Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » *Te leszólod azokat a családok...

*Te leszólod azokat a családokat, szülőket, gyerekeket, akiknek nélkülözniük kell, mert szegények? .

Figyelt kérdés
A gyerekeknek nincs 5 szekrény márkás ruhájuk, se 10 pár Converse-jük. Ennek ellenére minden megvan nekik, amire szükségük van (telefon, számítógép, normális ruhák, stb.) Nem éhezünk, mindig van mit enni. A szülőknek kevés ruhájuk van, úgy vannak vele, hogy inkább a gyerekeknek legyen szép ruhájuk, nekik már mindegy... Keményen dolgoznak minden betevőért. Te lenézed az ilyen családok gyerekeit? (Főleg jómódban élő emberek válaszát várom.)
2011. ápr. 1. 22:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%

Nem nézem le mert mi is éltünk/élhetünk rosszabbul.Nem az ő hibájuk és egyáltalán nem foglalkozok más családok pénzügyeivel,tehát ha "szegény" akkor azzal sem mert attól még ugyanúgy barátkozok,lógok vele mint a gazdaggal.Szóval nem,egyáltalán nem.Nem a ruha teszi az embert.

16/L

2011. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 szamóca. ***** válasza:
82%

nem vagyok jómódú.

de ha te ezt már nélkülözésnek hívod, akkor minek nevezed azokat kiknek tényleg nélkülözniük kell???

2011. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem nézem le.

De azt lenézem, akinek kajára se telik, és úgy csinál 5 gyereket, utána pedig megy a TV-be sírni, hogy ennivalóra se telik, és mindenki segítsen neki.

2011. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi viszonylag jómódúak vagyunk, de soha nem néztem le azokat, akiknek kevesebb van. Nekik így adta az élet, nekünk meg így.

A legjobb barátomat online ismertem meg, és nekik sincs sok. Nem szegények, mindenük megvan, nem telik nekik márkás dolgokra, de nem is igénylik. Nos, róla sem az jutott eszembe, hogy úristen, hogy néz ki, mert egyszerűen imádom, és mindenben szépnek látom.

2011. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%

> Te lenézed az ilyen családok gyerekeit?

Miért nézném le?

2011. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Én viszonylag jómódban élek..De nem szólok le senkit,mert én is azt vallom,hogy felesleges 5 szekrényi márkás ruha,20 pár márkás cipő..Én naponta vehetnék a gyerekemnek is de nem teszem meg..A szülőket nem lenézem,ha nagyon is tisztelem azért mert képesek mindent a gyereküknek megadni,még úgyis,hogy ők maguk lemondanak dolgokról..Az ilyen embereket becsületesnek,megbízhatónak,és tiszteletreméltónak tartom..

39/N

2011. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Még annyi, hogy én szoktam nekik venni dolgokat. Ha egy barátnőm mondja, hogy szeretne mondjuk egy pár száz forintos díszt, de anyujának nem jött meg a fizetése ( nem azért mondja ez, hogy sajnáltassa magát, ezt tudom jól, és nem ilyen. ) Az első dolgom lesz, hogy megvegyem neki, mert mit ér a pénz, ha nem tehetsz vele másokat boldoggá. És ezeket a dolgokat ezerszer többen kapom vissza: nem pénzben, nem tárgyakban, hanem szeretetben, tiszta, Őszinte és igaz szeretetben.
2011. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Avagy nem az előző, hanem a 22:28-as
2011. ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglalkozok ilyenekkel.


Azt nézem le, aki kamuzik az ilyesmiről. Volt egy ilyen osztálytársam, lófszt nem érdekelt, hogy mibe jár, meg mennyi pénze van, de előadta mindig, hogy 20 ezerért vette azt a nadrágot, ami rajta van, közben meg kilógott belőle valami kínais márkanév, mikor leült, meg egy másfél szobás lakásban laktak hatan, és akkor előadta, hogy irodájuk van, ami valójában az íróasztal volt meg ilyenek. Komolyan mondom rosszul voltam tőle. Amúgy sem vagyok oda a felvágásért, de mikor valakinek nincs mire és hülyének akar nézni, hogy én még irigyeljem is, attól végképp kivagyok.

2011. ápr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, mivel én is így nőttem fel. Hárman vagyunk testvérek. Nekünk se voltak márkás ruháink (maximum egy-egy), de sosem éheztünk és fáztunk és mindent megkaptunk, amire szükségünk volt. A szülők nálunk is magunkon spóroltak, hogy nekünk minél jobb körülményeket biztosítsanak, például a 2+fél szobás lakásunkat átalakíttatták 1+3 fél szobássá, hogy mindenkinek legyen egy kis szobája, ahová elvonulhat. Sokszor már mi beszéltük rá Őket egy-egy új ruhadarabra (lemondtunk több heti édességről, stb.). Mindhármunkat egyetemre járattak, pedig ez azért nem kis pénz, de ezzel is nekünk akartak jobb életet biztosítani. Igaz, hogy most se nevezném magam jómódúnak, de azért mérnökként kicsit könnyebb az élet (anyagi szempontból). Én nem is bánom, hogy így nőttem fel, mert így megbecsülök mindent, amiért megdolgozok.
2011. ápr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!