van éppen 10-éig, fizetésig?

Figyelt kérdés
Hogyan fogjuk ezt beosztani?Van valaki még ilyen rossz helyzetben???
2011. márc. 26. 20:35
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
76%

Nem a kérdező írta az angol tanítást, hanem egyik válaszoló, még írta is egy másik válaszolónak hogy privátban beszéljenek tovább.


Iszonyat sokan vannak ilyen szar anyagi helyzetben hónap vége felé. Próbavásárlás valóban nem rossz dolog, illetve vaterán vagy teszveszen eladni régebbi megunt cuccokat, akár felesleges dohányzóasztalt, vagy ruhákat, stb.

És barátoktól, családtól ilyenkor nem szégyen kölcsönkérni, hiszen kajára kell, nem mozira.

2011. márc. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

Engem mondjuk érdekelne, mire ment el a fizutok. Mert sok esetben azért nem jönnek ki az emberek a pénzükből, mert nem jól gazdálkodnak vele. Én is így vagyok vele... amíg van, addig két kézzel szórjuk... aztán hó végén jövünk rá, hogy már alig van... és akkor meg kell húzni a nadrágszíjat, de ilyenkor rendszerint jön egy nem várt esemény, ami azt a kicsit is elviszi.


De volt idő, amikor havi 20ezer volt kajára és megoldottuk... mondjuk munkanélküli voltam és otthon főztem... a főzéssel nagyon sokat lehet spórolni.

2011. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:
Mire ment el?-hát csakis kizárólag megfontoltan vásárolunk,mindíg kész listával megyünk bevásárolni,semmi luxus cikk,1 szelet csokoládé sem megengedve,üdítő is nuku,csak ásványvíz,70 ft-os másfél liter.Éjjel-nappaliban nem vásárolunk,mindíg elmegyünk olcsó boltokba,pld.LIDL-be,ezzel is sokat spórolunk.Ha nasi éhségünk van,sütök egy kevert tésztát,nagyon finom szokott lenni,ezzel is bőven beérjük.Egyetlen szórakozásunk az internet,amit nem szeretnék mellőzni,mert innen tájékozódok a Világ dolgairól,s talán ennyit költehtünk kettőnk szórakozására 1 hónapban.Nem herdáljuk el a pénzt,kirándulni sem tudtunk elmenni,most legutóbb sem,ebben a 4 napos ünnepben,mert nem tudtunk tankolni sem...-szóval ez van...nyomor a köbön...
2011. márc. 27. 18:38
 44/57 anonim ***** válasza:
60%
2000 Ft ig nem fogjátok kibírni 10-ig ha ígyvan amit leírtál hogy jól megfontoltan vásároltok akkor más lehetőséget kell találni a spórolásra. Ha van fagyasztótok akkor legközelebb vegyetek néhány zsemlét lefagyasztjátok és ha hasonló helyzetben vagytok akkor kiveszitek be a sütőbe nagyon finom ropogós lesz utána mintha frissen lenne sütve. Meg néhány főtt kaját is le lehet fagyasztani próbáljátok meg vész vész tartaléknak megteszi.
2011. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
68%
Kedves Kérdező, most nem bántásból, de te HASMENÉSSEL mentél táppénzre? Sokan komolyabb bajjal se mernek táppénzre menni! Mondok vmit: én minden nap f@sok, nem is keveset, sokszor olyan gyomor-és hasgörcsöm van, hogy legszívesebben üvöltenék, egyenesen menni se tudok olyankor, de gyógyszer gyógyszer hátán, és menni kell! Plussz van egy komoly állandó betegségem is, ami szintén rosszullétet csinál időnként, de ez tényleg kit érdekel? A munkáltatót nem! Nagyon szerencsés lehetsz, ha hasmenéses táppénzzel még van munkahelyed! Csak a pénz miatt akkor ne csodálkozz, mert még 2 rendes fizetésből is nehéz kijönni, hát még akkor táppénzből! Szerintem igyál egy Smectát, és menj vissza dolgozni, amíg megteheted!
2011. márc. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
89%
70 Ft másfél liter ásványvízre? A Lidlben 45 Ft, de mi most azt is abbahagytuk, kancsóba vezetékes víz és tea ezekből választhat a család. A 70 Ft nagyon sok. Egy csomag sárgaborsó ára, ami 4 főnek két ebéd!!!!
2011. márc. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
80%
Én azt sem értem minek venni a vizet? Ott a csapvíz, vígan felnőttünk rajta, nem azért mert nem volt pénzünk, csak egyszerűen nem volt divat még a vizet is boltban venni...
2011. márc. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
75%
Ha a számlák fel vannak adva és van azért némi kis kaja a hűtőben,fagyasztóban akkor nem lehet gond.Én is voltam így,megoldotuk nem kértünk kölcsön mert az nem jó.
2011. márc. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
75%
Én a múlt hét péntektől osztok be 2000.-ft-ot most péntekig.Van még 965.-ft-om.Hárman vagyunk, a fagyasztóban van még 1 kg darált hús, 1kg pulykahús, van 8kg liszt, 3kg rizs, hagyma, krumpli, vaj, paradicsom konzerv.Kutyáknak 10kg táp.Csak kenyeret kell vennem, így talán kijövünk.Kölcsön még soha nem kellett kérnem, inkább nélkülözünk, de nem kérek.Csekkek feladva, bérlet van munkába menni/én sem mennék el egy hasmenéssel táppénzre/, így annyira nem aggódom.A fiam 18 éves, még tőle sem fogadok el egy fillért sem, diákmelóval amit keresett az az Övé, el nem venném.Ma főztem paradicsomos húsgombócot, lett vagy 20 gombóc, az is elég mára, holnapra.Ásványvízre én sem költök, jó a csapi víz is.
2011. márc. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
75%

Vizet venni?Ott a csapvíz...csinálhatsz belőle teát,jó télen melegen nyáron lehűtve,ihatod szörppel vagy csak tisztán.Meg kell tanulni beosztani a pénzt!

1.A számlákat adjátok fel amint pénzetek van!

2.Számlák feladása után jöhet a bevásárlás a konyhára!Mindenből a lehető legolcsóbbat,és a márka nem olcsó és nem feltétlenül minőség!


Mellesleg egy csómó mindenen lehet sprorolni csak át kell gondolni. Pl:a vízzel ugy tudsz hogy fürdés után a vizet nem engeded le hanem mersz ki egy vödörbe és jó egy felmosásra!Lehet hülyén hangzik de nem vagy olyan mocskos hogy ne moshass fel vele.

Árammal sporolsz ha csak akkor kapcsolsz villanyt ha már tényleg muszály! Tv-t meg mindent teljesen áramtalaníts éjszakara vagy ha nem vagytok otthon napközben,sok kicsi sokra megy.Fűteni már nem kell,inkább öltözz rétegesen.

Kajával sporolhatsz pl én így teszem : Ha mondjuk pörkölt a kaja és nem fogy el és nem romlott meg akkor ne öntsd ki abból készíthesz gulyáslevest.Süss kenyeret magad,finom is olcsóbb is.Ne vásárolj tésztát gyúrj magad.

Amiket leírtam elsőre hülyén hangzik de ami felhasználható azt fel kell használni a sporolas érdekében!

2011. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!