Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Kései Sirató kérdése:

Mit gondoltok egy olyan nagymamáról, aki pénzt kér azért, ha néha vigyáz az unokájára. Ez máshol is előfordul, vagy csak nálunk?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul esik nekem, hogy anyám csak pénzért hajlandó vigyázni a kisfiamra, a saját vér szerinti unokájára. Néha vigyáz rá, ha mennem kell orvoshoz, vagy fodrászhoz, vagy valahova.

Ha vesz neki egy kiflit, vagy csokit, azt is kifizetteti. Ti mit tennétek? Fizetnétek?


2011. márc. 30. 11:14
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos, hogy én nem vinném át többet a gyereket! Pár évvel ezelőtt én megunva anyám folytonos panaszkodását, hogy délután neki kell menni a fiamért az óvodába, megmondtam neki, hogy köszi, de ha ekkora teher, akkor többet ne menjen. Onnantól kezdve az akkor 13 éves nagyobbik fiam hozta haza az oviból, ami olyan szörnyű messze van, hogy anyám a kapujából rálát. De elegem lett, hogy folyton hálát vár, mindig mártírkodik (mondjuk az élet minden más területén is), és inkább nem kellett a segítsége. Azóta eltelt öt év, csak nagyon alkalomszerűen van az unokáival, persze a nagyobbik lassan 18 éves, de a kicsi sem jár át hozzá, pedig a szomszéd házban lakik. És anyám még panaszkodott, hogy nem érti, miért nem mennek hozzá a gyerekek, mikor a volt anyósomhoz igen, pedig messzebb lakik, ráadásul ő mindig finomakat főz nekik. Próbáltam elmagyarázni, hogy a gyerekeket idegesíti, hogy ha átmennek, akkor csak azt hallgatják,hogy melyik testrésze mennyire fáj, milyen nagyon beteg (40 éves vagyok, amióta az eszemet tudom, mindig csak azt hallottam, hogy jaj a fejem, jaj a lábam, jaj a szívem...) soha le nem ülne velük társasozni, kártyázni, kaját meg itthon is kapnak, azért nem fognak átmenni. A volt anyósom betegebb mint anyám, emellett dolgozik is, nyugdíjasként, de csak akkor mondja, hogy mi baja, ha konkrétan rákérdezek, hogy mi van a kezeléseivel, stb. Amúgy meg az exanyósom régebben oviszünet alatt volt, hogy két hétig vigyázott a kisebbik fiamra, aki hivatalosan nem is az unokája (bár annak tekinti), és INGYEN!
2011. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, még ilyet sem halottam! Ilyen is van??? Felháborító!!
2011. márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda?????? Hat en nem biznam a nagyira a gyereket. Ha mar fizetni kell akkor inkabb a bolcsinek vagy a babysitternek. Milyen dolog h a sajat unokaja vigyazasara penzt ker. Elsulyedhetne szegyeneben.
2011. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Minden válaszolónak köszönet! Ezt fogom tenni, amit a legtöbben tanácsoltatok: nem fogom rábízni a gyereket. Legalábbis egy jó ideig biztosan nem.
2011. márc. 30. 17:55
 35/40 anonim válasza:
100%
Én is hallottam már ilyet. A volt bébiszitterünk mesélte , hogy utánunk olyan családnál vigyázott a gyerekre, ahol a nagymama pénzt kér a lányától, hogy a gyerekére vigyázzon (a lányáéknak elég jól megy). A nagymama viszont nem mindig ért rá, ezért az anyuka keresett bébiszittert. Erre még a nagymama volt felháborodva, hogy miért fizet idegennek,inkább neki adja azt a pénzt, majd ő vigyáz a gyerekre - nem is nagyon kellett mennie a bébiszitterünknek, gondolom nem akart az anyuka összeveszni a nagyival... Teljesen ledöbbentem ezen a mentalitáson és bárhogyan is próbálom, nem tudom megérteni. Akik szeretik egymást, segítenek egymáson, ahogyan tudnak. Amikor már méricskéljük, hogy ennyi gyerekvigyázásért ennyi pénzt kérek, ott már valami baj van. Szerintem.
2011. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
a húgommal régen lejártunk balatonra a nagyiékhoz 1-1 hétre nyáron, nemrég tudtam meg, hogy mindig kértek anyáéktól azért az egy hétért 30-40ezret, pedig nekik eleve sokkal jobb az anyagi helyzetük mint nekünk :)
2011. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom,hogy nem is nagymama az ilyen,hanem inkább bébiszitter,abból is a drágábbik.


Pofátlanságnak tartom!

És felháborítónak!

Fujj

2011. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%

És ha a kérdés így szólna, akkor mi lenne a vélemény:


nagyi vagyok, a lányom, elvárja, hogy vigyázzak az unokámra, amit szívesen meg is teszek, DE dolgozom, másodállásom is van, ha vigyázok az unokámra, nem tudom a másodállást csinálni, ráadásul egyre többet vár el tőlem a lányom, késő esti időpontokat, egyre több alkalom, nem tudok a barátaimmal találkozni, szinte' minden nap az unokámmal vagyok...amikor pénzt kértem az időmért cserébe, megsértkdött. Mi a véleményetek?

2011. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolso! en akkor is gusztustalannak tartom h a kerdezo sajat anyja ker penzt a sajat ver szerinti unokajanak a vigyazasara, legfokeppen akkor ha az adott nagyi nyugdijas.

Egy csalad akkor csalad ha egymast segitik, es szeretik, es gustzustalannak tartom h a sajat kicsi unokabol jovedelmi forrast csinal a nagyszulo. egy nagyinak orulnie kellene h a picivel lehet, es nem munkafeladatnak felfogni. Ismerek olyan csaladot ahol ez nem problema es a nagyi kilepett a munkahelyerol (nem volt nyugdijas) h a pici unokajaval legyen h a lanya vissza tudjon menni tanulni es vmi vegzettseget szerezni. Hol vannak ezek a csaladok????

hat en tuti egy ilyen nagyihoz soha nem vinnem a gyermekem, aztan majd ha elobb utobb kivancsi vagy megkedri miert is nem latja az unokat akkor kifejtenem neki.

azert ledobbent milyen emberek vannak. H kepes egy kifliert es penzt kerni??? ha nem teszi szivesen akkor inkabb ne tegye sehogy!

2011. márc. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Kedves 22:01-es!

A kérdésben szerepel az a szó, hogy néha. Ezért a felvetésed nem logikus.

2011. márc. 31. 07:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!