Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldhatnám meg ezt a...

Hogyan oldhatnám meg ezt a dolgot édesanyámmal?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, férjemmel és 2 éves kislányommal saját lakásban élünk más városban, mint a szüleink. Mióta szültem meghiztam, van rajtam olyan 10 kg felesleg. A férjem soha nem mondta, hogy zavarja, csak egyetért velem, mikor mondom, hogy meghiztam. Igazábol nem is teszek semmit, azért hogy lefogyjak, jol érzem magam, nem is érzem magam kövérnek sem (175 cm vagyok és 85 kg). Ugy gondolom, hogy ha majd visszamegyek dolgozni, jobban odafigyelek és enni sem lesz időm (bár most sem eszek sokat, vagy akármit, és csak nappal, 6 után nem).

A lényeg az, hogy anyukám állandóan bántó dolgokat mond a sulyommal kapcsolatban. Hogy szégyel, olyan kövér vagyok, nem tudok rendesen felöltözni, mert nincs a méretemben divatos ruha, csak öreges. Meg hogy apukám is kiábrándult belőlem, csak nem mondja nekem. Annyira megsért mindig, hogy már nincs kedvem náluk menni és sirok a telefonbeszélgetéseink után. Mindezt elmondtam neki, de hiába. Ő teljesen más alkat, alacsony, sovány.

Végül is nem értem miért szégyeli ő magát miattam, normális családom van, 3 diplomám, egészségesek vagyunk, nem járunk koszos szakad ruhákban, van munkahelyem (most a gyerekkel vagyok otthol), a férjem is családcentrikus nem alkoholizáló ember.

Nem tudom, hogy mit mondjak már neki, hogy leszáljon a témárol.

Mit javasoltok?


2011. márc. 28. 16:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
:DD Hát kb. Amúgy tényleg ilyen. :DD Kizártnak tartotta hogy tíz kilót fogytam, csak optikai csalódás lehet, mert átrendeződtek a csontjaim :DDD
2011. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha így is van, örülj, hogy ez a legnagyobb hibád. Ha ő például magányos, boldogtalan a vékonysága ellenére is, ezt felhasználhatnád, mértékkel.
2011. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
tudom mindenki azt tartja hogy az anya mégis csak az anyád stb.de én az apámmal vagyok így csak ő nem a súlyomat szapulja hanem az egész lényemet pl.:én porcelánfestő vagyok, nem mondom azt hogy orbitálisan jó, de egész szépeket festek és el is adom őket,mire ő mutatott nekem házi festésű kemencés gyerek vackot hogy látod ő jobb mint te.Leszólja néha a kinézetemet és hogy amíg nála lakom addig gyerek vagyok stb. és lassan ott tartok, hogy a párom apját inkább tekinteném apámnak mint a sajátomat mert nem a vér teszi a szülőt szülővé hanem az hogy neveli a gyerekét.Anyukád egy kellemetlen alak és ne legyen bűntudatod,mert ő provokálta ki azt tőled, hogy ne tartsd fenn vele a kapcsolatot.Én legalábbis azt mondanám neki"amíg nem szoksz le erről addig nem beszélgetünk és még az unokát sem látogathatod meg"ha shzereti az unokáját hidd el meg fog változni.És aki leszólna nem attól az anyja mert megszülte így a gyermekünkkel nem lehet bánni, erre nem jogosít fel a szülő kártya:P
2011. márc. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden hozzászólónak.

Tegnap mondtam apumnak, hogy ha anyum sértegetni fog, többet nem telefonálok. Azt mondta, hogy ugy sem birnám ki... Rákérdeztem arra is, hogy valóban azok az ő szavai, amiket anyukám mond. Azt felelte részben, vagyis tényleg megvagyok hizva és fogyjak le, de azért azt nem mondta, hogy szégyel.

Anyukám amugy csinos, korához képest jól néz ki, de teljesen más mint én, én inkább apai ágon lévő nőrokonokra hasonlitok (kinézetre).

Én szeretem anyukámat, és imádja az unokáját, anyagilag is rengeteget segitenek a szüleim nekünk. valószinüleg ez jogositja fel őt ilyenekre.

Hétvégén találkozunk, és kész, megmondom a magamét, hogy száljon le rólam. nem vagyok taknyos gyerek, de még ha az lennék sem sértegessen, ugye??? Hát ennyire vagyok én talpraesett és magabiztos :)

(szerintem nem olyan sok a 175 cm-hez 85 kg, csak valahogy rosszul oszlik el, pocakra és combra)

2011. márc. 29. 15:51
 15/15 A kérdező kommentje:
Ó, és köszönöm "tetris" válaszát, miszerint szép vagyok és okos, igy látatlanban is :)
2011. márc. 29. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!