Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A helyzet: húszas éveitek...

A helyzet: húszas éveitek elején vagytok,4 éve éltek együtt boldogan (hogy házasság vagy élettárs mindegy) és a párodról ezután kiderül hogy Sclerosis Multiplexes. (eddig ő sem tudta) Mit teszel ezután?

Figyelt kérdés

És mit várnál el tőle fordított helyzetben?

(vagy bármilyen betegség aminek súlyos következményei vannak vagy lesznek vagy lehetnek)


2011. márc. 30. 10:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy jó barátnőm szenved ebben a betegségben. Jól tudom, min ment és megy most is keresztül. Általában magának a betegnek is nehéz elfogadni, hogy SM-es, ha elfordulsz tőle az csak még rosszabb. Ronthat az állapotán illetve az önértékelésén, meg folytathatnám és ez további leépüléshez is vezethet.

Párt én is csak úgy választok, ha érzem, hogy mellette tudok maradni, minden körülmények között, tehát nem hagynám el. Jól tudom, hogy nem lenne egyszerű az elején, de mivel szeretem segítek neki boldogulni és teljes életet élni.

20/N

2011. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

20/N-es vagyok

Ha rákról lenne szó, akkor nagyon meggondolnám, mivel a rokonságomban mindenki, akinek ilyen betegsége volt, belehalt. Nem akarom, és nem tudom azt a jellegű leépülést végignézni. Ez tűnhet érzéketlenségnek, bunkóságnak. De SM-el együtt lehet élni, kordában tartani, ha rákos lenne mindig attól félnék, hogy bármelyik pillanatban elveszthetem - a sok rossz példa láttán.

2011. márc. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindent elkövetnék, hogy széppé tegyem az életét és kikezeltessem, ha van rá esély.
2011. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 RéPe válasza:
100%
Ápolnám, gondoznám, szeretném...stb. Ő se hagyja el magát! - ami nem azt jelenti, hogy nem lehetnek rossz(abb) napjai, úgy se tud minden pillanatban optimista maradni egy ilyen betegséggel, de összességében pozitív hozzáállás kell! A remény hal meg utoljára! SOHA NEM szabad feladni! Se Neki, se Neked! Kitartás nagyon sok!
2011. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Vele maradnék, és segíteném. Sm-mel egyébként is sokan eléldegéltek már stagnáló állapotban, és szerintem a remény hal meg utoljára. Mi tényleg csak ketten vagyunk egymásnak, minden rozoga hidat felégettünk magunk mögött, nincs senkink. Se barátok, se családtagok. És ugye jóban-rosszban, tehát semmi esetre sem hagynám el. Inkább együtt a bajban, mint egyedül, betegség és gondok nélkül.

Hasonló esetben én is azt szeretném, hogy velem maradjon, és óriásit csalódnék, ha elhagyna. Akkor már tényleg inkább meghalnék.

2011. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes példa vagyok neked.:)19 koromban megállapították az SM-et,már ismertem a párom és velem maradt.Nincs szó arról,hogy elhagyna én sem őt.Segít,mindent amit lehet,még nem vagyok olyan súlyos azért de már nem az aki voltam. Most már hat éve vagyunk együtt és még leszünk is.Nem könnyű az biztos,de nem szabad csüggedni én teljesen jól vagyok.Ha szereted vagy szeret,akkor minden rendben lesz!
2011. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen a párom mellett állnék és szeretném őt továbbra is feltételek nélkül :-)
2011. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt így nem tudom,mert nekem olyan kapcsolatom volt,ahol más betegség volt,de nem értékelte a fiú h. vele voltam végig.Viszont amit írtál helyzetben is sokat gondolkodnék, hisz pl.nekem is jól esne ha mellettem lenne a párom végig, viszont közben belülről úgy érezném, h. tönkre teszem a másik életét h. így fog látni, h. mi lesz ha meghalok vagy nem gyógyulok meg és elpazarol velem éveket,szóval lehet én hagynám el és hagynám h. elfelejtsen és keressen másik párt.De persze ez tőle is függ.Ha apárom lenne beteg és megpróbálnék mindenben segíteni és nem úgy viselkedni h. beteg,hanem csak szép és jó dolgokról beszélgetnénk és úgy élnénk tovább mint eddig,persze lehet ha meghalna vagy rosszabbodna az állapota biztos rossz lenne,de akkor inkább orvoshoz fordulnék h. segítsen elviselni a másik hiányát,mert lehet egyedül nem lennék képes kiheverni és feldolgozni.
2011. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Vele maradnék,,hisz szeretem


ő is velem maradna,ez biztos,hisz mikor kiderült hogy daganatom van,megvolt az esély,h rosszindulatú,meg se fordult a fejében hogy ne legyen mellettem,bármi van...

2011. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudom nem mai kérdés már, de csak most találtam és úgy érzem válaszolnom kell. Sajnos tudom milyen ez. 4 és fél éve voltunk akkor együtt, mikor kiderült, hogy SM. Akkor volt 10 hónapos a gyermekünk. Hihetetlen az egész, mikor elmegy,hogy megnézesse szakorvossal a gerincét, mert itt-ott fájdogál és egyensúlyzavara van, aztán egy pillanat alatt kiderül, hogy SM beteg. Persze rögtön elkezdtem mindenfélét olvasni a neten és teljesen összezuhantam(persze Ő is). De eszembe nem jutott egy pillanatig sem, hogy elhagyjam, sőt, szinte rettegtem, hogy ő hagy el minket.Nem mondom, hogy könnyű,főként, hogy rá egy hónapra kiderült, hogy daganata is van. Mit ne mondjak, 27 évesen beleőszültem, de ha Ő azt látná, hogy elfordulok tőle,vagy beleőrülök az egészbe, akkor biztos tönkremenne. Onnantól kezdve, hogy együtt kezdünk el egy életet és családot alapítunk a ránk ruházott kereszt már közös!!! Ha nem lenne gyermekünk akkor sem hagynám el. Támogatom, amennyire tőlem telik boldoggá teszem és nem éreztetem vele, hogy beteg. Teljes értékű ember a szememben és úgy is kezelem...

Hogy mit várnék el fordított helyzetben? Semmit. Ez nem az elvárásokról szól, hanem a család egységéről...

2011. júl. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!