Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról hogy...

Mi a véleményed arról hogy egy 29 éves pasi ennyire függ a családjától?

Figyelt kérdés

Régebben ez előtt 1 jó éve volt egy-két nézeteltérés miattam a párom és anyja között. Az anyja számonkérte a barátomat, hogy nekem miért van kulcsom az lakásához, meg hogy egyáltalán minek van nálam a kocsija pótkulcsa? Meg ha a barátom elmegy otthonról több napra, akkor miért velem intézteti el minden dolgát? (pl én fizetem be a csekkjeit, vagy én megyek el a bankba vagy beszélek az unokatesójával) Nem lakunk még együtt. És az anyja teljesen fel volt háborodva azon, hogy nekem úgymond "több közöm, jogom van a barátom dolgaihoz mint neki" Meg az anyja azt is kitalálta, hogy a barátom teljesen leszarja a hugait (akik egyébkén 24 évesek lassan, de anyámasszonykatonái!!) és hogy nem foglalkozik, nem beszélget velük. E miatt volt vagy 2-3 nagyobb balhé is!

Aztán az utóbbi 1 évben meg ha minden megváltozott volna!!! Az anyja is meg a hugai is mindig tudnak mindenről, persze csak azért mert kb 1000kérdést feltesznek neki, mindig kérdezgetik, mindneről tudni akarnak. Telefonon is van hogy 90 percig beszélnek!! Vagy fél óráig, óráig. El sem tudom képzelni hogy mi fontosat tudnak mindig mondani egymás számára!! Szóval az utóbbi időben marhára fontos lett barátomnak az anyja is meg a tesói is, olyannyira, hogy az anyjának már nem is mond ellent semmiben, a tesoit is állandóan pátyolgatja mint két szerencsétlent. Szerintetek mi történhetett? Mi változtathatta meg a párom viselkedését?


2011. ápr. 9. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatból írom,hogy vagy zsarolás vagy pénz van a háttérben...
2011. ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Páromnak sok pénze van, de az anyjáék nem tudják őt leszedni!! Lehet hogy inkább érzelmi zsarolás. De mégis hogy tudja egy anya a fiát érzelmileg zsarolni? hogyan? miket mond?? Ha valaki tud segítsen! Nagyon köszönöm!
2011. ápr. 9. 16:43
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Az én exem 26éves volt szintén ezzel a problémákkal küzdött :@ Érdekes családja volt neki is pfffff
2011. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2. válaszoló! nem tudnál róla valamit mesélni?? Nagyon érdekelne hogy más családoknál milyen hasonló jellegű dolgok vannak.
2011. ápr. 9. 16:45
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
és az nem lehet, hogy egyszerűen csak rájött, hogy szereti a családját és törődni akar velük? nem szeretne goromba lenni és lerázni őket? Szerintem próbálj meg kicsit háttérben maradni, mert ha ezért fogsz vele balhézni, hogy ő telefonon mennyit beszél velük, meg kit hogyan pátyolgat, biztos, hogy te leszel a hárpia, aki elől menekülni fog.
2011. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

De mégis hogy tudja egy anya a fiát érzelmileg zsarolni?


Egyszerűen,eljátsza a hattyúk halálát,elhazudja hogy beteg,öngyilkossággal fenyegetőzik,sorolhatnám a módszereket,apám és egy nagynéném nem oknélkül lettek idegbetegek nagyanyám mellet,másik két gyereke meg már a temetőben van.

2011. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kisnita ***** válasza:
93%

Nem tudom, de úgy kidobnám a barátodat ha ez enyém lenne, hogy a lába nem érné a földet! Én nem szeretem az ilyen rángatható pasikat, ellenszenvesek, unszimpatikusak. Persze tartsa a kapcsolatot a rokonokkal, de hogy órákat pofázzanak telefonon??? :O Már bocs, de nekem ez sok. Az én páromat úgy kell küldeni, zavarni, hogy ugyan egy évben 1x másszon már le az apjához meg a nagyanyjához mert már kicsit fura, hogy én a gyerekkel 2-3 hetente lemegyek ő meg csak egy évben egyszer húsvétkor képes lemenni pedig itt laknak ebben a faluban ahol mi.

Az anyjáékkal ugyan ez van, hozzájuk se jár... De már engem idegesít. Testvére nincs(szerencsére)

Mondjuk ez még mindig jobb mintha állandóan a családjától függne meg őket istápolgatná.

Ne haragudj, de szerintem te vagy a hibás, hogy ilyen helyzetbe kerültél mert hagytad. Te vagy a barátnője, te legyél az első számú, veled akarja (jó esetben) össze kötni az életét nem az anyjával meg a húgaival, nem? Én tuti nem hagynám, hogy a párom rokonaival való kapcsolata a mi kapcsolatunk rovására menjen.

Állj a sarkadra és mond meg, hogy zavar téged ez az egész. Ne tiltsd el mert semmi jogod hozzá és úgy se tudnád, de kérd meg, hogy változtasson, kevesebbet foglalkozzon a családdal és többet veled. Ha nem képes rá akkor én szakítanék az tuti, de te tudod.

2011. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Anyuci nem bírta elviselni hogy fontosabb vagy a fiának mint ő ezért visszacsalogatta a szoknyája mellé és ráuszította a hugait is hogy tartsák szemmel a párod.
2011. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
16:50-nek: ilyet hogy lehet írni, hogy nincs testvére szerencsére... áááá látod, ez sokmindent elárul rólad.
2011. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ez a dolog például ma történt:

Nem szoktam kocsival járni, sőt kb fél évente ha 2x kiállok vele!! Mindig bicajjal közlekedem vagy a barátommal együtt kocsival. És most én ma kocsival elmentem boltba, hogy barátomnak hozzak kaját, mert beteg. Meg kutyának is venni kellett konzervet. És mikor az anyja meglátta hogy kocsival vagyok elég savanyú fejet vágott láttam rajta. Aztán nekem dolgom volt, közben pedig barátom telefontál hogy még vissza kellene mennem a boltba és mondtam hogy nem tudok, majd csak 1 óra múlva. Hát neki az már késő akkor elintézni máshogy. És mit gondoltok ki intézte? Hát az anyja fogta magát és kiállt a kocsijukkal, ami náluk k*rva nagy szó, mert kb fél évente ha 5000 ft-ot tankolnak bele!! ŐŐŐK még SOHA nem mentek boltba kocsival!!! Kajak soha!!! De most hát nagy örömmel álltak ki és mentek kocsival boltba. Barátom meg itt újságolja hogy hát de jó mert a hugai elmnetek!!! Hát a hajamat téptem kb.... Tisztára mint a dedóba. Ha én kocsival megyek, akkor ŐK is megmutatják, hogy ŐK is tudnak kocsival menni!!! Legszívesebben úgy a barátom orra alá dörgölném hogy vegye már észre, hogy ezek engem MAJMOLNAK!!! Meg hogy irigykednek!!! de ha ezt mondnám biztos megsértődne, hogy h*lyeségeket beszélek!!

2011. ápr. 9. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!