Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseljem el könnyebben...

Hogyan viseljem el könnyebben a szegénységet? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok,egyetemista.Még 3 évem van hátra az egyetemből. De nagyon szegényen élünk,anyukám egyedül nevel,alig tud eltartani.Én kiskorom óta arról álmodtam,hogy orvos leszek.Most legnagyobb örömömre oda járok,rengeteget tanulok,máshogy nem is lehetne. De úgy érzem,felemészti az idegeimet az állandó stressz amiatt, hogy holnap mit fogunk enni! Néha úgy érzem,nem bírom tovább! Ha a párom nem lenne,már feldordultunk volna! (Anyukámmal élünk kettesben egyébként). A párom segít időnként pénzzel,bár ő is csak átlagkeresettel rendelkezik. Csak az tartja bennem a lelket,hogy 3 évet kell még kibírnom és végre dolgozhatok és lesz állásom!És soha a büdös életben többé nem kell nélkülöznöm! Nem gazdagságra vágyom,hanem csak egy normális életre! Ahol nem kell azt néznem,megvehetem,még ezt a párizsit vagy nem? Csak ez éltet. Meg hogy majd abban a hivatásban dolgozhatok,amire vágytam! De van jogom a saját boldogságomért anyukámat tönkretenni? Mert ha elmentem volna dolgozni 18 évesen,lenne pénzünk és megélnénk.És én tudnám támogatni édesanyámat! Viszont akkor max gyárba vagy eladónak mehetnék vagy nem tudom hová egy szem érettségivel....de legalább lenne pénzem! Diákmunkát ne írjátok,mert ilyen órarend mellett nem tudok menni...

Csak pár biztató szót szeretnék....köszönöm!


2011. márc. 27. 11:53
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Hitelt semmiképpen ne vegyél fel! De egyébként nagyon ügyes vagy, csak tanulj jól és fel a fejjel!
2011. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

szia,

ne legy elkeseredve!!! A tanulas jelenti a jovot!!! Igaz Mo nem eppen a legidalisabb hely erre, hisz kezdo orvosokat nem fizetik meg! DE megnyilik a kapu elotted kulfold fele, ahol igenis a kepzett orvosokat megbecsulik es meg is fizetik, nagyon jol!!! Pl Ausztralia tart karokkal varja az orvosokat ugyanis hiany van itt!


En is szegeny csaladban nottem fel, anyum egyedul nevelt, apum meghalt es meg volt egy kisebb tesom. Nem haltunk ehen, de nem engedtunk meg magunknak alap dolgokat. Pl csak egy db felcipom voltazt hordtam telen nyaron. tinikent nem divatoztam. DE anyu mindent megtett h tanuljunk tesommal. Mind a ketten lediplomaztunk igaz en mas szakiranyban - penzugyon, es kulfoldon itt Ausztraliaban talaltam meg a boldogulast, ahol megfizetnek a munkamert es megbecsulnek. MA mar jo anyagi korulmenyek kozott elunk, es en tamogatom anyut oreg korara. Azota tesom is kijott es anyumat kihoztuk magunkkal igy nalunk lakik. Azota van egy kislanyom, igen el van kenyesztetve, es tesomeknal is hamarosan jon a baba, igy anyu most mar nyugdijaskent babazhat.


Nem olvastam vegig a valszokat, csak az elsot es ott abba is hagytam. Az elsonek csak annyit h netezni lehet konyvtarbol ingyen, masreszt a tanulashoz a mai vilagban elengedhetetlen a net. Tehat gondolom nem a legnagyobb csomagja van a kerdezonek, hanem pontosan az van ami kell a tanulasahoz.


Meg annyit hidd el olyan munkat csinalni, amiben jo vagy es szereted, sokkal konnyebben kelsz fel reggelente es mesz munkaba mint egy olyan meloert amit utalsz.

Es lehet h rovid tavon a megoldas a 18 eves kor betoltevel a munka lenne, es atmenetileg lenne penz. DE hosszu tavon nemjo megoldas, hisz mindig a letminimumert kuzdo gyari munkas maradsz. Igy a kezdet nehez, de hidd el behozza hosszu tavon a gyumolcset.Es 10 ev tavlatabn mar csak mosolyogni fogsz a multra.

2011. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:
Én nővérként dolgozom az egyik budai kh intenzív osztályán,nálunk is dolgozott az egyetem mellett részmunkaidőben 2 fiu.Részmunkaidő az 7 napot jelent egy hónapban 12 órában!és ezért kb.70-80 ezret kaptak.Ha éjjelre voltak beosztva akkor ha volt idő tudtak tanulni,nem beszélve a szakmai tapasztalatról amiket szereztek!!Ha érdekel,szólj és megkérdezem van e rá lehetőség!
2011. márc. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

szia.

Nem olvastam végig az összes választ, de szerintem is próbáld meg a diákhitelt. Ha 3 évig kell nyomorúságosan élni, és tényleg azon gondolkozni hogy lesz-e mit enni ,holnap vagy 1 hét múlva annál nincs is rosszabb :( Igaz hogy 3 év alatt sok diákhitelt fel lehet venni, kb 1.200 e ft-ot, aminek a kamata is elég nagy, de nem "halhattok" éhen. Azon esetleg nem gondolkoztál, hogy 1 vagy 2 félévet, főleg még így az elején egyéni tanrenddel csináld? Mertakkor nem kellene órákra járnod, és tudnál mellette dolgozni, 1, 2 félév alatt pedig tudnál annyit keresni, hogy ha azt beosztjátok, akkor 1 évre elegendő.. Aztán a másik 2 évre meg felveszel diákhitelt.

És örülj annak, hogy ilyen párod és anyukád van!! Hidd el nincs annál nagyobb kincs, amikor az embert szeretik!! És fel a fejjel, lesz ennél jobb életed!! Sok sikert hozzá!!

2011. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Én is felvettem a diákhitelt, de ésszel. Van aki felveszi, aztán elherdálja: pl. kocsit vesz belőle amit aztán nem tud fenntartani. Nekem meg volt belőle 2 egész télen a fűtés. És így is csak annyit vettem fel, amennyit muszáj volt: 600.000 Ft-ot. Nem volt választásom, egyedül tartottam fenn a házat, Nagyapám is meghalt, aki egyetlen támaszom volt.

Nagyon jó döntés volt, mert miután vége lett a sulinak, úgy néz ki, sikerül több éves hiábavaló hirdetés után eladni a Nagypapám házát, aminek egy része a tulajdonom, így pont amikor elfogyott volna az utolsó fillérem is, és már hitelt se vehettem volna fel, megoldódott minden.

Én munka mellett csináltam a fősulit, úgy hogy államilag finanszírozott voltam és a munkahelyem állta az utazást a suliba, de így se jöttem volna ki a fizetésemből, ami kb. havi 70-75.000 Ft. Most havonta 4-5.000 Ft-al törlesztek. Ha gyesen leszek, úgy tudom kérhetem a törlesztés szüneteltetését.


Ha ez nem lett volna, nálam már mindent kikapcsoltak volna. Így is volt olyan tél, amikor alig mertem fűteni. A barátomtól nem kértem soha pénzt.

Most már együtt élünk, közösen fizetjük a rezsit.


Szóval szerintem ne félj a diákhiteltől, ha nincs más választásod.

2011. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Ha megoldható ilyen alacsony törlesztő részlettel a diákhitel, akkor szerintem is megéri felvenni. Természetes, hogy van rá kamat. Végzett orvosként pedig mindenképpen tudod törleszteni, mert állásod biztosan lesz.
2011. márc. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Itt muszály lesz a diákhitelt felvenned,mert éhen fogtok halni főleg ha az árak mégjobban emelkednek.Szerencsétlen anyukádtól sem lehet ezt elvárni évekig.Vagy valami olyan állást keresni,ami az egyetemmel össze egyeztethető,ha kell éjszakai takaritás.Nagyon sokan csinálják hidd el.
2011. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!