Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Kései Sirató kérdése:

Mit gondoltok egy olyan nagymamáról, aki pénzt kér azért, ha néha vigyáz az unokájára. Ez máshol is előfordul, vagy csak nálunk?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul esik nekem, hogy anyám csak pénzért hajlandó vigyázni a kisfiamra, a saját vér szerinti unokájára. Néha vigyáz rá, ha mennem kell orvoshoz, vagy fodrászhoz, vagy valahova.

Ha vesz neki egy kiflit, vagy csokit, azt is kifizetteti. Ti mit tennétek? Fizetnétek?


2011. márc. 30. 11:14
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Mennyit kér?
2011. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg gerinctelenség.

Én 20 éves vagyok, mégis ha meglátogatom nagyit, rámerőszakol mindig pár ezret... és ezt szó szerint, mert tudom, hogy kevés a pénze. Volt már olyan hogy direkt az asztalon "felejtettem" a pénzt indulás előtt, nagyi 5 perccel utánam jött, elvette a kezemből az egyik táskámat, hogy ne cipeljek annyit... otthon meg ott találtam a zsebében a pénzt.

Hát, ilyen szempontból szerintem elfogadhatatlan, ha egy nagymama még pénzt kér azért, hogy vigyázzon az unokájára.

2011. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem kérnéd meg jó hosszú ideig,akkor talán körvonalazódna benne,hogy ez így nem helyes.Szerintem beszélni arról,hogy ez helytelen vagy rosszul esik neked felesleges olyan emberrel,aki alapból úgy áll hozzá,hogy pénzt kér.Úgyis "neki lenne igaza" és még ő lenne megsértődve.De talán ha hanyagolod a segítségét,akkor magától esetleg rájön.

21/L

2011. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy egyedül enyém is pénzt kér. engem is elszomorit
2011. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
45%
Az én anyám a sógőrnőmtől akkor kér pénzt ha az előző házasságából született kisfiúra is kell vigyáznia.
2011. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
70%
No de ezt miért nem lehet különválasztani? 1. Vigyázzon a gyerekre (ha nem szívesen teszi, akkor persze ne). 2. Ha szüksége van pénze, kérjen.
2011. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
67%
Ha valoban rossz anyagi korulmenyek kozott el, akkor szivesen fizetnek, adnek meg ugyis, hogy nem ker.
2011. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
90%

Nagyiméknak se túl sok a nyugdij,de sosem kérnének pénz...

mikor kicsi voltam,szó nélkül fogadtak be minket anyával amikor elvált,és vigyáztak rám amig anya dolgozott,esti suliba járt


most kisöcsém van,mindig mondja hogy inkább vigyék át,ne vigyék magukkal anyáék,ugyis csak nyűgösködne,inkább elvan vele


nekem meg mai napig kaját hoznak fel (40km-re lakom),mondván hogy kell a hazai...hiába van saját konyhám,saját keresetem:)

2011. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
65%
Eléggé gusztustalan dolog amit művel. Én biztos hogy soha többé nem vinném oda a gyerekemet azt se engedném hogy megnézze. A saját vére és képes így viselkedni ez undorító!
2011. márc. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Dolgozik még, nem nyugdíjas, átlagos jövedelme van. Nem óradíjat kér, hanem 5 ezer Ft-ot egy fél napra, vagy egy alkalomra.
2011. márc. 30. 13:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!