Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesítene ha...

Titeket nem idegesítene ha ilyet mondanának?

Figyelt kérdés

Van egy bátyám, neki meg van egy legjobb barátja (akinek a huga melleleg az én legjobb barátnőm). Tehát ők is vannak tesók, meg mi is, születésünk óta ismerjük egymás, egymással szemben lakunk. Tesóm legjobb barátja kinnt volt külföldön fél évig, most jött haza vasárnap. Tesóm sajnos nem tudott kimenni a többiekkel a reptérre, mert neki vasárnap délben megy az utolsó busza (másik városba jár fősikolára) és muszáj volt mennie, mert hétfőn reggel volt vmi a suliba amire muszáj volt bemmenni. Tehát a reptérre azok mentek ki, akik pár éve vannak jóban tesómmal ill a barátjával, viszont szerintem nem azok a legjobb barátok, inkább iylen bulizósak, vizipipázós barátok.


Viszont mikor hazaért tesóm barátja írt facebookra hogy köszöni, hogy kimentek a reptérre stb, erre írta kommentbe tesóm, hogy szívesen ott lett volna ő is, csak sajnos nem tudott menni, de pár nap múlva úgy is találkoznak. Erre válaszolgatott az az álítólag másik barát, hogy ezt csak mondja, meg ha olyan jó barát lenne megoldotta volna stb. Tesóm persze válaszolt is, hogy a barátság nem ezen múlik stb.


De engem annyira felidegesített, tökre sajnálom tesómat, mert tényleg nem tudott elmenni, pedig tudom hogy mióta készül rá, hogy jön majd haza stb.


2011. ápr. 4. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan vannak, akik mind a barátság, mind a párkapcsolat lényegét abban látják, hogy az egyik mindenáron, mindent félretéve megteszi azt, amit a másik akar. Szeretetből. A másik igényei, dolgai nem érdeklik őket.

Szerintem meg a barátság pont arról szól, hogy nem sértődik be, meg nem megy át p*csába, ha nem úgy mennek a dolgok, ahogy ő szeretné.

2011. ápr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tesóm barátja nem sértődött meg, ő megérti hogy más dolga van. Én is megérteném, ha az én legjobb bnőm nem tudna eljönni rajta kívül álló okok miatt.

Ha legközelebb találkozok ezzel a gyerekkel tuti megmondom neki a véleményét, mert ezt már nem elsőnek játsza el. Persze, ha buliról van szó egyből jön -.-

2011. ápr. 4. 23:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még válaszra sem méltattam volna ezt a hozzászólást.

Max annyit, hogy "Sajnálom, hogy neked ezt jelenti a barátság. De pont ezért vagyok én a legjobb barátja 'neki'. "

2011. ápr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes ÉRTÉKrendben élnek egyesek. Ha igazi a barátság, akkor abba annak is simán bele kellene férnie, hogy FELVILÁGOSULTAN (már ha ez a szó mond valamit neki) belátjuk és elfogadjuk, hogy mivel nem autóval jár, hanem busszal, így ennek a menetrendje miatt nem jött össze a reptéri találka. Ezen élcelődni és homokot szórni a barátság kerekei közé kimondottan rosszindulat és kötekedés.
2011. ápr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, vannak emberek, akiknek elég furcsa fogalmaik vannak a barátságról. A barátság sztem arról szól, hogy elfogadjuk a másikat úgy, ahogy van, és a legjobbat akarjuk neki... nem kell ahhoz mindenről lemondanunk vagy sülve-főve együtt lennünk, hogy igaz barátok legyünk. Nem tudom, mennyi idősek vagytok, de a tesód barázjának másik barátja úgy viselkedik, mint egy hisztisebb középiskolás, aki azzal jön, hogy "XY a szünetben mással beszélt, mostantól nem ő a legjobb barátom". Az embernek vannak céljai, kötelezettségei-amik néha előtérbe kerülnek... de egy jó barát ezen nem sértődik be. Sztem ne foglalkozzatok ezzel az emberkével, az a lényeg, hogy tesód barátja jól látja a dolgokat, és megérti, hogy fontos a főiskola.
2011. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!