Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közeledjek a párom...

Hogyan közeledjek a párom gyerekeihez, mit tegyek, hogy elfogadjanak?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a párom 43, és van egy 18 éves fia és egy 14 éves lánya. Eddig még nem találkoztam velük, de a kedvesem a hétvégén szeretne bemutatni nekik.

Izgulok, hogy hogyan viszonyulnak majd hozzám.

Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan jöttök ki a párotok gyerekével/gyerekeivel? Miket tettetek, hogy jó legyen velük a kapcsolatotok? Bármilyen ehhez hasonló történetet, tanulságot szívesen fogadok. Köszi!


2009. febr. 25. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Uhh, de jó neked! :) Az én párom 23(!) éves lánya elzárkózik még attól is, hogy találkozzon velem-pedig sosem látott. 4 éve nem hajlandó változtatni ezen, nyilván az anyja miatt...


No. Szerintem legyél teljesen természetes velük. Akkor jó a kapcsolatotok, ha érzik, hogy olyannak fogadod el őket, amilyenek. Szövetségesük lehetsz így, egy kedves barátnőjük. Anyáskodást ne! Anyjuk már van.

Sok sikert! És ne stresszelj- tudom, mondani könnyű- de a stresszelés a természetesség rovására megy. ...tőlem meg a drukk megy! :)

2009. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nyert ügyed van,mert nincs sok korkülönbség köztetek,igy nem fogják azt hinni,hogy a pótanyjuk akarsz lenni.Viselkedj természetesen,és szerintem megkedvelnek:-)Majd ird meg mi volt!Énis drukkolok!
2009. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

én 29éves voltam a párom 39. Volt egy 20 éves, egy 17éves fia és egy 8éves kislánya. Megértem a helyzeted! Nálunk úgy alakult, hogy a legnagyobbal négyszemközt találkoztam először, mert apa egy picit elcsúszott a melóval, de két felnőtt ember egy jót beszélgetett kávé mellett. A középsővel és az aktuális barátnőjével strandra mentünk. A kicsilány pedig egyszercsak ott töltötte a hétvégét apánaál. Én tőle paráztam a legjobban, hiszen afiúk már szinte felnőttek voltak. A csajszi viszont egy igazi királylány. Édes, aranyos és nagyon félénk. 1hónap telt el mire velem maradt kettesben. Együtt sütöttünk palacsintát, közben dumáltunk, azóta is barátnők vagyunk. Velem megoszt mindent ami a szülei előtt talán szégyell, vagy titokban akar tartani. pl: suliszerelmek.

Szóval előre no para, ők már egészen nagyok, ha nem te vagy a "házasság szétválásának oka" akkor elfogadnak simán. At viszont nem tudom, hogyan kell csinálni, ha "miattad" váltak el...

2009. febr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Nem, nem miattam váltak, el, már 7 éve külön vannak, velem pedig 4 hónapja van együtt.

Én is inkább a lányától tartok, mert a lányok mindig apásabbak, és mert emlékszem milyen voltam én, mikor a szüleim elváltak- bár én csk 6 éves voltam akkor-de nagyon apás voltam és akkoriban nem örültem volna, ha új párja lett volna apumnak. Aztán később persze már máshogy álltam a dologhoz:)

2009. febr. 25. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Ne jatszd meg magadat, ne akarjal masnak latszodni, mint aki vagy. Erre e "trukkre" ugyis rajonnek idovel. Amugy sem szeretem a megjatszos "majom" embereket.

Probalj ugy viselkedni, mint akik mar regota ismerik egymast, es oldjad a hangulatot ha feszelyezett lesz, gondolom a gyerekek is izgulnak. Ne legyel kivancsi, inkabb meseljel magadrol vidam dolgokat, aztan majd ok is meselni fognak.

A gyerekeknek egy kis csokit is vegyel, annak mindenki orul, es szereti! Engedd meg hogy tegezzenek teged (ha ez nem lenne magatol ertetodo).

Apukamnak van egy uj baratnoje, es probaltam leirni, o hogy viselkedett velem az elejen.

2009. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

ne akard megnevelni, ne jópofizz, ne nyalizz, nem próbálj direkt bevágódni, ne szóéd le, és na szeretgesd az apjukat így elsőre előttük.

ha magadad adod egyébként, akkor baj nem lehet, hacsak nem úgy indulnak neki a dolognak hogy élből utálni fognak, de szerintm ebben a korban már nem lényeges a dolog, ilyenkor már nem gáz annyira ez az "új anyuka dolog"

2009. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Elég nehéz korban vannak, de "szerencsére" elég régen elváltak már a szüleik ahoz, hogy gond legyen nekik az "új anyu".

Szerintem ne stresszelj, ne akarj nagyon bevágódni náluk, mert azt nyomulásnak érzik és ezzel elronthatod. Érdeklődj sokat, hogy miket csinálnak (ne a suliról), mit szeretnek.

Próbálj úgy viselkedni, mintha nem apu új nője lennél, (ne ülj az ölébe és ne ölelgesd előttük) hanem csak egy lány, akivel megismerkednek.

Sok sikert.

2009. febr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz problémás a dolog. Légy természetes, ne erőltesd rájuk magad. Beszédtémátok valószínűleg lesz, és mivel régen elváltak a szülők, valószínűleg volt már szerencséjük egy-két új barátnő bemutatásához (feltételezem), tehát szerintem, nem kell aggódnod.
2009. febr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A párom lánya 17éves!12éves korától együtt vagyok az apukájával a kapcsolatunkkal semmi gond nem volt kicsit a barátnője voltam,kicsit falaztam neki persze normális kereteken belül,aztán mikor most megtudta hogy babát várok teljesen bepánikolt hogy az apja el fogja őt felejteni meg ilyenek 5honapig nem beszéltünk,de most javulni látszik a helyzet mert ő is látja hogy ezzel nem vesziti el az apukáját!Biztosan lesz egy pár hullámvölgy de szerintem nem lesz gond és csak természetesen viselkedj,nem kell nagyon megfelelni azért nekik mert akkor a "fejedre" nőnek!
2009. febr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!