Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholisták feleségei,...

Alkoholisták feleségei, akiknek gyerekük is van! Miért nem tesztek semmit?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 21:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

Sokszor azért nem tesznek semmit, mert az alkoholista és a felesége között van egy beteges kapcsolat, egy beteges függőség, ami olyan erős, hogy nem számítanak a gyerekek sem, és semmi más.

Sajnos, tudom, miről beszélek, megéltem gyerekkoromban.

Anyám mindenkinél előbbre helyezte az ő alkoholistáját, a gyerekek sem számítottak.

Betegesen össze voltak kötve és a mai napig ez így van. Anya hasznosnak érzi magát, amikor segít és kimosdatja a sz..r-ból, utána viszont folyton piszkálja, hogy "na látod, megínt berúgtál", amíg be nem rúg újra. Aztán a fickó cirkuszol, anya ordít, játszmáznak egyet, és kezdődik minden elölről.

Beteges, szado-mazo kapcsolat.

Pszichológus tudná rendbe tenni, de nem kérnek segítséget, mert valahol tudat alatt ez nekik így jó.

2011. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az én édesapám is alkoholista volt, anyumék 13 év után váltak el, hiszen anyum elviselni a helyzetet elviselni már nem tudta, s mivel már minden pénzt elköltött mi előlünk, gyerekek elől, így más választása nem volt. A mostoha apám, aki utána következett, az elején mg normálisabb volt, majd behülyült, részeges alkoholista lett, aki normálisan is inkább józan bolondnak számított, hiszen józanul, s részegen is előszeretettel vert minket. Elköltözött később tőlünk, mi gyerekek biztonságba voltunk tőle( nem akart már nálunk lakni szerencsére), viszont happy end nem lett a vége, mert anyám vissza járt hozzá(első szerelem), majd tragédia lett a vége. Szerencsére azóta anyám férjet nem akar, már apát sem nekünk, mert felnőttünk, de még mindig nem tud magára gondolni, hogy boldog legyen, hanem most nyugalmat keres.

Őszintén megvalva tenni nem olyan egyszerű, főleg, hogy a törvény nem sokat segít. Sok nőnél ott a gyerek, akik nagy mértékbe függnek apuci pénzétől, vagyis inkább tűrnek, s háztartást vezetnek, gyereket nevelnek, s homokba dugják a fejüket, s végig sírják az estét.

Ebből a kapcsolatból egy segítőkész barát, vagy esetleg egy jó lelkű szerető tudna segíteni, aki többet is szeretne egy idő után(pl feleséget, családot).

2011. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Bizony-bizony, a háztartásbeliek nagy gondja. A férj alkesz, de ő keresi a pénzt. Ők nem bírják, de állásuk, képzettségük, pénzük semmi, így maradniuk kell. Tanulságos.
2011. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nálunk anyai apuka nagyszülő volt alkoholista. A mamám elvált tőle 7 év után. Pedig szép szerelemmel kezdődött, rosszul végződött. Sajnálom, életemben egyszer találkoztam vele, pár éve meghalt.


Én emiatt is vagyok nagy alkohol-ellenes, és ilyesmi "követelményem" van a férfiakhoz is.


De a kérdésre válaszolva, amiket már a többiek is írtak: önértékelési zavarok, gyerekek, pénz... nem könnyű váltani.

2011. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Bizony-bizony, a háztartásbeliek nagy gondja. A férj alkesz, de ő keresi a pénzt. Ők nem bírják, de állásuk, képzettségük, pénzük semmi, így maradniuk kell. Tanulságos."


Lol én ahágy ilyet láttam, ott egy helyen sem volt a nő háztartásbeli.

2011. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ahány*
2011. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!