Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » *Te leszólod azokat a családok...

*Te leszólod azokat a családokat, szülőket, gyerekeket, akiknek nélkülözniük kell, mert szegények? .

Figyelt kérdés
A gyerekeknek nincs 5 szekrény márkás ruhájuk, se 10 pár Converse-jük. Ennek ellenére minden megvan nekik, amire szükségük van (telefon, számítógép, normális ruhák, stb.) Nem éhezünk, mindig van mit enni. A szülőknek kevés ruhájuk van, úgy vannak vele, hogy inkább a gyerekeknek legyen szép ruhájuk, nekik már mindegy... Keményen dolgoznak minden betevőért. Te lenézed az ilyen családok gyerekeit? (Főleg jómódban élő emberek válaszát várom.)
2011. ápr. 1. 22:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
44%
Te sem tudod, mi az a nélkülözés...
2011. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem manapság a legtöbb ember Mo-on így él. Nem hinném, hogy ezt bárki is lenézné.
2011. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem nezi le az olyan csaladokat!Hisz ott az a szo: KELL...Senki sem tehet rola.Legalabbis legtobb esetben.A sors furcsa jatekot jatszik.De addig orulj amig azok megvannak amiket felsoroltal.Legy boldog es ne foglalkozz masokkal,ki mit mond csak ha segiteni kell rajtuk!
2011. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
47%

dehogy nézed le!!

sőt, én ezeket a családokat tartom normálisnak

2011. ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindened megvan, amire szükséged van, az nem nélkülözés, és te ezt írtad.

Nélkülözés az, hogy nincs kaja, ruha, áram, víz, a házat meg egy deszka tartja össze.

2011. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

a családom sokáig rosszul állt anyagilag, az utóbbi 2 évben lett jobb a helyzetünk (örököltünk)

sosem szólom le azt, akinek nincsnek jó cuccai, m sokáig nekem sem voltak.

viszont most, h vannak tapadnának az álbarátok is.

van 1 gazdag csaj, aki folyton előadja, melyik cucca mennyibe került, és nagyon büszke rá, h csak 10000 fölött vesz meg egy ruhát.

az apja 2hónaponta egyszer látja, akkor megdobja 1 csomó drága cuccal, de fél napnál többet nem bír ki mellette.

a csaj a saját érdemének tartja azt, h az apja gazdag, tett olyan kijelentéseket is, h akinek nincs x-márkájú cucca, az nemis ember...

olyan szinten undorodom tőle, h legszívesebben leköpdösném.

mostmár én is megtehetném azt, h rohanjak a boltba, és mindenféle márkából vegyek...de minek?

ettől még nem lesz értékesebb senki...

20/L

2011. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Tehetős családba születtem, nevelkedtem és harmincon túl is, jóval átlagon felül élek, de soha nem nézek le senkit. Dolgoztam és suliba jártam itthon és külföldön is, de be kell hogy valljam, hogy Magyarországon borzalmasan írigyek az emberek. Szerencsére a hosszú évek alatt megtaláltam azokat az embereket, akik nem a hátteret, hanem az embert nézik mögötte. Ők a barátaim, akik nem érdekből vannak mellettem, hanem jobban, rosszban. Sajnos kis hazánkban nem nehéz okot találni, hogy a másikat leszóljuk. Ha barna, azért, ha kövér azért, ha szegény azért, ha magas azért..., de kinek mi a barna, a kövér, a szegény, a magas...? Minden csak viszonyítás kérdése. Ez a magában a gerendát sem találja, de a szálkát a másikban rögtön. Ugye? :-)
2011. ápr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 TWIO ***** válasza:
100%
Egyetemista vagyok, szociális munka szakos hallgató. Mi főleg olyan emberekkel foglalkozunk, akik nélkülözésben élnek. Lehet, hogy ezért is, de nálunk direkt sikk, és talpraesettség, hogy egyesek milyen fantasztikusan öltöznek turkálóból, párszázért. Én magam is így élek, boldogan, és elégedetten. (Van egy Converse cipőm, ez hozzátartozik a történethez ugyan, de már négy éves, és télen-nyáron hordom. :D)
2011. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi is igy élünk.Két gyerek az egyik óvodás,a másik iskolás.Ami szükséges,ami kell megvan nekik,sőt attól még egy kicsit több is.Tiszta ruha,melegétel,gyümölcs,internet,és ami szükséges,megvan.Az lehet,hogy a Puma edzőcipőből "csak félévente tudok venni nekik,de összespórolom rá"Minket még soha sem néztek le,mert sajnos nálunk ettől sokkal, de sokkal szegényebb emberek élnek.
2011. ápr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem nézi le a szegény embereket. De legtöbben lenézzük az alkoholistákat, a drogosokat, a játékgépfüggőket, akik elisszák, eldrogozzák vagy eljátsszák még a családi pótlékot is. Az ilyen embereknek a családját sajnáljuk. De nem nézzük le őket.
2011. ápr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!