Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseljem el könnyebben...

Hogyan viseljem el könnyebben a szegénységet? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok,egyetemista.Még 3 évem van hátra az egyetemből. De nagyon szegényen élünk,anyukám egyedül nevel,alig tud eltartani.Én kiskorom óta arról álmodtam,hogy orvos leszek.Most legnagyobb örömömre oda járok,rengeteget tanulok,máshogy nem is lehetne. De úgy érzem,felemészti az idegeimet az állandó stressz amiatt, hogy holnap mit fogunk enni! Néha úgy érzem,nem bírom tovább! Ha a párom nem lenne,már feldordultunk volna! (Anyukámmal élünk kettesben egyébként). A párom segít időnként pénzzel,bár ő is csak átlagkeresettel rendelkezik. Csak az tartja bennem a lelket,hogy 3 évet kell még kibírnom és végre dolgozhatok és lesz állásom!És soha a büdös életben többé nem kell nélkülöznöm! Nem gazdagságra vágyom,hanem csak egy normális életre! Ahol nem kell azt néznem,megvehetem,még ezt a párizsit vagy nem? Csak ez éltet. Meg hogy majd abban a hivatásban dolgozhatok,amire vágytam! De van jogom a saját boldogságomért anyukámat tönkretenni? Mert ha elmentem volna dolgozni 18 évesen,lenne pénzünk és megélnénk.És én tudnám támogatni édesanyámat! Viszont akkor max gyárba vagy eladónak mehetnék vagy nem tudom hová egy szem érettségivel....de legalább lenne pénzem! Diákmunkát ne írjátok,mert ilyen órarend mellett nem tudok menni...

Csak pár biztató szót szeretnék....köszönöm!


2011. márc. 27. 11:53
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Csak tanulj tovább keményen, megtérül majd minden befektetett energia és a keserűséget felváltja a büszkeség, hogy igen, a sok nehézség ellenére is véghezvitted/vittétek az álmodat!

Gondolj csak bele, anyukád mennyire büszke lesz rád! Nekem két kicsi gyerekem van, és bizony mi is nagyon nehezen élünk. De a gyerekeimért bármit megteszek és bármit elviselek és ezzel bizonyára a te édesanyád is így van. Ő látja benned az elhivatottságot és még sokkal-sokkal többet is megtenne, többet is eltűrne, csak elérd a célodat...


Talán nem rendszeres, hanem alkalmi munkafélét tudnál vállalni. Gépelést, fordítást akármit. Biztos van ilyesmire igény, én az egyetemen mindig tucatjával láttam ilyen hirdetéseket. Esetleg valami hétvégi munka pl felszolgálás, jön a nyári turistaszezon, sok helyre kell majd kisegítő. Olyan nincs, hogy valamit ne találj, ha nagyon akarsz. Hidd el, tudom mit beszélek, én is végigjártam ezeket a stációkat.

2011. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, fel a fejjel. Tudom, hogy nehéz, nekem nem tudtak segíteni a szüleim, munka mellet, diákhitellel végeztem el a sulit.

Hidd el, édesanyád akkor lesz a legboldogabb, mikor megkapod a diplomádat.

Addog meg majdcsak lesz valahogy. Az előző ötlete, a mentőzés jó ötletnek tűnik. Igaz, nem keresnél sokat, de mégis valamit+ szakmailag sem lenne utolsó. Próbáld meg!

2011. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
75%

nagyon idealisztikusan látod még a dolgokat szeintem.

Sajnos manapság semmi sem életbiztosítás senkinek,ha otthagyod a sulit akkor sem biztos hogy lesz munkád...amíg a padot koptatod nemtudod milyen a nagyvilágban.Gyárba sem vesznek fel csak úgy nálunk az egész régióba jó ha 1 helyre van felvétel,eladónak sem biztos h felvesznek ha nincs meg hozzá a papírod de ha vagy is olyan szerencsés akkor több helyütt az 1 hónap után elküldenek.

Így mégis a sulit javasolnám,mert hasznos is és mégis többre mész vele mintha hónapokig sorba állnál vmi ótvar melóért ami mégegyszer mondom szintén nem biztos hogy összejön.Úgyhogy tanulj és még egy szót nagyon jegyezz meg ami nagyon kell majd az elhelyezkedéshez?KAPCSOLATOK!

2011. márc. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Olyan aranyosak vagytok,köszönöm! :) Jól esik olvasni hogy ennyi segítőkész ember van!

Az elsőnek üzenem,hogy a pároméknál vagyok,onnan netezek...

Amúgy a mentőzés nem rossz ötlet,ki fogom próbálni.Ösztöndíjat kapok egy keveset,de az elmegy a rezsire.Igen,nyáron mindenképp szeretnék dolgozni,de sajnos évközben nem megy a dolog...így is nagyon be kell osztanom az időm, sokszor hétvégén tanulok a legtöbbet mert hétközben csomó óra van. Úgyhogy ezt a hétvégi mentőzést meg kell jobban szerveznem...

jó olvasni hogy nem vagyok egydül a problémámmal,mások is küszködnek...így most egy kicsit megnyugodtam

2011. márc. 27. 12:20
 15/37 anonim ***** válasza:
54%

Az internet elég elengedhetetlen dolog manapság, annak, aki olyat tanul vagy dolgozik, erre is gondoljatok már! Mi is rosszul állunk, de kell a net, mert időm nincs elmenni egy nyilvános helyre, mivel otthon is millió dolog vár rám.


Sok mindent nem tudok tanácsolni, nagyon meg kell húzni az övet. Ha valamit el tudsz adni, add el és mindenen spórolni kell. Bár biztos így is azt teszitek, de nagyon oda kell figyelni és kicsit jobb lesz!

Kösd le magad a tanulással, mivel szereted ez is feldob téged, addig se az jut eszedbe, hogy milyen rossz nektek és gondolj arra, ha lenne is sok pénzetek, akkor is beüthet a baj.

Kitartás!

2011. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
79%

Mindamellett, hogy ötleteket mondtam a kicsi munkákra, rettentően örültem, hogy egy olyan orvossal lesz több, aki szereti is ezt a hivatást, és mikor gyakorolja, akkor teljes szívvel és tudással teszi.

Tarts ki, kedves kérdező, neked érdemes.

Az anyukádért aggódás is megindító, hogy azt ne mondjam szokatlan. Maradjanak meg a szokásaid.

2011. márc. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
75%

Kezdő orvos fizetése 100-110 körül van jobb esetben is. Diákhitel lesz itt a megoldás, én is ebből tengődöm már 3. éve. Nehéz tudom én, én is SOTÉ-s vagyok, tudom mennyibe kerülnek a könyvek, kesztyűk, sztetoszkóp, egyebek....borzalom. Egy könyv 50 ezer is lehet. Kegyetlen az élet, főleg annak akinek nem milliomosok a szülei. Kitartást kívánok és lásd meg az életben a jó dolgokat. Jah meg Diákhitel! :)


üdv 22/L

2011. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd a 3 évet még valahogy túl kellene élned bár nem irigyellek tényleg elég nehézkes lehet nektek. Sajnos nem tudom hogy ilyenkor mi a teendő és milenne a legjobb de az tuti jó hogy orvosnak tanulsz így lesz munkád és később minden jóra fordulhat, mindenképp csináld végig az egyetemet.
2011. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

igen,semmiképp sem szeretném feladni.Imádom a sulit!! :)Csak szeretném megtanulni valahogy kezelni a helyzetet. És hogy ne fájjon annyira, hogy anyukámat szenvedni látom.Mert ez a legrosszabb,hogy miattam nincs jobb élete...áhh

de ő mindig mondja hogy csak tanuljak,mert az a jövő,mással ne foglalkozzak. Majd ő megold mindent. Csak félek nehogy rámenjen idegileg vagy egészségileg erre az egészre.

2011. márc. 27. 13:40
 20/37 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem anyukad a legbüszkebb ember a környezetedben, hogy a lanyabol orvos lesz, ugyhogy tuti nem varna el, hogy dolgozz. Szerintem is a legszebb, legjobb dolog, ha az ember arar teszi fel az eletet, hogy masoknak segitsen.

A helyzeted ismerös szamomra, mert anyuval eltem En is együtt es sokszor nem volt mit enni, rengetegszer voltam annyira ehes, hogy szedültem. Valahol anyam hibas benne, mert csak magara gondolt es kifolyt a penz a keze közül, de mindegy, akkor is az anyam marad, megszült, ugyahogy felnevelt, rosszat nem mondhatok.

En 22 vagyok es most talan eljutok egy föiskolaig, mert emiatt sok idöt vesztettem es külföldre kenyszerültem.


Szerintem probalj meg egy szponzort talalni, mert van ra lehetöseg. Nagyobb cegeket megkereshetsz nyugodtan egy levellel, amiben leirod a problemadat, mellekeled a papirjaidat is hogy ne kamunak erezzek, esetleg beszelni korhazak igazgatosagaival. Rengeteg munka van benne, de biztosan talalsz valakit, aki finanszirozni fog mindenfele ellenszolgaltatas nelkül. Rosszul ne erezd magad miatta, mert kiveteles celod van vele es ezt az is latni fogja akit megekeresel.

2011. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!